Jump to content


Definitive technology mythos


jager

Recommended Posts

Juče sam čuo ove zvučne kutije i mogu reći da su nešto najbolje što sam čuo do sada :o Izvod iz recenzije , mada ih ima na netu prilično :

I dok neki, pa i skuplji zvučnici reproduciraju donje registre klavira svodeći ih na zvuk žice koja titra, kod Mythosa je sasvim čujno kako ta žica zapravo titra unutar drvene konstrukcije, prenoseći toplinu, fundament i tranzijente koji čine zvuk instrumenta prepoznatljivim

http://www.hifimedia.hr/testovi/zvucinici/item/2340-definitive-technology-mythos-st-supertower

 

MythosST_Silver_noback.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta bih rekao osim da ovo jednostavno MORA da se posluša ;)  U bg postoji lik koji ih prodaje po cijeni 2800 za par , ( ne znam o kome se radi , navodno je distributer ) . Interesantno je da kutija nije velikih gabarita , nije zahtjevna po pitanju pozicioniranja a ni po izboru pojačanja . Pot na sub-u je bio skoro na minimum i to jednostavno ispunjava prostror sa izuzetnom kontrolom bas-a , dinamikom i sveukupnom čistoćom kompletnog zvučnog spektra . Zvuk bih opisao kao neutralan sa velikom količinom detalja , otvoren i odlično izbalansiran . Bas je posebna priča to ne mogu da opišem :)

Link to comment
Share on other sites

Basovi, ako ih ima, odnosno, ako idu dovoljno duboko, prijaju ušima u svakoj formi i uvek se čini da su odlični.

Kada sam pravio svoj kućni sistem, basovi su preživeli niz dopuna i raznih prepravki, uglavnom graditeljske prirode (poboljšanje kućišta), i u svakoj iteraciji mi se činilo da je nemoguće da može da zvuči još (mnogo) bolje. Ipak, svaka nova verzija je veoma ubedljivo bila bolja od prethodne, a sada znam da su one prve verzije bile obično brundanje i muljanje... a isto je zvučalo odlično.:D

Teško je suditi bez direktnog poređenja sa nečim boljim. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ZoranF said:

Ne znam šta bih rekao osim da ovo jednostavno MORA da se posluša ;)  U bg postoji lik koji ih prodaje po cijeni 2800 za par , ( ne znam o kome se radi , navodno je distributer ) . Interesantno je da kutija nije velikih gabarita , nije zahtjevna po pitanju pozicioniranja a ni po izboru pojačanja . Pot na sub-u je bio skoro na minimum i to jednostavno ispunjava prostror sa izuzetnom kontrolom bas-a , dinamikom i sveukupnom čistoćom kompletnog zvučnog spektra . Zvuk bih opisao kao neutralan sa velikom količinom detalja , otvoren i odlično izbalansiran . Bas je posebna priča to ne mogu da opišem :)

Znam ja ko je u pitanju, ako te interesuje poslaću ti PP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
5 minuta ranije, microfarad said:

Slušao sam ih pre neki dan, izuzetan zvučnik, u svakom pogledu! Čini mi se da su nove koštale 3000e, dobra cena za ove sa oglasa! Kvalitetom prevazilaze svoju cenu!!!

Čovjeku je hića , stvarno ih daje veoma povoljno . Ne bih se puno razmišljao da imam love ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Potpuno dam nov na ovom forumu.slucajno sam pogledao diskusiju o Definitive speakerima.

Prije 2 mjeseca ssm kupio starije Bp serija sa 15" subwooferima i 300w mosfet pojacalima.

Kutije su visoke i tezine 75kg.

Zvuk je fenomenalan.van ocekivanja.

Ove o kojima je rijec mythos sam slucajno pogledao u stanu jednog gospodina koji mi je prodao pioneer receiver i rekao je da za mythos "ne trebsju subwooferi"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...