Jump to content


Prvi gramofon


dadoo

Recommended Posts

Moj prvi entry level system sad izgleda ovako:

Phono: Dual 505-4 Audiophile Concept
MC: Marantz Model 5000 Stereo Cassette Deck
Tuner: Marantz 2100 Stereophonic Tuner
pojacalo: Marantz 1060 Stereo Integrated Amplifier
Digital transport: Acer Iconia One, touchscreen, Windows 10
DAC: FX Audio X6 + LME49860 Op Amp
kutije: Monitor Audio MR-2
kablovi: QED Silver Anniversary XT  + Thompson interkonekti by Dr.Kabl
letva: DIY Lapp

zadovoljan.. Hvala svima na asistencijama, pomoci i savetima!

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Krca44 said:

Kako ovaj radi molim te ?   Da li mi se isplati da ga pazarim kao jeftino resenje umesto zvucne karte koju sada koristim ?   Da li se mozda u kutiji dobijaju drajveri ?

Pitanje je koju zvucnu sada koristis? Ja sam imao pre ovoga Essence STX i ja je nikad ne bi menjao za ovo kad je kvalitet pojacala za slusalice u pitanju..

Medjutim presao sam na Ryzen platformu i STX nije kompativilna vise.. Ovo svira mnogo dobro, posebno je propevalo sa ovim op ampom za koji sam na netu cuo i kupio za 2 dolara..

Medjutim headphone amp mu je izgleda usko grlo! Slusalice su se naprosto preporodile sa Marantzom..

Sve u avemu lepo to radi za te pare.. Nijedna zvucna ne moze da mu pridje u tom cenovnom rangu. Ima par review-a na youtubu pa pogledaj..

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je integrisana zvucna karta na maticnoj ploci, neki Analog Devices na izlazu, svirala je za nijansu bolje od starinskog Sound Blastera,  imam samo stereo izlaz,  coax nemam, isao bih na USB ako moze da radi DAC sa Win XP ( to cu pitati prodavca ).

Slusalice ne koristim, zvucnici su mi glavni izvor muzike.

Hvala !

Link to comment
Share on other sites

E pa sve sam probao osim XP-a.. za taj OS stvarno neznam.. Drajveri ne dolaze uz DAC. I Win7 i Win10 ga odma prepoznaju pri ukljucivanju u USB i instaliraju. Primetio sam da Win7 to radi bez trazenja istih na netu pa ne nosim mislju da se drajveri nalaze u nekoj internoj memoriji DACa kao sto je slucaj sa nekim stampacima..

Ovaj DAC ce da oduva tvoj integrisani audio adapter, a da li moze da radi pod XPom bi vec trebao da konsultujes prodavca.

Na kraju mogu ti i pozajmiti na slusanje (sad vidim da si iz Beograda) pa sam probaj!

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dadoo za ponudu da probam !

Pitacu prodavca,  kupovinu ne planiram odmah vec za dva meseca, da se malo oporavim, a za probu mozemo kad si slobodan, nije hitno ( PP ),  imam neki stari Denon player pa zelim da vidim da li moze da se servisira, takva opcija bi mi dobrodosla, ako ne moze sa racunara zbog drajvera.

Videcu sta kaze prodavac.

Pozdrav, Krca   :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Hvala Dadoo za ponudu da probam !

Pitacu prodavca,  kupovinu ne planiram odmah vec za dva meseca, da se malo oporavim, a za probu mozemo kad si slobodan, nije hitno ( PP ),  imam neki stari Denon player pa zelim da vidim da li moze da se servisira, takva opcija bi mi dobrodosla, ako ne moze sa racunara zbog drajvera.

Videcu sta kaze prodavac.

Pozdrav, Krca   :)

Iako je mala verovatnoća da za XP ne postoje drajveri, uvek može neki Linux plejer da se podigne sa USB fleša i prevaziđe taj problem.

Link to comment
Share on other sites

Aha, instaliram Linux OS i podignem njega ( na istom hardveru ) pa odatle   :)

Nije mi odmah palo na pamet, mada znam da ima ljudi koji imaju vise operativnih sistema na istom racunaru... elem dao sam drugu Win 7, koji bi mislim mogao da radi kod mene,  planiram da ga uzmem nazad ovih dana ali onda moram da nadjem sve programe ponovo ( nema ih mnogo koje koristim ali su zato proverene verzije iako stare ).

Hvala

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, vladat1 said:

Mislim da se u ovom kotekstu prvenstveno mislilo na Linux Live. Verzija za CD ili Fleš.

Ma kakvi, to je špansko selo za većinu običnih Windows korisnika, mislio sam na nešto što je praktično Plug & Play i prilagođeno samo za audio, kao što su Volumio ili Daphile.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...