Jump to content


Hi-Files muzi�ki CD


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Interesantna tema.

Moje pitanje je: kolike su sanse da se ovo ostvari posto je topic vec poprilicno mator?

Evo nekoliko dobrih pesama:

Eric Bibb (Painting Signs) - Five Miles Above

Chris Jones (Roadhouses & Automobiles) - No Sanctuary Here - http://www.stockfisch-records.de/mp3/CJ_NoSanc_hi_www.mp3

Mighty Sam McClain (Sledgehammer Soul and Down Home Blues) - Don't Write Me Off

Jeff Lorber (Flipside) - Tune 88

Pozdrav.

:blah

Link to comment
Share on other sites

Лацип , или како се већ зовеш , помешо си мало географију . Ово је Србија , а тако се зове емисија на РТБ која почиње са једном изузетно лепом песмом .

Када сам написао Марушка ( Апсолутно Р. ) имао сам у виду да је добро снимљена и да је ја користим за фино подешавање кутија ( ритам )

Рецимо користим и тамбурашки оркестар РТНС ( јел истина да ми љубиш сима ...) где све "бруји " од оркестра и где се непогрешиво може позиционирати сви делови оркестра ( фокусирање ).

Ситно "гребање" трзалицом по примовима је прича за себе ....итд .

Моја идеја се заснива на једном референтном ЦД-у који би од домаћих извођача јер једноставно сматрам да нисмо глуп и неталентован народ . Ако неко мисли другачије , мени је стварно жао . Ако је неког срамота на реч домаћа и њега ми је жао .

Оно шта ја знам је то да се рецимо рецензори Аудио Р. врте око десетак ЦД које користе . Имена извоћача су познати , познато је све , тако да један опис рада неког тестираног уређаја може бити препознатљив свима . Зашто један овакав ЦД неби могао бити један од тих 10 на нашим просторима .

ПС јуче сам чуо "џипсије" и њихову верзију "мој пут " тако да би онај био можда хиљадита верзија али и друга коју изводе .....

Циганче од Митра је једна у низу песама које испуњавају сврху саме музике . Ту једноставно није важно дали се ради о мп3 о средњим таласима или о неком ајфају , важно је да је чујете .

Колико познајете песама за које вам није важно ни квалитет ни како се чују ??? Колико вас слуша музику а колико вас слуша своје уређаје у нади "небили чули нешто што је неко други чуо "

У перцепцији учествује један ружан део, "рационалан " који суди и пресуђује на основу неких критеријума који по мени , баш и немају неке везе са музиком . Све док не превлада онај лепи "емоционални " ја тврдим да се музика не слуша , него сами уређаји . Ако неко сматра за емоције вештачки уснимљене детаље и слуша само њих , морам признати да ми је и њих жао ....и тако

Link to comment
Share on other sites

@Rade ne znam da li si imao prilike da citas Hi-Files. Mislim da nisi, jer verovatno ne bi predlagao Cigance od Mitra i Marusku.

Ne zezam te, ali ovi predlozi koje je Machinori dao su odlicni i to je pravac u kojem treba da idemo.

A tema je stara, jer sam i na pocetku rekao da ce trebati puno vremena (i para) da se realizuje. Ali, ja ne odustajem od te ideje.

Link to comment
Share on other sites

Ime Rade , nije nick , roÄ‘en u divnom kićenom Sremu , trenutno živi i radi u Italiji ..... i tako ... ovo je Srbija je naziv emisije RTS na satelitu i ima predivnu muziÄku Å¡picu .

Nisam mislio nikog da zezam niti mislim da me neko zeza . Da ponovim , liÄno mislim da nismo glupi kao narod , da nismo baÅ¡ toliko netalentovan narod po pitanju muzike i da imamo Å¡ta da ponudimo .

Sa druge strane ja sebe ubrajam u one koji slušaju muziku , a to što navijam za domaću , verovatno spada u domen nekog vaspitanja i verovanja da ako neko sam sebe ne poštuje neće ga poštovati ni drugi . A može biti i sve ove godine izolacija i sankcija i ostalog pljuvanja po svemu .... ko bi to sve znao ...

