Jump to content


Pomoc oko izbora pojacala


milos.mihajlovic

Recommended Posts

Kao prvo srecna Nova godina svima. Zamolio bih Vas ako mozete da mi predlozite pojacalo do 200e. Pojacalo ce biti upareno sa Pioneer kutijama, oznaku ne znam, kutije su trosistemske kompresione, bas 12", srednji 5.5", i visokotonac horna, sundjerasta vesanja na basu i srednjem, rade na 4 Oma, snaga 60/90W, kutije su bas stare, zato i ne mogu da vidim oznaku modela na nalepnici. Inace kutije su osvezene, zamenjeno je vesanja i kondenzatori na skretnici. Postavicu i slike kutija..

Sto se pojacala tice volim cist zvuk sa izrazenim visokim tonovima, ali naravno da ima i dubinu sto se niskih tonova tice.

Do sada sam koristio Pioneer pojacalo A-450R, koje je imalo zadovoljavajuce visoke tonove, ali sam resio da promenim za nesto kvalitetnije.

Ako ima neko neki predlog hvala unapred, jer ja i ne znam sta bih gledao :) Mozda neki Sansui, ali ne nalazim na KP nista sto radi na 4 Oma..

Uz pojacalo planiram da uzmem odgovarajuci tuner, kasnije i neki gramofon. Imam Akai cd-55, planiram da uzmem i Akai dek..

0-02-05-8a2e7a7db19c0a2c7be17daea7a43f7caa06d637dabcbd4fa38f300b7b71f5bb_full.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teac nisam imao prilike da čujem. Hitachi Dynaharmony (ne znam tačnu brojčanu oznaku) sam imao prilike kod prijatelja da čujem. Fino pojačalo. Generalno, pre bih uzeo starije ako ima bolji zvuk, od novije stvari koja zvuči lošije. E sad, bitna stavka je i kako će se koje uklopiti sa kojim zvučnicima... Najbolja i najsigurnija varijanta je ako postoji mogućnost da čuješ...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 05/01/2018 at 9:17 PM, kiLDer said:

Teac nisam imao prilike da čujem. Hitachi Dynaharmony (ne znam tačnu brojčanu oznaku) sam imao prilike kod prijatelja da čujem. Fino pojačalo. Generalno, pre bih uzeo starije ako ima bolji zvuk, od novije stvari koja zvuči lošije. E sad, bitna stavka je i kako će se koje uklopiti sa kojim zvučnicima... Najbolja i najsigurnija varijanta je ako postoji mogućnost da čuješ...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

Uzeo bih Hitachi HA-6800, ali problem je sto radi s kutijama od 6 oma, a moje su 4 oma. Da li bi to predstavljalo problem uopste? 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, milos.mihajlovic said:

Uzeo bih Hitachi HA-6800, ali problem je sto radi s kutijama od 6 oma, a moje su 4 oma. Da li bi to predstavljalo problem uopste? 

Trebalo bi da su iste "omaže" ali može i tako da radi samo nemoj da odvrćeš pojačalo. Ja sam godinama slušao kutije od 6 oma na pojačalu od 8. Slušao sam glasno ali nisam nikad silovao.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zohan said:

Imao sam i Pioneer A-450R i Hitachi HA-5300 :rolleyes:

Oba su dobra za njihov cenovni rang, moram dodati da je recimo 5300 ( meni ), bar duplo lepsi u odnosu na 6800, sto se zvuka 5300 tice...

" no comment" .

Uzeo sam Hitachi HA-5300, izgleda te kopiram :) Uzeo sam i njegov tuner iz iste serije.. O lepoti i zvuku kad mi stigne :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...