Jump to content


Tesla 58A radio


BoostedTeslaBT

Recommended Posts

schematic.pdf

Ovdje je prilozena shema radioaparata, zanima me kako ga natjerati da uhvati ikakav signal, sve lampe rade, kondenzatori su provjereni, sve radi, ali nikako da uhvatim nesto, jedino hvata cudne sumove kad ukljucim kolektorski elektromotor udaljen do 3m sto znaci da RF stage radi (iskre stvaraju puno sumova i smetnji u RF podrucju). Testirao sam i ulaz za gramofon, spojio mobitel i pojacalo radi, zanima me kako ga prebaciti na neko drugo frekv. podrucje ili na FM, unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

postavi mu zicanu antenu , za pocetak parce zice od 2 metra ,obavezno povezati uzemljenje ,naravno stanice na am podrucju su pogasene , tako da ostaje Bukurest , Skoplje , Bliski istok , na kratkom talasu je situacija nesto bolja po danu jer stanice na srednjem talasu mozes da ocekujes tek uvece,pregradnja na drugo podrucje je moguca samo na kratkim talasima ,a za prijem FM,u obzir dolazi eksterni tjuner ili neki tjuner u kitu,koji bi mogao da ugradis u kutiju aparata , a koristio bi se samo pojacivacki deo,obavezno proveriti napone na prve dve cevi i zameniti elektrolit od 2 x 50 mikrofarada 350 v i onaj mali od 50 mikro 12,5 volti 

 

Edited by Ljuba Grozni
upotpunjavanje tehnickog uputstva
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 04/01/2018 at 10:43, BoostedTeslaBT said:

...kako ga prebaciti na neko drugo frekv. podrucje ili na FM, unaprijed zahvaljujem.

Prebaciti ga na FM područje, i da jeste moguće što se tiče same frekvencije (87.7-108MHz), ne bi pomoglo jer se tu ne koristi amplitudna modulacija već frekventna, a ovaj radio to ne može da demoduliše.

Tako da, batali priču. :(

edit: Ju, tek sada vidim da je tema relativno stara. Al' ajde, možda neko pročita i moj komentar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...