PS CiganÄe , pa ne mora baÅ¡ ona , jedan primer u odbrani liÄnog miÅ¡ljenja da treba sluÅ¡ati muziku ne ureÄ‘aje .

Nisam pratio rad Vlade i Bajke tako da ne mogu da kažem ništa , ako neko smatra da mogu i oni , a što nebi moglo .

Link to comment
Share on other sites

Izdati uz casopis CD sa nekom muzikom je svakako dobra ideja... Sad, ako je u pitanju kompilacija dobre, kvalitetne, strane ili domace muzike, ja zamerki nemam. Ali ako je ideja napraviti "test CD" za testiranje opremen, onda definitivno to, bar po meni, treba da izgleda malo drugacije...

OK, super, neki jazz, blues, vokali, truba... super. Ali to nije sve sto se slusa, niti je razlog zasto ljudi kupuju opremu. Slazem se da ne treba da se nadje neka krs produkcija i narodnjaci (koji zvuce isto na svemu jer je unakazen u produkciji), ali opseg deifinitvno mora da bude mnogo siri. Za pocetak - tu treba bar 4-5 isecaka iz razlicitih klasicnih dela... nesto sto ume lepo da smori opremu, a sto svi znaju kako zvuci, tipa malo Baha na orguljama (Pocetak Tokate i Fuge u D-molu, spica za Istoriju sa Spomenkom Nedic :-? ) , malo Wagnera (Dusko i Elmer, "Ubicu zeca..." :-? ), i mozda jos ponesto. Takodje, nije zgoreg da se ubaci i malo pravog roka, malo elektrkonike i bar jedna-dve stvarno cvrsce stvari (neki melodican metal), a, sto da ne, i npr. neki domaci Etno zvuk... Posle bi takav test mogao da se koristi i u casopisu kao referenca, pa bi korist bila visestruka...

Just my 0.02 RSD :-?.

Link to comment
Share on other sites

nisam citao sve postove (‘vatam krivinu dok sam nov) pa predlazem:

kad se vec hi files potrudio da daje recenzije pojedinih izdanja, bilo bi logicno da se od toga napravi kompilacija.

naravno, bilo bi najbolje kad bi to islo uz svaki broj. :D

cak i ako to ne moze, opet bi bilo najbolje da kompilacija bude od izdanja do sada pomenutih u casopisu.

Link to comment
Share on other sites

Tema je "Hi-Files muzicki CD" a ne test CD

To sam prvo i rekao :

Izdati uz casopis CD sa nekom muzikom je svakako dobra ideja... Sad, ako je u pitanju kompilacija dobre, kvalitetne, strane ili domace muzike, ja zamerki nemam.

Nego je neko krenuo pricu na drugu stranu, pa sam se prikljucio :D.

Znaci, ako izdajete kvalitetan CD sa istom takvom muzikom, ja samo ostajem pro "odlicna ideja" i nadam se da cu cuti nesto sto za sada nisam, novo i zanimljivo :D

Link to comment
Share on other sites

Mozda ne bi bilo lose da se razmisli o :

Shirlie Bassy - history repeating

Stevie Ray Waughan - tin pan aley

Tool - lateralis

Primus - winonnas big brown beaver....

Pored toga mislim da bi bio pun pogodak da nekoliko pesama na cdu budu LIVE VERZIJE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Norah Jones - Feelin' The Same Way

Diana Krall - From This Moment On

Carrie Underwood - Whenever You Remember

NANCY SINATRA - Burnin' Down The Spark

Keren Ann - L'onde Amère

MAROON 5 - Secret

CHET ATKINS - CARAVAN, LIMEHOUSE BLUES

Cream - CROSSROADS (ili nesto gde dominira Ginger Baker)

STEVE EARLE - Nothin' Without You

Wilco - Side With The Seeds

WILLIE NELSON - The Way You See Me

Peter Green - Six String Guitar

Broken Radio - One Way Trip (alternate version)

DeLana Stevens - It's My Life

Lee Hazlewood - It's Nothing To Me

Rocky Votolato - White Daisy Passing

Alvin Lee - Long Legs

WISHBONE ASH - HANDY, PHOENIX,...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...