Jump to content


Creek Evo 2 pitanje


Vlajo

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nije dobar put. Menjati NE5532 ili OPA2604 samo zato što su operacioni pojačivači nema mnogo smisla a još manje ima šanse da uspe ako se ne zna šta ti pojačivači, koji pritom nisu slučajno različiti, konkretno rade u kolu, kao običan transformator impedanse sa pojačanjem 1:1, u gramofonskoj sekciji, na tape izlazu... Jedan član foruma je čuo bolji zvuk sa Micromega CD plejera kada je zamenio operacioni pojačivač za koji je naknadno saznao da je na izlazu za slušalice koje nikada ne koristi. Drugi je stavio skupe Bursone umesto običnog op ampa koji pokreće peak metre, itd.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Willi Studer said:

To nije dobar put. Menjati NE5532 ili OPA2604 samo zato što su operacioni pojačivači nema mnogo smisla a još manje ima šanse da uspe ako se ne zna šta ti pojačivači, koji pritom nisu slučajno različiti, konkretno rade u kolu, kao običan transformator impedanse sa pojačanjem 1:1, u gramofonskoj sekciji, na tape izlazu... Jedan član foruma je čuo bolji zvuk sa Micromega CD plejera kada je zamenio operacioni pojačivač za koji je naknadno saznao da je na izlazu za slušalice koje nikada ne koristi. Drugi je stavio skupe Bursone umesto običnog op ampa koji pokreće peak metre, itd.

Bravo! :D :thumbsup2

Ovaj post bi trebalo nekako izdvojiti i postaviti kao sticky!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Peter said:

Pa,proba čovek. Ne moraš sve da saznaš i naučiš od nekog. Nešto može čovek i sam da nauči. Probaš pa vidiš dali valja ili ne ,pa nešto drugo,treće.... Lepa je ta potraga za znanjem.

Tim se vodio i jedan na dvoboju... :D

Link to comment
Share on other sites

Pa eventualno bude lose ako se pipaju dalekovodi :)

Sto se pipanja op-ampova tice, recimo u Essence STU imam 3 za menjanje: 2 su za levi i desni kanal i 1 za filter necega  (taj mozda ne bih ni dirao). Uglavnom, sva tri su tehnicki ista. Cuj VU metri :D Pre bilo kakve operacije bih naravno bolje proucio. Sada nije nista hitno.
Ali paz'te, ako covek zeli da tripuje da ima bolji zvuk, pa i to bi vredelo platiti :)

Creek nemam svakako, mada bih voleo da cujem nekom prilikom kako zvuce Evo 1 i 2.

Link to comment
Share on other sites

Creek imam od 2010, navikao se i veoma mi odgovara. Ne bih eksperimentisao dalje, jer nemam toliko novca, ni vremena. Uvek može bolje, ali ja sam odlučio da tu napravim granicu izmedju želja, mogućnosti, realnosti i potrebe.

Volim da eksperimentišem, uvek sam voleo - kako na audio tehnici tako i na računarima. Samom sebi se ne čudim, jer bi sve donekle razumne stvari probao da nešto eventualno unapredim ili promenim. Odavno nisam praktičan već idem (srljam) samo osećanjima. Tako da sad je tu Burson, ako mi dosadi ide dalje. Zasad mi je veoma zanimljiv

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan zasada ako se zvuk ne pokvari, razlike ima, primećujem je, ali da bih pisao o tačnim razlikama i da ih opišem morao bih da se usresredim samo na to, ali zasad nemam vremena. Primetio sam da ima veću rezoluciju (šta god to značilo) tj. malo je jasnija zvučna slika, kao i da je bas veoma prijatan - u kojoj meri u odnosu na originalno opamp - nemam pojma :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...