Jump to content


Phono preamp


Aoxomoxoa

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Navodno je Steve Hoffman uradio rezanje acetata, mada za ovu tvrdnju nigde neces naci potvrdu.

Kad je u pitanju Miles Davis imam utisak da se Sony ipak trudi malo vise, na osnovu ploca koje imam, nijedno reizdanje nije skroz lose i mislim da su bolje od proseka.

A izvor... da li je traka.. ne znam, jedino Mo Fi tvrdi da je radio izdanja sa trake, to je uglavnom radjeno kao jedan album na dve ploce od 45rpm i poneki samo LP.  Oni imaju Kind Of Blue na 2 ploce od 45rpm, cena u Americi je skroz ok ali ovde u Eu...   Speakers Corner takodje tvrdi da je onaj Miles Smiles sa trake.

Onaj sto smo slusali je Sony Legacy, 2010 mislim,  nije skup kosta oko 25eu plafon, mislim da ga ima Amazon USA ( Amazon.com ) ali kad kupujes kod njih proveri dole ispod na sredini strane koje izdavac i koja je godina, mora da pise Sony Legacy,  ima i jeftinije pise samo Sony a ima i drugih albuma pod markom CBS.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RingeRaja said:

1. Ploče su manje valovite

2. Vinil je kvalitetniji i ima manje statičkog eliktriciteta

Moje iskustvo se ovde poklapa

2 hours ago, RingeRaja said:

4. Treba gledati izdavača kod novih

Apsolutno neophodno, imam puno Evropljana koji koriste rupe u zakonu, muzika je presla u javni domen, pa rade sa ko zna kakvog izvora tipa CD,  nece da ulaze u proces otkupa licence i remasterizovanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...