Jump to content


DAC do 150-200e


Shang Tsung

Recommended Posts

23 minutes ago, ScepanBG said:

Moj drugar(Igor Soulines) kupio ovaj Focusrite i odusevljen je :) Kod nas sam video da mu je cena 245 evra.

http://www.proaudiostar.com/focusrite-scarlett-6i6-2nd-gen.html?utm_source=bing&utm_medium=cpc&utm_campaign=pas

 

Probao sam ovo, poredio sa chromecast audio - chromecast bolje svirao. 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, chika_milan said:

@ScepanBG

Misliš na link ka chromecast audio?

Imamo temu na forumu 

Svakako, nije to moja preporuka za kupovinu. Super je kad je budžet 50ak evra.

Ovako, prednost dajem Pi+HiFiBerry 

Predlozicu Igoru da proba,ako vec nije.Kaze mi da mu Focusrite spram mnogih skupljih DAC-ova kod nas sto se prodaju mnogo bolje radi.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, 空也 said:

Samo bih kombinaciju HiFace Two + MacMini, zamenio za kombinacijiu sa RPi-jem.

Neko je spominjao Sabaj DA-3, o ovom usb dac-u na netu pišu da je best buy za 85 eura. Zgodno je što pušta i DSD pa može da se proba recimo u Foobar-u da se PCM konvertuje u DSD i tako pusti u DAC.

Link to comment
Share on other sites

Imam DAC al mi glupo da maltretiram comp.

E sad ako hoćeš Fikusov fazon, DAC bez daca ( DSD na LPF pa lampa da pojača), onda ima logike da se sve pušća kao DSD.

Samo to treba USB to DSD konvertor, LPF i lampicka.

Jeftino, dobro al troši procesorsko vreme ako fajl nije DSD. mada po ovoj ceni kompova to nije ništa. Ja koristim Thin Client pa nebih da ga opterećujem konverzijom

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog za dac bio bi  RPi(2 ili 3) + Allo Boss i2s dac . Nisam slušao ovu kombinaciju ali već mesecima koristim RPi(2) + Allo DigiOne (spdif output) i to zvuči odlično.Pre ovoga sam koristio HiFiberry digi+ (transformer v.) kao spdif izlaz za RPi i  Allo DigiOne ga je nadsvirao u svakom pogledu pa pretpostavljam da im je i dac sličnog kvaliteta.  RPi + Boss kombinacija ne bi trebalo da košta više od 100 eur  tako da ti ostaje još 50-tak eur-a  za koje bih ti preporučio da ih uložiš u iFi ipower 5v napajanje .Za 150 eur imaš dig.player, dac i napajanje . Za te novce teško bi se našla bolja kombinacija , uz dužno poštovanje "švajserima"  .

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Green said:

...već mesecima koristim RPi(2) + Allo DigiOne (spdif output) i to zvuči odlično.Pre ovoga sam koristio HiFiberry digi+ (transformer v.) kao spdif izlaz za RPi i  Allo DigiOne ga je nadsvirao u svakom pogledu....

 

Uuuuu, pa to nam reci!!! :) :thumbsup2

 

Na jednoj drugoj temi smo dosta pričali o DigiOne-u:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/31702-hdd-player/&do=findComment&comment=655743

 

Da li možeš da nam daš malo više detalja?

U kojoj ga konfiguraciji koristiš?

Koji DAC, koji softver na RPi-ju?

Muzika ti je na mrežnom disku ili na USB HDD-u?

Pored HiFiberry digi+, da li si ga poredio sa nekim drugim SPDIF konverterom tipa M2Tech?

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Green said:

Misliš "maline" :-)   RPi koristim samo za muziku jer je za video (pogotovo HD video) prilično razočaravajući. Može neke dodatne informacije o konkretnom primerku tog Thin clienta?

