Jump to content


zvučna kartica


stanetrex

Recommended Posts

Moja preporuka je ASUS DS ili DX nadju se polovne na oglasima . Na DS modelu mozes da menjas opampe jer ima fabricko podnozje koje dozvoljava zamenu bez lemljena . Zvucno su mnogo bolje od Ceative Audigy serija . Imao sam ASUS DS sa promenjemim opampom i svira za klasu bolje od fabrickog modela . Kasnije sam presao na DAC .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 1/1/2018 at 21:55, miskon said:

Moja preporuka je ASUS DS ili DX nadju se polovne na oglasima . Na DS modelu mozes da menjas opampe jer ima fabricko podnozje koje dozvoljava zamenu bez lemljena . Zvucno su mnogo bolje od Ceative Audigy serija . Imao sam ASUS DS sa promenjemim opampom i svira za klasu bolje od fabrickog modela . Kasnije sam presao na DAC .

Sada već slušam Audigy,i naravno da posle denona1500 to ne zvuči baš sjajno.Ali krenuo sam od nečeg pa polako..nego zanima me da li je ta ASUS bitno bolja?Svakako bi bilo dobro čuti je pre kupovine,a dac je još uvek na čekanju..hvala na vremenu,pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam do pre pola godine okvirno imao baš taj cd player. Odličan za relativno malo para. Kad sam prešao na višu klasu (da tako kažem) uređaja, došao je na red i on za zamenu. Tek sa dac-ovima klase 500e se može pričati o kvalitativnom skoku. Sa slabijim eventualno možeš dobiti uporedive rezultate. Ipak je to svojevremeno bio ozbiljan plejer. O spravama ispod Cambridge Audio DacMagic 100 ne bih preporučio ni da razmišljaš. To bi bio neki minimum minimuma za preporučiti.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, kiLDer said:

Ja sam do pre pola godine okvirno imao baš taj cd player. Odličan za relativno malo para. Kad sam prešao na višu klasu (da tako kažem) uređaja, došao je na red i on za zamenu. Tek sa dac-ovima klase 500e se može pričati o kvalitativnom skoku. Sa slabijim eventualno možeš dobiti uporedive rezultate. Ipak je to svojevremeno bio ozbiljan plejer. O spravama ispod Cambridge Audio DacMagic 100 ne bih preporučio ni da razmišljaš. To bi bio neki minimum minimuma za preporučiti.


 

E ovo je odgovor zlata vredan !

Link to comment
Share on other sites

I ja bi se složio sa kilderom. Te asus kartice su simpatične. Mišljenja sam da bi tek neki asus dac parirao tom plejeru. A on je opet 500 plus eura.

Jednom rečju kako god se okreneš *upe ti pozadi.

Inače ovde postoji jedno uvreženo mišljenje da to što je nešto novijeg datuma izrade, bože moj, nove tehnologije, novi moćni čipovi..... - da to u startu tuče za male pare nešto staro koje je koštalo nekih solidnih para ondašnjih.

To ima smisla u video i tv tehnikama, za audio već to nije tako.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, vdzele said:

I ja bi se složio sa kilderom. Te asus kartice su simpatične. Mišljenja sam da bi tek neki asus dac parirao tom plejeru. A on je opet 500 plus eura.

Jednom rečju kako god se okreneš *upe ti pozadi.

Inače ovde postoji jedno uvreženo mišljenje da to što je nešto novijeg datuma izrade, bože moj, nove tehnologije, novi moćni čipovi..... - da to u startu tuče za male pare nešto staro koje je koštalo nekih solidnih para ondašnjih.

To ima smisla u video i tv tehnikama, za audio već to nije tako.

Ma,vidim(čujem)i sam koje su to razlike,nije za poređenje,ali kao što rekoh,to je sve novo za mene i trebaće vremena(i naravno novaca)da dostignem denona.U velikom sam zaostatku,ali neka..inače kilDer mi je gore napisano već saopštio u četiri oka,haha,a ovi komentari i saveti nikad nisu suvišni,dobro je čuti različita mišljenja pa na kraju doneti sam neku odluku,svako dobro i srećni praznici!

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, kiLDer said:

Ja sam do pre pola godine okvirno imao baš taj cd player. Odličan za relativno malo para. Kad sam prešao na višu klasu (da tako kažem) uređaja, došao je na red i on za zamenu. Tek sa dac-ovima klase 500e se može pričati o kvalitativnom skoku. Sa slabijim eventualno možeš dobiti uporedive rezultate. Ipak je to svojevremeno bio ozbiljan plejer. O spravama ispod Cambridge Audio DacMagic 100 ne bih preporučio ni da razmišljaš. To bi bio neki minimum minimuma za preporučiti.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

 

13 sati ranije, kiLDer said:

Ja sam do pre pola godine okvirno imao baš taj cd player. Odličan za relativno malo para. Kad sam prešao na višu klasu (da tako kažem) uređaja, došao je na red i on za zamenu. Tek sa dac-ovima klase 500e se može pričati o kvalitativnom skoku. Sa slabijim eventualno možeš dobiti uporedive rezultate. Ipak je to svojevremeno bio ozbiljan plejer. O spravama ispod Cambridge Audio DacMagic 100 ne bih preporučio ni da razmišljaš. To bi bio neki minimum minimuma za preporučiti.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

EH,lepo reče ''Baš taj cd plejer''!hahaha..ma da,to je taj denon,tvoj bivši i svira i dalje za iste pare i još malo više.Lepo si mi rekao šta me čeka posle njega,al' 'ajde ja i ovde potražio mišljenja.Ipak je to sa karticom za mene novi teren,a tek priča oko dac-a,tek.U svakom slučaju dac će morati da popričeka,a dotle kartica i povremeno denon,imam prilično diskova,nakupilo se vremenom,pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Kad bi morao da kupim zvučnu karticu, ja bi kupio ovu

http://www.nnacoustics.com/pdf/asus_stx_digital_may_2009.pdf

Iz jednostavnog razloga što je poslušao i recenzirao čovek koji se razume u zvuk. RME je isto dobra firma, verovatrno i bolja od asusa, ali taj oktopod model bi preskočio.

