Jump to content


Denon dra F107+dcd f107+kappa infinity 4001


SubWay

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Ima li neko iskustva sa nekom od navedenih komponenti (denon dra f107, denon dcd f107, infinity 4001)? Kako se te kutije slazu sa tim risiverom i plejerom?

Ono sto je meni prvo upalo u oko to je vrlo skrta ponuda terminala (je l' se to tako zove?) na risiveru, te me brine nacin spajanja sa tv-om (posto bih pored cd-ova voleo da koristim taj sistem i za zvuk sa tv-a). Tv mi takodje ima vrlo skrtu ponudu terminala (pogotovu izlaza). Digitalni izlaz nije problem, al analogni moze biti (recimo da nemam rca izlaz na tv-u, vec bih morao da koristim izlaz za slusalice).

Totalni sam amater u hifi svetu, te bi mi svaki savet bio zlata vredan. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posedovao sam, dotični Denon midi sistem. Tako da odlično poznajem njegove karakteristike. Inače Denon je spakovao u midi kućište, elektroniku kvaliteta njihovih većih uređaja! Sam kvalitet, izrade i sam kvalitet zvuka je odličan. Naravno u svom cenovnom razredu, receiver i player koštaju 500 eura. Prva stvar sa kojom se ne bih složio sa Vama, je pitanje terminala: uređaj ih ima sasvim dovoljno! Denon poseduje 6 ulaza, koliko imaju i standardni hifi uređaji. Poseduje dobar gramofonski ulaz, sto je retkost u toj klasi. Zatim ulaz za cd player, 2 aux ulaza, od kojih jedan ima i out terminale. To sa zadnje strane uređaja, a sa prednje strane ulaz za potable in, i na cd playeru USB rom, što je praktično jer može lako da se skine muzika sa PC i reprodukuje. Takođe player pored standardnog zapisa pušta i mp3 i wav format. U playeru je instaliran konvertor Bur Brown odličnog kvaliteta. Tako da zvučno ne zaostaje za mnogo skupljim pleyerima. Kappa zvučnici su legendarna Infiity serija kutija. Receiver sa svojih 65w po kanalu na 4oma ima sasvim dovoljno snage da tera te zvučnike. Televizor se može priključiti na jedan od aux ulaza. Signal se može izvući sa slušalica. Ako imate još nekih pitanja, rado ću Vam pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavio sam da to nisu lose masine, al izgleda da je moj tv u problemu sa terminalima (tv je nov, al su konstruktori izgleda razmisljali u pravcu "daj mu dva hdmi, jedan koaksijalni, jedan opticki, i puna kapa, jer ko jos danas kupuje uredjaje koji nemaju neki od digitalni prikljucak). 

 

Danas sam popricao sa likom iz komsiluka koji je serviser a/v opreme, i on mi rece da nikakao ne bih treba da koristim terminal za slusalice na tv za spajanje sa risiverom. 

Uredjaje bih vecinom koristio za slusanje muzike, al bih izuzetno voleo da mogu i zvuk sa tv-a da pustim, jer su zvucnici na tv-u vrlo siromasni. Sta bih mogao da uradim, a da nije prikljucivanje preko terminala za slusalice? Neki preamp?

Link to comment
Share on other sites

Kapiram. Nadam se da cu uspeti da isposlujem tu kombinaciju, i kupicu dac ovaj koji je predlozio Misko (vidim da je pristojna cena, a da su ljudi zadovoljni) i to bi trebalo da bude to. 

Hvala vam sto ste mi pomogli da resim neke svoje pocetnicke dileme.

Srecni praznici, dobri ljudi!

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao vremena da podrobnije popricam sa serviserom iz komsiluka, al usput mi je rekao (ako nema digitalnih ulaza na risiveru) nesto u fazonu da kupim stejdz. U zurbi ga ne pitah sta je to, vec sam kapirao aj proguglacu. Medjutim, ne uspevam da izguglam jer stage je vrlo viseznacan pojam, pa aj da vidim sta ovde ljudi imaju da kazu na tu temu. Je l' to neki drugi naziv za preamp?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SubWay said:

Nisam imao vremena da podrobnije popricam sa serviserom iz komsiluka, al usput mi je rekao (ako nema digitalnih ulaza na risiveru) nesto u fazonu da kupim stejdz. U zurbi ga ne pitah sta je to, vec sam kapirao aj proguglacu. Medjutim, ne uspevam da izguglam jer stage je vrlo viseznacan pojam, pa aj da vidim sta ovde ljudi imaju da kazu na tu temu. Je l' to neki drugi naziv za preamp?

Стејџ је неки локални израз али не секирај се претерано, ово ради одлично баш у вези ТВ-а и дигиталног излаза а не кошта много.

До сада пазарих пет оваквих ДА Конвертера за пријатеље и рођаке:

https://www.kupujemprodajem.com/Digital-TOSLINKto-Analog-Audio-Converter-55056341-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Digitalno-analogni-audio-konverter-DAC-38145659-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Digitalno-analogni-audio-konverter-DAC-55031307-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/ADC-Analogni-na-Digitalni-opticki-Toslink-SPDIF-audio-konver-50204415-oglas.htm

Цене су различите али то је 99% исто унутра.

Ако те занима имам слике како то мало чудо изгледа изнутра.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...