Jump to content


Saveti zavrsetka ozvucenja mog nezavrsenog kucnog bioskopa


DieH@rd

Recommended Posts

Pozdrav, posle celog zivota sa bas entry-level ozvucenjem resio sam da najzad uzmem nesto ozbiljnije. :) Naleteo sam na vas forum, i vidim da je community raspolozen da distukutje oko svega vezanog za audio/vizuelnu opremu. Evo opisa mog setup-a:

Moj "bioskop":

  • Sony 49XE9005 4K HDR TV kojeg primarno koristim kao PC monitor, odmah iza radnog stola je futelja iz koje gledam filmove/serije. Pored PC-a imam i PS4 Pro. 
  • Soba je mala, malo veca od 4x3metra

Ozvucenje u fazi sklapanja:

  • Uzeo sam set Infinity Primus HCS zvucnika [2 satelita i centar] kao i Infinity Primus PS-8 aktivni subwoofer. Pasivni zvucnici su mislim 10-100W 8ohm. 

Sta mi fali:

  • Surround reciever opcija #1 - Ako cu ici preko optickih kablova [PC&PS4>>> reciever>>>5.1] , mislio sam da uzmem nesto polovno sa KP-a. Bacio sam oko na Onkyo TX-SR 606. Sta mislite o tom reciever-u, i imate li alternative?
  • Surround reciever opcija #2 - Posto imam 4K HDR TV, mislio sam da se mozda odmah odlucim za noviju generaciju recievera sa HDMI 2.0 i HDCP 2.2  i resim sav audio preko hdmi kablova. Dve opcije na koje sam naisao su 280€ za DENON AVR X520BT ili ONKYO TX SR252. Sta mislite o njima?
  • Zadnji par zvucnika - Da li mi predlazete da 5.1 sistem finaliziram sa dva manja zadnja zvucnika, ili da uzmem ovaj jedan par Infinity Primus satelita i njih stavim nazad, a napred stavim dva floor standing zvucnika? Koji floor standing zvucnici bi mi odgovarali da se uklope u snagu mojih trenutnih zvucnika i reciever-a koji su predlozeni?


Hvala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ću samo da poželim dobrodošlicu novom članu i da pohvalim izuzetno konkretno postavljeno pitanje.

Obzirom da nisam verziran za 5.1 sisteme i ne poznajem nova tehnološka rešenja, moj ću odgovor ograničiti na činjeniicu da je sistem prvenstvano namenjen filmu i usput muzici, predlažem da se spaseš mnoštva kablova i sve povežeš preko HDMI koliko god možeš racionalno i svedeno. Ako si u prilici otvori se za neke kvalitetnije HDMI kablove ako već treba da budu okosnica celog zvučno/vizuelnog spektakla.

Bez neke slike prostora ili skice rasporeda teško je predlagati šta je bolja opcija oko zvučnika konkretno za tvoj slučaj, ali je svakako bolje imati male satelite pozadi a neki solidniji bookshelf ili florstander zvučnik sa prednje strane.

što se AVR-a tiče to će neko pametniji da bolje elaborira šta je pametnije, fleksibilnije, podesivije itd... za tvoje uslove i hardwer.

Poidzradv i dobrodošao na forum! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/14/2017 at 11:37 AM, DieH@rd said:

Surround reciever opcija #1 - Ako cu ici preko optickih kablova [PC&PS4>>> reciever>>>5.1] , mislio sam da uzmem nesto polovno sa KP-a. Bacio sam oko na Onkyo TX-SR 606. Sta mislite o tom reciever-u, i imate li alternative?

 

HDMI je uvijek bolje rjesenje od optike.

Denon da, ali ne najjeftinije serije jer imaju previse ogranicenja, gledaj barem AVR X2x00 .

S Onkyom nemam osobnog iskustva, ali generalno je na glasu kao fer brand.

Sto se zadnjih zvucnika tice oni su zapravo najmanje bitni jer reproduciraju samo efekte.

Gledaj da zadovoljavaju frekventni opseg,da pojavom nisu pregadni i da imaju dovoljno snage.

Floorstanderi za 12 m2, nitko ti ih nece preporuciti jer u tako maloj prostoriji nemaju smisla.

Gledaj bookshelfe, nesto tipa BW CM1(preporuka) ili BW685(za nuzdu).

Ono sto je  zapravo bitno u HTu  (i sto ce te vremenom kostati) je subwoofer. Ne jos, ali kad-tad :D

I da, ni funkcija centra isto nije zanemariva. Mora biti dobar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...