Kad nebi morao da kupim karticu, kupio bi polovan dac za te novce koji je nekad koštao 400-500 eura. I to bi gledao da bude diy.

 

Link to comment
Share on other sites

 

@ stanetrex

Zvucna kartica asus Xonar DS na kojoj sam promenio fabricki opamp za LME49720 cime se dosta dobilo na zvuku . Instalirao sam je sa UNI Xonar drajvetima. Slusao sam preko AIMPa i sa ASIO driverima pustao sam Flac zapis . Dosta detaljno i mirno svira ta zvucna za svoj cenovni rang i zvucno je bila u rangu cd pleyera srednje klase . Uporedjivao sam je sa pleyerima koje sam imao kod sebe Harman Kardon HD7450 i Marantz CD6000 i po zvuku je slicna harmanu stime sto je harman malko masniji na basu i glasniji na visokima srednji su isti dosta detalja na obe strane a marantz je bolji od oboje ! Zamenio ju je DAC . Sada slusam Musical Fidelity V90 jako dobar dac za svoj cenovni rang . To mi je za slusanje muzike preko racunara . U glavnom sistemu mi je CD palyer i pojacalo . Polako idi stepenik po stepenik u hi fi i unapredjuj svoj sistem i slusaj sta ti godi .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad bi morao da kupim zvučnu karticu, ja bi kupio ovu
http://www.nnacoustics.com/pdf/asus_stx_digital_may_2009.pdf
Iz jednostavnog razloga što je poslušao i recenzirao čovek koji se razume u zvuk. RME je isto dobra firma, verovatrno i bolja od asusa, ali taj oktopod model bi preskočio.
Kad nebi morao da kupim karticu, kupio bi polovan dac za te novce koji je nekad koštao 400-500 eura. I to bi gledao da bude diy.
 


Tesko da bi taj dac svirao bolje, mozda za duplo vece novce. Za kablove napisah post iznad.
Link to comment
Share on other sites

@ kiLDer
Dobar mali dac Cambridge Audio DacMagic 100 slusao ga kod drugara fino radi za neki manji sistem ili dargon fly dac nisu skupi a lepo rade.
Mozes da skutijas i Lampuceru DAC ako si vican elektronici ili poznjes nekoga da ti je sredi .
Imao sam ga. Za malo para, odličan dac. Sad su mu trenutno jače cene na oglasima, pa ne treba žuriti. Njega mi je ipak zamenio Nad, koji je dosta ozbiljniji i bolji... Sad idemo dalje...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, kiLDer said:

Njega mi je ipak zamenio Nad, koji je dosta ozbiljniji i bolji... Sad idemo dalje...

 

Kojeg Nada imas ? Upravo tako cene su sada malo jace na oglasima . Uvek se nadje nesto povoljno samo treba cekati i paratiti oglase. Naravno uzivaj za to vreme u muzici i dobrom zvuku !

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slušao HRT MusicStreamer II+. Mislim da on ne vredi te pare, recimo traktor audio 2 je dosta bolji od nje - čak je i jeftiniji.

Eto ko želi veoma dinamičmu zvučnu karticu preporučujem traktor audio 2. Pravljena je za DJ-eve te je samim ti i zvuk krojen za cepanje.

Nije transparentna kao većina audifilskih, nema ni široku scenu, nije za fine note - ali je zato idealna za brze ritmove. U sebi ima dve zvučne kartice pa možete da puštate muziku na žurkama preko dva winampa (recimo). Gura svake slušalice. Mislim da vredi svaku paru. Ja je imam godinama, trenutno mi je na poslu. Nekad sam je koristio dok sam bio dj.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, miskon said:

 

@ stanetrex

Zvucna kartica asus Xonar DS na kojoj sam promenio fabricki opamp za LME49720 cime se dosta dobilo na zvuku . Instalirao sam je sa UNI Xonar drajvetima. Slusao sam preko AIMPa i sa ASIO driverima pustao sam Flac zapis . Dosta detaljno i mirno svira ta zvucna za svoj cenovni rang i zvucno je bila u rangu cd pleyera srednje klase . Uporedjivao sam je sa pleyerima koje sam imao kod sebe Harman Kardon HD7450 i Marantz CD6000 i po zvuku je slicna harmanu stime sto je harman malko masniji na basu i glasniji na visokima srednji su isti dosta detalja na obe strane a marantz je bolji od oboje ! Zamenio ju je DAC . Sada slusam Musical Fidelity V90 jako dobar dac za svoj cenovni rang . To mi je za slusanje muzike preko racunara . U glavnom sistemu mi je CD palyer i pojacalo . Polako idi stepenik po stepenik u hi fi i unapredjuj svoj sistem i slusaj sta ti godi .

 

 

 

Ma,lepo rečeno,opisano..do detalja.Hvala na vremenu i podeljenom iskustvu i naravno,uvek je dobro saslušati dobronameran savet i izbeći neka lutanja,zaobići nešto što se može,a ne mora,vel.pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...