Jump to content


Bolje da sam se na drogu navukao


emporio_djogani

Recommended Posts

Bolje da sam se na drogu navukao.

Evo da se i ja predstavim posle par meseci vrsljanja po forumu.
Ja sam Djole i imam problem. HiFi crv nece da se smiri ni dok spavam. Ali bukvalno. I nije smesno. Mozda malo. :-)
Ceo zivot sam u muzici, slusam je na poslu po ceo dan, kuci kad dodjem odmah se pale sprave, imam zvucnik i u WC-u. To vam dosta govori.
Bio sam u bendovima od 6 osnovne do pre par godina, sto je jedno cirka 20-ak godina.
Imao sam i fin studio za probe jedno 5 godina.

Ali u HiFi svet sam usao relativno skoro, tj. u februaru ove godine. I za to kratko vreme sam posedovao ovo od opreme:


Zvučnici:
- JBL Studio 230
- Bowers & Wilkins DM320
- Acoustic Research AR 4-xa
- ‎Monitor Audio RX2

Pojačala:
- Luxman SQ-707
- ‎NAD 3020b
- ‎Arcam Alpha 8
- ‎Revox B750 mkII
- ‎Yarland FV-34C III

Risiveri:
- Denon AVR-X1000
- Technics SA-500
- ‎Sony STR-6055

Pretpojačala:
- Forte Audio model 2
- ‎FX Audio tube-01

Gramofoni:
Dual 435-1
Bang & Olufsen Beogram 3000
- ovo sam skoro nabavio. Nisam ga jos ni poslusao posto nisam nasao povoljan kabel, zenski DIN na cinc, pa ako neko ima za prodaju bio bih veoma zahvalan.

DAC:
Fx-audio DAC X-3

Boldovano je trenutno u posedu. Lepo kazem, nemam mira 2 sekunde.

Kablovi:
(zvučnički) - Tasker c270 ts 2x2.5
(interkonektori) - jeftini za 300 rsd-a

Izvor:
Chromecast Audio
MacBook Pro

Soba je 4.75 x 4.15 sto je nekih 20m2.


Glavni set je:
Chromecast Audio (Deezer) -> Yarland -> Tasker (zvucnicki) -> MA RX2,


Drugi set je:
Macbook (Deezer ili FLAC) -> FX DAC X3 -> FX tube01 -> Sony str6055 -> obicni bakarni zvucnicki 2x2.5 -> AR4-xa

Interkonektori jeftini ali deblji.

Izvori su se bolje pokazali u ovakvoj konfiguraciji, ali kad dodje neki bolji DAC, laptop ce ici na glavni set.

 

Drugi set mi je odlican za zivlju muziku i on se verovatno nece menjati skoro, mozda Sony zamenim sa HK 330b risiverom, ali otom potom.

Shvatio sam da mi mnogo vise leze lampe zbog toplijeg i cistog zvuka i to ce verovatno uvek biti u glavnom setu.

E sad MA RX2 ide na dobos, nemojte me pogresno shvatiti, to su veoma dobri zvucnici, ali bi zeleo malo vecu kutiju.
Ne trazim vise basa posto ga MA ima sasvim fino, nego gledam da dobijem jos dinamike i dubine. Znam da je za to odgovorno i pojacalo, ali ajde da krenem prvo od kutija.
Kutija takodje treba da je osetljiva zbog lampi, jer ovo moje pojacalce izbacuje svega 10W po kanalu.


Ovo gledam vec neko vreme, ali mi je sumljivo sto se nije vec prodalo, posto je dosta popularan zvucnik.
JBL 4311b  - Ne znam ko je covek vidim da ima dosta opreme, verovatno je preprodavac. 
Zanima me jel’ neko nesto zna o ovim konkretnim zvucnicima i uopste kako leze lampama?

Malo mi je frka da dam tolike novce, posto sam laik za procenu jel’ nesto originalno, doradjivano i sl. Mogu da pogledam sliku sa neta i uporedim izgled dajvera i to je to.
Budzet mi je tu negde do 500-550€.


Ovo ostalo je neki uzi spisak posle JBL-a, nista od toga nisam cuo, tako da bi svaka sugestija bila pozeljna.

 

Slusam bukvalno sve zivo od muzike, tako da je to poprilicno nezahvalno, ali tako je kako je, sta da radim.

