Jump to content


Hi-Files muzi�ki CD


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

1. a la carte brass&amppercussion - papa was a rolling stone (5:59)

2. alison krauss&ampunion station - it doesn't matter (3:55)

3. anne lise berntsen - lascia ch'io pianga (5:01)

4. benito madonia&ampantonio forcione - caruso (4:46)

5. cassandra wilson - time after time (4:08)

6. chavela vargas - paloma negra (3:19)

7. chris jones - no sanctuary here (3:46)

8. cyndee peters - house of the rising sun (6:16)

9. el.blues doctor - stormy monday blues (10:29)

10. elisabeth karsten - pardon goddess of the night (6:32)

11. george duke - feel the need (5:36)

12. habib koite&ampbamada - batoumambe (4:13)

13. Hot n' Spicy - Journey (5:00)

14. hugh masekela - stimela (10:02)

15. illusions

16. Jacintha - danny boy (5:40)

17. jennifer warnes - rock you gently (4:28)

18. l&ampe bibb - oh, had i golden thread (3:40)

19. ladysmith black mambazo - liph' iqiniso (2:52)

20. larry carlton-take me down.mp3

21. lizz wright - a taste of honey.mp3

22. lizz wright-stop.mp3

23. mercedes sosa-misa criolla.mp3

24. morphine-I had my chance.mp3

25. Nils Lofgren-keith don't go.mp3

26. ry cooder&ampmanuel galban-drume negrita.mp3

27. slam stewart&ampmajor holley-close your eyes.mp3

28. taste of honey-lizz wright.mp3

29. telecats-nelly.mp3

30. the fairfield four-these bones.mp3

31. the persuasions-imagine.mp3

32. tommy emmanuel-initiation.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ljudi su dali neke svoje predloge i to odlicne,ima li kakve najave da ce biti realizovan projekat,bilo bi stvarno dobro da se tako nesto desi i na nasim prostoru, usput kakva bi produkcija bila,tog cd (odnosno ostalih cd-ova ako to pozivi)

Link to comment
Share on other sites

Ne bi bilo lose da uz svaki broj dodje i jedan CD. To sa CDom moze biti u dve varijante:

1) Na CDu bi mogla da bude muzika sa vrlo dobrim snimcima (pomjesana klasika i ostalo). Poznato ili nepoznato!

2.) Ili neke nove, nepoznate grupe koje se "ne pustaju na radiu" i koje bi pobudile zelju u citaocima da kupe njihova kompletna izdanja. Ne bi bilo lose da i u casopisu bude malo objasnjenja o grupi, odakle dolazi i sta su do sada izdali!

Na takav casopis bi se obavezno pretplatio skoro bez obzira sta pise unutra!

Mojih 5 cents :(

Link to comment
Share on other sites

Čitam, ovo i ne mogu da verujem, Ljubo svako ko ti je obećao licencna prava za sve ovo što se ovde predlaže od strane produkcije, pogotovo Pink Floyd; Dire Straits; Billy Idol; Police; Sting; itd... dovodi te u veliku zabludu, igra sa licencnim pravima uopšte nije tako jednostavna.

Do kompilacije možeš doći pre svega sa domaćim grupama i to prvo da obezbediš prava preko njihovih producenata koji su uglavnom na ovim prostorima i mogu se pronaći.

Pristu po kome bi ti odabrao bilo koje strane pesme, i od toga pravio kompilaciju, a neko će ti garantovati licencna prava je neozbiljan.

Link to comment
Share on other sites

Za CD treba izabrati numere koje kvalitetom zaslužuju da budu na CD-u koji će biti prilog jednom audiofilskom Äasopisu. Pri tom mislim na sveukupni kvalitet - od snimka do produkcije, a idealno bi bilo i da ima svih vrsta muzike - od vokala do žešćih stvari, Å¡to bi bilo dobro i za testiranje sistema.

