Jump to content


Phono preamp


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Potreban mi je preamp za gramofon. Pa se nesto pitam:u rangu 100e,da li da kupim poseban preamp,ili,sto bih radije,vintage pojacalo sa phono sekcijom?

Nedoumica se ogleda u sledecem:

1. turnable > phono preamp > preamplifier > power amplifier

2. turntable > amplifier(with phono) > preamplifier > power amplifier

Da li ce druga kombinacija degradirati zvuk u odnosu na prvu (pod predpostavkom da su oba phono istog kvaliteta)?

Ako nece,odakle izvlacim kablove: tape out ili pre out (pojacalo ima mogucnost pre out/main in).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam ja dosta strpljenja.Nemam dovoljno vremena(mislim na jos desetak kvalitetnihgodina zivota),pa bi ponovo postavio pitanje (ovog puta sa primerom):

1. Technics sl 150/Rega rb303/Ortofon m2blue  >  Rega phono  >  Audio Tube Labs preamp > power amp

2. Technics sl150/Rega rb303/Ortofon m2blue  >  Yamaha ca 810  >  Audio Tube Labs preamp > power amp

Da li kombinacija pod 2. degradira zvuk zbog dva predpojacivaca i odakle da vucem konekte iz Yamahe: iz tape out,ili pre out?

 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

Molim konkretno,moze li pod 2?

Moze naravno.Signal Izvuces iz tape out-a.Ne mora da bude rdjavo.Danasnji preampi od sto evra su obicno ocajno napravljeni pa ce biti verovatno  bolje od njih.Probao sam to sa mojim jednom prilikom i zvucalo je ok

Link to comment
Share on other sites

Ako uzmes signal sa Tape Outa trebalo bi da preskocis linijski deo Yamahe.   Barem je tako izvedeno kod mene na Luxmanu i koliko znam tako su radili Japanci.   Kad snimas sa gramofona tonske kontrole i linijski deo nemaju uticaj u ovom slucaju.

Ako bas zelis Yamahu, mozda ce ona da ti radi zadovoljavajuce i solo a mozes i na lampaski preamp.

Ako je moguce pokusaj da cujes kod sebe.

Ako hoces ja mogu opet da donesem phono pa da slusamo ploce a ti kombinuj kako ce ici signal posle phono preampa... da li ce ici u lampasa ili ce ici u linijsku sekciju tranzistorskog preampa.  Ako nesto znaci makar informativno ja mogu doci.

Neka se javi i neko drugi sa phono preampom.

Link to comment
Share on other sites

ma ova varijanta preko tape monitora je "hevi djuti",dok se ne pristedi za nesto bolje.Svakako mislim da je bolje nego uzeti neko tesko budzet resenje pa zaglaviti s njim.Fali tu jos svasta pomalo u sistemu ali zvucnici su tu kao konstanta i na kraju bi i na izvoru trebalo da se nadje nesto zglavno.Gledajuci polovnjake po ebay iz nesto vise klase dynavector 75nalazim za vrlo hvaljen preamp.Ima li ga neko kod nas?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, zoranzu said:

Douk clone EAR 834 recimo za pocetak

Јес' када би дотични члан хтео да се отвори за 100$ и то у кит варијанти (са ибеја) без мрежног трансформатора.

Link to comment
Share on other sites

Sindricev phono je 250 eu.  Kako svira za te pare neka kazu drugi, ja necu da hvalim svoga konja.

Znaci to mu dodje skoro isto kao kit varijanta od 100$,  carina, rad, trafo i kutija ako je ne daju Kinezi.

Solaja je najavio phono u Sedra seriji,  to je valjda oko 300 plafon 350 Eu, ne znam tacno cene.

To je za gotove proizvode od nasih ljudi.

Nesto sam malo googlao za Douk Clone EAR 834.... iz ovlas pregleda,  neka me molim ispravi neko ko zna vise,  vidim da dobijes jeftinu kinesku robu koja radi a koju mnogi poboljsavaju i dodatno modifikuju da radi bolje.

Aox ako ti bas treba nesto sto ce da radi dok ne kupis dobar phono ja ti nudim na upotrebu Luxman L2 pojacalo,  isto kao na Yamahi uzmes signal sa tape outa.  Ne trazim ti nista, ako hoces dodji po njega i vrati mi ga do 1. Juna 2018. godine,  tada pocinje tropikalija pa mi treba.  Subsonic Filter se drzi upaljen da membrana levog zvucnika ne talasa i to je sve.  Ja sam koristio tako gramofon simultano Luxman sa Akai kutijama ili preko tape outa na Lampas i B&M zvucnike.   Posle sam kupio lampaski phono i oterao ove Japose iz sobe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...