Jump to content


Prepravka gramofona


Contraband

Recommended Posts

Moj gramofon (Dual 604 Direct Drive) fabrički ima DIN petopolni izlaz, pa ga koristim s prelazom na činčeve + žicom za uzemljenje. Prelaz je i dosad znao da prekida na jednom kanalu, tako da je oko njega uvek bilo obigravanje da ga stavim u neki položaj gde neće prekidati. Sada, međutim, to više nije slučaj, otkazao je poslušnost totalno. Pa me zanima da li postoji neki audio stručnjak koji bi mi gramofon sasvim preradio na činčeve- dakle, da nema nikakvih prelaza usput i slično, već da fiksno bude na činčeve, kao i većina gramofona?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Contraband said:

Vidim da si iz Beograda, ja sam iz okoline Novog Sada, al ono- ako nije 100 dukata, od sledeće plate sedam na voz i ulažem u nameštanje spravice da radi

Пази овако, могу да припремим све да бих све што је потребно одрадим док сачекаш да не би два пута ишао НС-> БГ/->БГ->НС.

Иначе добар је то грамофон са чувеним ЕДС 500 мотором.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Contraband said:

Ako smem da znam, koliko bi prepravka izašla?

O томе на неком другом месту, и још нешто Ја бих избацио из употребе прекидач који је у функцији "Муте"  када је ручка у одморишту. Веруј само прави проблеме а и сам грамофон је из тамо неке '88.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...