Jump to content


Molim iskusnije poznavaoce za pomoć i savet


alternatura

Recommended Posts

Volim da uređaj lepo izgleda.To mi je veoma važno.moji uređaji su u mint stanju iako su stari. Jednostavno,mislim da su ukras sam po sebi ali još važnije je da lepo sviraju. Zato jako pazim kad kupujem kakvi su funkcionalno,kako se čuju i što je jako važno,kako se međusobno uklapaju.Zato ti i savetujem da ideš da ih poslušaš.Najjednostavnije je kod jednog prodavca gde možeš da probaš par pojačala i kutija pa da odabereš ono što tebi najviše odgovara.Mogu da kažem "kupi tog Harmana" ali otkud znam da će se tebi taj zvuk svideti.Opet,pre svega treba izabrati zvučne kutije pa onda po njima tražiti amp.Možda taj neki prodavac ima pojačalo ili kutije koje nije stigao da postavi na oglase. Zato,moraš ići i poslušati pa odabrati. Mi ti možemo dati samo smernice,što smo ti i dali,a konačni sud je tvoj.Zato ne treba da slepo slediš savete sa foruma i cifre koje izbacuju proizvođači.Samo je tvoje uvo merodavno. To će biti tvoj sistem i treba tebi da se svidi a ne nekom drugom.

Taj lik Ivan iz Kovina je naš forumaš. Nisam nisam trgovao sa njim ali bih rado otišao do njega i verovatno bih našao nešto.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, alternatura said:

Ma nije uopšte seljački, svi dobri komadi, koliko vidim, teški su ko tuč, nije to bzvz niti slučajno... Nego, eto, razmatram sve opcije. Najviše me muči ovo sa mikroprekidačima i potovima (a možda i elektrolitima) kod tih serija harmana. Pisano je i po forumu ovde, a nailazio sam i na netu na slične prijave. Matoro je to, pa treba imati u vidu i takve stvari, a kod Marantza i nekih drugih izvjedbi slične stvari nisam nalazio, što ne znači da ih nema, ili da se pak neki drugi problemi ne pojavljuju...

 

Baš zbog toga i u tom smislu mi je važno da neko preporuči neke pouzdane i proverene prodavce (po mogućstvu forumaše).

 

Ja kao početnik, koji je do skoro bio u situaciji kao ti, a verovatno sam i sada, mogu da kažem da na to treba da gledaš kao na redovan servis - promena ulja. Sva ta pojačala su stara i sa malo ulaganja može mnogo dobro da se prođe. Naravno negde neće trebati odmah ili je izvesno u skorijoj budućnosti. Iskoristi ovu temu, da prođeš kao Pompi, i napraviš dobar izbor. 

Kod pojačala osim kako zvuče sa određenim zvučnicima gledaj i fizički izgled. To jedino nećeš moći mnogo da menjaš. Kod ovoh Harmana 655 Vxi mi se ne dopada samo njegova siva boja. Ja volim crnu :)

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, alternatura said:

Nego, jel imate tog "nekog" da preporučite?

Dakle da se neki od konkretnih modela pojavio kod nekog od forumaša, već bi ti preporučio neko.

Drugo, ni to što je neko sa foruma nije 100% garancija. Nisu svi na forumu pelcovani protiv marifetluka. Imaš i ocene na KP-u kao jedan vid garancije ili smernice sa kim imaš posla.

Treće, svi oni koji imaju nebrojeno uređaja su preprodavci, ali ih to ne diskvalifikuje, ako su pošteni u poslu. Sem što treba izbeći uvaljivanje, isto tako treba izbeći i preplaćivanje.

Četvrto, do sad si mogao da čuješ bar 3 kombinacije, umesto što razvijamo teoriju, šta bi bilo kad bi bilo, ovde. To bi i tebi, a i učesnicima ove teme pomoglo u daljem razmišljanju.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, vladat1 said:

Iskoristi ovu temu, da prođeš kao Pompi, i napraviš dobar izbor. 

