Jump to content


Koji teg kupiti za ručicu na Pro-Jectu RPM5?


HMrules

Recommended Posts

Pozdrav.
Želeo bih da kupim drugi teg pošto je moja glava toliko teška da je teg odvijen skoro do kraja da bih dobio 1.5 grama, težina tega je 75 grama a glave 8.3 grama, interesuje me da li bi bio dovoljan teg od 80 grama pošto je težina ručice sa glavom 6 grama kada je teg skroz zavijen? Mislim da se to taman uklapa jer bih onda sa težim tegom mogao da podesim na 1.5-2 grama a da teg nije odvijen skoro do kraja.

Kupio bih sa ovog sajta, inače već sam jednom kupovao kod njih.
http://www.analogueseduction.net/project-upgrades-parts-accessories/project-tonearm-heavy-counterweight.html

Link to comment
Share on other sites

Edit: uleteo Krca44, u postu se obraćam pokretaču teme.

 

Apsolutno sam impresioniran brojem problema na koje si uspeo da naiđeš ovih par godina koliko barataš gramofonima! Takođe me zadivljuje način na koji jedan problem rešavaš stvarajući sledeći i ne odustaješ!

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, ras said:

Apsolutno sam impresioniran brojem problema na koje si uspeo da naiđeš ovih par godina koliko barataš gramofonima! Takođe me zadivljuje način na koji jedan problem rešavaš stvarajući sledeći i ne odustaješ!

Вала баш, очигледно да ту нешто не штима.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ras said:

Edit: uleteo Krca44, u postu se obraćam pokretaču teme.

 

Apsolutno sam impresioniran brojem problema na koje si uspeo da naiđeš ovih par godina koliko barataš gramofonima! Takođe me zadivljuje način na koji jedan problem rešavaš stvarajući sledeći i ne odustaješ!

Iskreno razmišljam još nekoliko meseci da koristim ovaj gramofon, kasnije ću ga prodati i kupiti neku Regu, npr. P3.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Krca44 said:

Jesi video da imas kod njih da biras tegove razlicite mase da uskladis prema masi glave ?  Ispod cene biras verziju koja ti treba po gramazi a u zagradi pise ( 8 do 12g ) a to se najverovatnije odnosi na masu glave.   Ja mislim da mozes da kupis to kod njih.

Pa da, za teg od 80 gr. piše da se odnosi na glave od 8 do 12 gr.

Link to comment
Share on other sites

 

9 sati ranije, HMrules said:

Pa da, za teg od 80 gr. piše da se odnosi na glave od 8 do 12 gr.

Jeste, a za teg od 75g koji već imaš, da je namenjen za zvučnice od 6 do 10g, pri čemu je tvoja teška 8,3g. Kako si zaključio da ti je neophodan veći kontrateg?!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Meni je jedan čovek rekao da ova ručica nije za moju glavu i da teg ne bi smeo da stoji tako odvijen skoro do kraja, mislim svira ok ali mi je preporučio kada budem u mogućnosti da kupim drugi gramofon, zato sam mislio koliko-toliko da sredim šta mogu dok ne uzmem neki taj drugi gramofon.

Link to comment
Share on other sites

 

9 minuta ranije, Woland said:

i šta se osim duševnog mira, sa time dobija?

 

1 minut ranije, microfarad said:

To dal je teg na kraju ili početku, ne utiče na zvuk.

Promeni se efektivna masa/rezonantna frekvencija/tracking.

Just now, HMrules said:

Znači samo je bitno da je podešena težina koja je potrebna bez obzira da li je teg zavijen ili odvijen skoro do kraja?

Jeste i nije...koju to zvučnicu/glavu imaš?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Woland said:

u konfiguraciji koju koristi sada rezonantna frekvencija je 12.207 Hz

Da...po nekim izračunima...u stvari je bolja/niža/u redu, pošto Audio Tecnica navodi komplijansu zvučnice kod 100 Hz.

Preporučena gazna sila za AT150MXl je 0,75 - 1,75mN, pa ako bi htio sredinu (1,25mN..."grama"), teg treba još više nazad.

U biti je postojeći teg OK.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Woland said:

u konfiguraciji koju koristi sada rezonantna frekvencija je 12.207 Hz, ne verujem da će se značajno promeniti sa tegom težim za 5 grama

Rezonantna frekvencija je 10 Hz tako da je to u redu što se tiče toga, urađen je test u Adobe Audition.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, HMrules said:

Rezonantna frekvencija je 10 Hz tako da je to u redu što se tiče toga, urađen je test u Adobe Audition.

Glupo je da to tako ostaviš na optimalnoj vrednosti, jer šta bi ovaj hobi bio bez stvaranja problema i tamo gde ne mora da ih bude...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...