Jump to content


Kakav oglas 2018.


Infidel

Recommended Posts

garancija važi na ime kupca koji je preneo uredjaj i platio carinu sa tim da mu se vraća AFA (madjarski porez )pa ako nešto zaškripi možete zamoliti prodavca da ga odnese u HU i da ga u garantnom roku sredi što će vam ?? svako to i uraditi verovatno. bolje se raspitajte naravno 

Link to comment
Share on other sites

Ista ovakva varijanta se sa TV-ima i kompjuterima radi već više godina i preprodavci su u više navrata usled neke žalbe uredno nosili uređaje svojih kupaca nazad u Mađarsku na reklamaciju i vraćali im popravljene ili nove zamene.

Ja sam tako kupio TV, DSLR, pola svog PC-a... na sreću nisam nikada morao da potežem tu garanciju. Jbg, kada ovi domaći lanci drže cene više nego u Norveškoj. 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, safet said:

garancija važi na ime kupca koji je preneo uredjaj i platio carinu sa tim da mu se vraća AFA (madjarski porez )pa ako nešto zaškripi možete zamoliti prodavca da ga odnese u HU i da ga u garantnom roku sredi što će vam ?? svako to i uraditi verovatno. bolje se raspitajte naravno 

 

14 sati ranije, Aibo said:

Ista ovakva varijanta se sa TV-ima i kompjuterima radi već više godina i preprodavci su u više navrata usled neke žalbe uredno nosili uređaje svojih kupaca nazad u Mađarsku na reklamaciju i vraćali im popravljene ili nove zamene.

Ja sam tako kupio TV, DSLR, pola svog PC-a... na sreću nisam nikada morao da potežem tu garanciju. Jbg, kada ovi domaći lanci drže cene više nego u Norveškoj. 

 

Budite rezervisani prema ovim posredničko uslužnim garancijama. Ti "uvoznici/AFA/preprodavci" lepo rade na početku. Ali kada preprodaju gomile raznoraznih uređaja, pogube se šta je kome prodato, koja garancija koliko traje, šta je od papira dato kojem kupcu, nakupi im se uređaja na reklamaciju, nisu u stanju da vode evidenciju na koga se vodi koja garancija, zezaju ih i naša i mađarska carina kada to nose tamo nazad, servisi u Mađarskoj za neke brandove nisu mnogo bolji od naših itd.itd...

Logistika rešavanja takvih reklamacija kada ih se nakupi (a kada za 2 godine prodate Xx100-tinak uređaja, reklamacija se zaista i nakupi) postane ozbiljna noćna mora većine takvih biznismena, te počinje sve više i više da škripi i praktično, ne radi.

Drugar se bavio time jedno vreme, a onda je odustao baš zbog ovih problema. Na kraju je mnogo više vremena trošio da rešava reklamacije, nego što je mogao da postigne kao full time job.

Najbolje je uzimati uređaje kojima proizvođači rešavaju reklamacije bez obzira gde su kupljeni. LG televizori npr. mađarski garantni list važi i kod našeg LG servisa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ne znam da li ste videli tamo severno pojavio se i uvoznik Rega gramofonskih glava, zvanicni ili ne zvanicni, ne znam, sem da su nove,  a i jos jedan momak je poceo uvoz Goldring i Denon 103 glava


Za Regu su momci prva liga, Novosadjani znaju o kome se radi. Ako moze PP za lika koji radi Denon i Goldring, bio bih zahvalan :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Imao sam do skoro RB 991 što mu dođe takoreći isto što i 1080, bolje svira od 1090, muzikalnije , sa više detalja i vazduha u gornjem spektru.

1090 je u suštini dva spakovana 1080 u jedno kućište, dobila se velika snaga ali se ono nešto izgubilo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...