Znaci, kad vec trazis pomoc slusaj sta ti dobronamerni poznavaoci pricaju!

Ja kad sam video slike zvucnika koje sam kupio rekao sam zeni: " slusaj, zeno, nisam hteo da potrosim puno para pa sam odabrao neke stare zvucnike, kostaju 30e, valjda ce da rade". Kad su stigli i kad ih je videla, pitala je: "ovo kosta samo 30e?".

I ja sam zeleo da kupim od nekoga, koliko-toliko proverenog. Drugo sta mi je bilo bitno je kompatibilnost kutija sa pojacalom. Obzirom da se ne razumem zamolio sam ljude za pomoc. Oni su rekli to i to ide i ja sam ih poslusao. Zadovoljan sam i prezahvalan.

Eto, kad vec ne mogu da ti pomognem strucnoscu onda bar iskustvom kupovine.

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka za Harmana HK 6500 i 655 vxi . Zvucno mi se vise svideo 6500 kojeg sam posedovao. Problem kod 655 su ti mikro prekidaci pa vremenom znaju da krckaju zub vremena radi svoje.  Ako planiras da ga sredis za sebe uzmi jako dobro pojacalo dovoljno snage da ti potera kutije u tvojih 25 kvadrata. A za zvucnike preporuka Canton ergo i karat serija . Canton i Harman se odlicno slazu imao sam tu kombinaciju dok je Harman bio kod mene i to jako lepo svira . Zalim sto sam je prodao jer sam presao na visu klasu .

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, samo da se javim (nisam nestao :)) i da vam poželim sve najbolje u novoj godini, pre svega zdravlja i radosti :cheers.

Zbog svega oko iste (NG) i raznoraznih privatnih obaveza, potragu za pravim zvukom nastavljam u narednih par dana, pa se javljam sa utiscima ili možda i sa konačnim rezultatom. U međuvremenu sam, igrom slučaja, imao priliku da čujem jednu Hiragu sa Pilotovim kutijama i jednu Yamahu (AX590) sa Sonab kutijama, i to samo zato što sam počeo da obraćam pažnju na (audio) svet oko sebe :D 

 

Usput da se još jednom zahvalim svima na svemu što su dosad savetovali i komentarisali, već mi je gomila stvari jasnija, a takođe sam i puno novih stvari saznao. To je i bila ideja i to je super. Svako od nas ima svoj ritam, svoj način kao i svoje obaveze pa se ne bih fokusirao na to da li sam nešto čuo i kad ću više.... Svi smo mi ovde dobrovoljno, a meni su odgovori na razna pitanja postavljena ovde mnogo pomogla, i na tome sam i zahvalan, da neke stvari bolje shvatim, a neke prvi put čujem ili bolje naučim. To umnogome olakšava odluku šta vredi ići i čuti, a na šta ne treba gubiti vreme. Malo li je? :)

Takođe mi je drago da nisam jedini (pa da mislim da sam luđi nego što jesam :D) kome je vizuelno/estetski aspekt urđeaja jedna od važnih stavki. @vladat1 @Peter @vaN_Helsing :klanjanje

 

I ja volem crno, ali nisam gadljiv ni na srebro :) i ne bih imao ništa protiv da čujem više o tome kako ko doživljava izgled svojih uređaja i koliko mu je i kako to važno.

 

Još jednom, SREĆNA NOVA GODINA i sve najbolje!!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alternatura said:

 

I ja volem crno, ali nisam gadljiv ni na srebro :) i ne bih imao ništa protiv da čujem više o tome kako ko doživljava izgled svojih uređaja i koliko mu je i kako to važno.

Srebrna je dosadna a po crnoj se vidi prasina. Unatoc tome sta je lipsa crna se vise grije,mozda manje bitno al ipak bitno.