Prvo bih da nadjem zvucnike i pojacalo, pa potom ide gramofon i phono sekcija, ako vec ne bude dobra u pojacalu.

Zatim bolji DAC i kablovi. Ali ce to malo da saceka. Jer nazalost ne kakim pare.

Toliko za sad od mene, svaka preporuka, sugestija, kritika su dobrodosle.

U zdravlje.

IMG_20171222_2237191.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, emporio_djogani said:

@Kuršum
A super sto si se javio. :-) 
Video sam na nekoj temi da ti bas imas ove JBL kutije, pa me zanima tvoje misljenje kako bi radile sa slabijim lampasem?
I jel' znas mozda nesto o ovim kutijama sa oglasa?

Koja je snaga tog lampasa?

Konkretan par kutija ima ostećenje na jednom kabinetu. Vidi se na slici 4 (leva kutija, desna ivica). Na slici ne izgleda mnogo, ali sam imao slike samo tog mesta za dotični par i prilično je nagnječeno.

Prodavac ima još jedan par 4311 sa alnico driverima (B verzija je sa feritnim), ali traži više para. 

Kolega sa foruma je skoro kupio dobar par 4311B za 550€. 

Link to comment
Share on other sites

 

23 minutes ago, Kuršum said:

Koja je snaga tog lampasa?

Oko 10wpc.

Ovde ima specifikacija:
http://www.audioreview.com/cat/amplification/amplifiers/yarland/fv-34ciii/prd_439379_1583crx.aspx

23 minutes ago, Kuršum said:

Prodavac ima još jedan par 4311 sa alnico driverima (B verzija je sa feritnim), ali traži više para. 

A razlika u zvuku pretpostavljam da je minimalna izmedju A i B varijante?

I jel' znas kakvi su im drajveri i skretnice ako si bio u kontaktu sa prodavcem?
Pitacu ga i ja naravno, ali meni moze da kaze sta hoce, kad ja ne vidim neke nepravilnosti, koje cete vi iskosniji sigurno videti.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio u kontaktu sa prodavcem, neko od poznanika je bio zainteresovan za te kutije, pa mi je slao slike da vidim. Ima tome dosta dana. Na slikama driveri izgledaju ok. Stanje skretnica ne može da zna ni konstruktor, ali one kod 4311 nisu slaba tačka. Ipak mislim da je cena od 550 realma kad su kutije u dobrom stanju. Za konkretan primerak ne znam. Doduše plaćali su neki ovde i po 700-800 te kutije. Razni su razlozi tome, neizdrž kupca, sposoban prodavac, itd.

Razlike između A i B u zvuku su zaista neznatne. Nisu ni pustili B model dok nisu sa feritnim drajverima postigli karakteristike koje je A model imao sa AlNiCo.

I na kraju, lampaš od 10W može da svira lepo sa 4311, ali po meni i za moj ukus fali još malo kontrole u basu. Pretpostavljam da bi 2x20 pa naviše bilo taman. 

Kažem za moj ukus, jer prijatelj koji je kod mene slušao lampaš od 2x10w sa 4311 nije imao te zamerke.

Ja svakako mislim da i JBL može bolje a i taj lampaš može da dobije adekvatnijeg parnera. Pitanje je šta je tvoj pravac.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kuršum said:

I na kraju, lampaš od 10W može da svira lepo sa 4311, ali po meni i za moj ukus fali još malo kontrole u basu. Pretpostavljam da bi 2x20 pa naviše bilo taman.

To sam i ja kontao, dinamika mi je vrlo bitna stavka. Našao sam još nekog kineza Shanling mislim da ovo seje smrt. 2x35w, ali otom potom. Prvo kutije. 

1 hour ago, Kuršum said:

Takođe, kutije ovih gabarita i slične cene, uvek videti i preuzeti lično. Nije to za slanje i zezanje. Naravno, ukoliko za to uslovi postoje. 

Svakako sam planirao da odem do Loznice kod čoveka da čujem i jednu i drugu kutiju sa svojim pojacalom. Pa taman ako odgovara da ih nosim. 

Hteo sam samo da vidim s vama jel' neko nešto zna, da ne odem tamo, a ono mačka u džaku. 

Hvala ti @Kuršum na iscrpnom odgovoru.

Inače sam iz Novog Sada. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...