Po meni, greota bi bilo ispustiti Pink Floyd. Great Gig In The Sky je odliÄan predlog, mada je moj favorit High Hopes sa albuma Division Bell - moćno djelo. Ako se Ljuba odluÄi za Pink Floyd, ja imam hibridni SACD The Dark Side Of The Moon, tj. ima i CD sloj. Mada, pretpostavljam da će sa autorkim pravima dobiti i same numere...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kapiram da se ova pesma ne bi mozda najbolje uklopila u ovaj cd...ali...pre par godina mi je drug pricao za pesmu od Haris Dzinovica - kantar cigan. Pesma je snimljena pre xxxxxx godina, koliko ja znam u Parizu. Snimljena je kao 100verzija pesme My Way, a Haris ju je otpevao na ciganskom. Bez preterivanja, ovo je jedna od najjezivije otpevanih pesma sa ovih podrucja. Godinama sam je trazio i pre par godina sam uspeo da je nadjem. Inace pesmu je napisao Claude François, i koliko sam uspeo da saznam njegova zena je zamolila Harisa da to otpeva na ciganskom. Jos jedan interesantan podatak, koji ne znam da li je tacan, reci na ciganskom ama bas nikakvog smisla nemaju (ako neko zna ciganski, voleo bih da mi ovo potvrdi).

Ako neko zeli, poslacu mu pesmu na mail.

Inace pesmu sam, pre nego sto sam je nabavio, cuo na radio 202 (mislim, nisam siguran) i odmah sam pozvao lika koji tamo radi, i on nipokoju cenu nije hteo da mi je da jer je taj cd sa kompilcijom my way pesama izdat u samo 1000primeraka (opet ne potvrdjen podatak )! :xmas Na zalost imam samo mp3 verziju :lol:

Ako neko ima neki jaci format, ili ne daj boze original, rado bih je ima u nekom flacu ape...

Pozdrav Svele

P.S. Sve podatke sam onako u letu skupljao od ljudi koji su ili ovo pre culi, ili imaju neke veze sa harisom, od zene (ime ne znam) koja vodi harisov site i koja je vise nego ljubazna (svake godine mi cestitaju novu godinu) !! :lol :

Link to comment
Share on other sites

"Dolazi se do ideje, na prijedlog gospodje Izabel Fore, supruge poznatog francuskog kompozitora Kloda Fransoa, autora nezaboravnog hita "My Way" koji je proslavio svojom izvedbom Frenk Sinatra, da s obzirom da je do tada bilo napravljeno 999 verzija te pjesme i da je gospodja Fore htjela napraviti jubilarnu 1000 verziju na ciganskom jeziku i da je htjela nekog pjevaca sa naseg podneblja, da je cula za Harisa Dzinovica i da se tako desilo da je bas on snimio tu jubilarnu verziju koja se na romskom zove Kantar cigan."

znaci moja greska nija 100 nego 1000-ta verzija!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Неко мало лично размишљање . Прво мислим да би ипак требало да буду домаћи извођачи. Ипак ми имамо лепу музику и нема потребе да иде било шта друго . У РТБ -у се могу пронаћи сви жанрови и то врло квалитетно снимљени .

Као друго бих навео саму концепцију ЦД-а која би могла да буде као нека референца за неке будуће слушне тестове и при том доступна свима . Значи иде прво коментар шта се "треба чути " па накнадно песма . Ја нетреба да понављам да Дина Чолић има најлллепши глас на свету . Са друге стране мислим да би већина волела да има оригинал тако да би се избегао ефекат " пржења" и да би сам ЦД имао и економску оправданост . Идеја као идеја је већ разматрана овде на форуму , тако да би се сада могло искористити Љубина добра воља па и реализовати један такав пројекат . Мислим да један такав пројекат може да помогне општој култури слушања и да се неке ствари поставе на своје место . Такав ЦД може да приближи већину да коментарише звук ( и оцењује ) својих система на један реалан начин .

Као своје фавотите предлажем : МАРУШКА ( кад је будем послао "чески рекордсу " Ј.Фриго има да лети наглавачке )

Трубачка верзија Уснијине песме " Животе мој " ( иначе је Италија ушла у овај век са том песмом ) ... и тако

ПС Циганче од Митра незнам у коју бих категорију ставио , али бих је ставио макар и ван конкуренције .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...