Znaci logičkom metodom dedukcije ostaje zlatna ili bar šampanj ka ultimativna boja a tu si onda najeba jer je onda izbor ogranicen na top serije rijetkih proizvodaca.

:D

Sve najbolje u 2018oj!

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, alternatura said:

i ne bih imao ništa protiv da čujem više o tome kako ko doživljava izgled svojih uređaja i koliko mu je i kako to važno.

 

Ako komad može da bude i lep, super jes, ali ako super svira a ružan je, ne marim. Uglavnom više slušam sistem, nego što ga gledam, jer kad ga pogledam shvatim da mora da se obriše prašina.

Evo malo za tebe.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dalmatinac said:

Srebrna je dosadna a po crnoj se vidi prasina. Unatoc tome sta je lipsa crna se vise grije,mozda manje bitno al ipak bitno.

Znaci logičkom metodom dedukcije ostaje zlatna ili bar šampanj ka ultimativna boja a tu si onda najeba jer je onda izbor ogranicen na top serije rijetkih proizvodaca.

 

Just now, Kuršum said:

više slušam sistem, nego što ga gledam, jer kad ga pogledam shvatim da mora da se obriše prašina

Auuuu..... sve problemi :D a ova prašina.... nanu li joj!!

 

PS

@Kuršum hvala za link/temu ;)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alternatura said:

 

Auuuu..... sve problemi :D a ova prašina.... nanu li joj!!

 

To ti je praktičan pogled na stvari.

Na dobru stranu, prava hifa se ionako slusa u mraku i jedino šta ćeš zapravo gledat su displayi, LEDice i ako si imaš više sriće nego pameti mali VU metar na izvoru a veliki  na pojacalu . 

Ergo *jjeebbee me se za boju i izgled, nekad mi je to bilo bitno a sad ni najmanje.

 

* zajeba sam filter :D

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, dalmatinac said:

 

Ergo *jjeebbee me se za boju i izgled, nekad mi je to bilo bitno a sad ni najmanje.

 

* zajeba sam filter :D

Manje više i meni, ali kada se odlučim za model gledam da nije baš mnogo izgreban (kod nas najčešće takvi mogu da se kupe), tek posle boju. Ja nisam od onih što vole mnogo da menjaju. Kod mene ostaje sistem godinama. Evo jedan primer. Buki iz Jagodine prodaje HK 660 za 130€. Korektan prdavac, prijatan čovek. Koliko sam video Harmanu je prednji panel u korektnom stanju, ali je jedna strana je baš oštećenja. Predložio sam mu da mi malo spusti cenu, a ja da mu napravim drvene strane. Čovek je ponudio na 120€, što je meni mnogo jer stanice od Oraha, Jasana ili Hrasta bi me koštala sa farbanjem oko 20-25€. Neko reče da su na ovom modelu elektroliti na napajanju malo slabiji (to je još oko 20€), a mislim da za 170€ može bolje pojačalo da se kupi. 

 

 

HK 660.JPG

Link to comment
Share on other sites

Opcija B (ako je estetika bocne stranice stvarno bitna) je ne srljati i cekati da naleti bolje ocuvani HK 660 za originalni budzet od 130€.

Makar meni manje ostecenje bocne stranice nebi bija problem ako je uredaj ispravan, u budzetu i najvaznije ako mi se njegov zvuk svida.

U tom rangu cijena valja biti otvoren za kompromise, a sansa da minjas elektrolite su ti iste i na 660 i  680 i 6600, sve su to uredaji iz 90ih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tip iz Kruševca, čini mi se, na KP prodaje 660 za 45EUR (!!!) to mu je jedan od tri-četri oglasa i nije preprodavac. Sad; da li je prevarant - ne znam, a za Ke-Še mi se ne poteže... :D

 

edit

Izvinjavam se - 655

evo ga

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-kardon-54285201-oglas.htm

Edited by alternatura
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...