Jump to content


Ruska лорта


markonijevic

Recommended Posts

Pozdrav za sve forumase, molim za pomoc u vidu saveta sta i kako uraditi.

 

Kao sto stoji u naslovu imam rusku lortu  preamp. up-203c i amp. 150 um-204 c  upareni sa zvucnicima dvosistemci pravljeni od drveta od strane inzinjera nekog koji je radio u EI Nis, 60w visokotonac i 80w  bas na 8  oma, sve to u dnevnoj sobi 26m2.

problem je nastao kada je crko jedan kanal na pretpojacalu, menjani su kondenzatori sve lepo funkcionisalo dok se to nije ponovilo.

poenta price je da bi voleli nesto jace sa vise basa i da moze lepo da se odvrne (slusa se sve od nirvane do silvane)

1. jako je tesko naci podatke o  ovim uredjajima pa me zanima ako neko zna  i razume se da li bi ova lorta  mogla da tera jace zvucnike ili bi trebalo prodati sve skupa  i uzeti nesto drugo

2. da li vredi opet se upustati u popravku samog pretpojacala ili ga zameniti za drugo,(gledao harman kardon  hk825 npr )  ne bih isao preko 150e  u slucaju zamene samo pretpojacala, jel u razgovoru sa par ljudi snagas sam po sebi nije slabasan.

3. vredi li uloziti novac i uzeti  nesto tipa jamo d365 ili jamo power 400 ili cerwin vega xls 28, ili neke druge kutije a da su  okvirno do 300-400e max i  sta preporucujete ?

 

 

hvala svima na bilo kakvom savetu skroz sam u konfuziji sta uraditi, jurim po forumima citam gledam ali jako je tesko sloziti kockice.

25445219_10204116062338580_675483900_o.jpg

25474257_10204116062418582_1577926268_o.jpg

25508769_10204116062378581_911367678_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, markonijevic said:

hvala svima na bilo kakvom savetu skroz sam u konfuziji sta uraditi, jurim po forumima citam gledam ali jako je tesko sloziti kockice.

Ти уређаји су имали више имена а изгледа да је оно право Амфитон .

Link to comment
Share on other sites

Sve se moze popraviti a ovde na forumu ima vrsnih majstora.Meni delujes kao neko ko je zreo da menja sistem.Na tebi je da odlucis.

Bile su ovih dana u ponudi Infinity kappa 6 i to sam hteo da preporucim ali ih sad ne vidim na oglasima.Mozda se pojave danas,sutra...

+ neki Harman i lepo predjes sa rusa na amerikance. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, markonijevic said:

problem je nastao kada je crko jedan kanal na pretpojacalu, menjani su kondenzatori sve lepo funkcionisalo dok se to nije ponovilo.

poenta price je da bi voleli nesto jace sa vise basa i da moze lepo da se odvrne (slusa se sve od nirvane do silvane)

Mozda pravi izvor kvara u startu nije otklonjen ?   Ali nije ni vazno ako ti sa tim pojacalima ne mozes napuniti prostor muzikom verovatno bi ti legao neki snazniji model Harman Kardona,  pa kad to uradis onda vidi kako svira sve zajedno i da li uopste treba da menjas zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...