Moj trenutni thin klijent je Wyse

71GYLmtO9YL._SL1500_.jpg

vorn.jpg

Preko USBa je vezan na JLsounds sa AK4396 DSD dacom.

dac1.jpg

Izlaz može da bude AK direktno, ili lampa

DSC00886.JPG

ili bez DACa , samo Xmos usb to DSD konvertor, LPF i lampa

filter.jpg

48 minuta ranije, Zexx said:

Zašto bi thin client, odnosno računar bez ikakvih modifikacija, radio bolje od RPI sa I2s to SPDIF pločicom optimizovanom za audio?

Ne znam da li radi bolje, rekao sam da je meni TK bolje rešenje.

1 jeftiniji je TK od maline (i DAC da uračunamo)

2 skutijan je lepše TK od maline

3 malina sa usb to spdifom reprodukuje samo red book digitalne zapise a TK sa usb dacom reprodukuje i high res fajlove pa i DSD

4 TK pod Daphilom na USBu je takodje optimizovan za audio

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, siroma said:

Ne znam da li radi bolje, rekao sam da je meni TK bolje rešenje.

1 jeftiniji je TK od maline (i DAC da uračunamo)

2 skutijan je lepše TK od maline

3 malina sa usb to spdifom reprodukuje samo red book digitalne zapise a TK sa usb dacom reprodukuje i high res fajlove pa i DSD

4 TK pod Daphilom na USBu je takodje optimizovan za audio

Prve dve stavke su irelevantne za zvuk, rekao bih, a što se tiče br. 3, nisam mislio na RPI za čiji se USB izlaz zna da je šoder, već Allo DigiOne o kome se ovde sve vreme priča, i koji reprodukuje signal do 24/192, odnosno Allo Usbridge varijantu koja koristi Sparky umesto RPI i pušta preko USB-a sve. I na kraju, nisam mislio na softverske optimizacije, već hardverske, koje su kod oba pomenuta transporta pošteno i ozbiljno urađene, što je dokumentovano i odgovarajućim rezultatima merenja.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, 空也 said:

 

Uuuuu, pa to nam reci!!! :) :thumbsup2

 

Na jednoj drugoj temi smo dosta pričali o DigiOne-u:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/31702-hdd-player/&do=findComment&comment=655743

 

Da li možeš da nam daš malo više detalja?

U kojoj ga konfiguraciji koristiš?

Koji DAC, koji softver na RPi-ju?

Muzika ti je na mrežnom disku ili na USB HDD-u?

Pored HiFiberry digi+, da li si ga poredio sa nekim drugim SPDIF konverterom tipa M2Tech?

 

 

Software je DietPi.Probao sa Volumio ali Volumio nikako nije uspevao da mi prepozna skladište sa muzikom.

Muzika mi je na neoptimizovanom PC-ju gde je instaliran LMS  .Upravljati se može preko PC-ja,tableta ,mob.telefona .Sve funkcioniše isto kao sa SqueezeBox Touch-om. Dakle:

PC(LMS) --- ethernet - router --- ethernet --- RPi+digione(DietPi) --- coax.(bnc-bnc) --- dac

Napajanje za RPi je iFi ipower.Coax. kabel je Neotech NEVD2001 sa Neutrik BNC konektorima.Ove dve "igračke"su značajno unapredile čitav sistem.

Na mestu dig.playera godinama sam koristio SBT (i dalje ga se ne odričem :-) ) , njega je izbacila RPi/hifiberry digi+  kombinacija ,a sve ih je "počistio" RPi/digione.Nisam imao prilike da ga upoređujem sa drugim SPDIF konverterima ili nekim skupljim dig.player-ima  ali bih voleo ... čisto da vidim gde mu je zaista mesto.Ne sumnjam da ima bolje ali za 200 eur ta neka druga kombinacija moraće dobro da se "oznoji" da bi "pojela Allodigione malinu". Možda i najveća mana mada meni ne toliko bitna - ne reprodukuje DSD ali sve do 24bit/192kHz pušta bez problema.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Meni je malina razvojni sistem za zezanje sa  kompovima i programiranjem   a ne  ozbiljan uredjaj za  hifu

Hvala za detaljan info o TK. Što se tiče "maline" si u pravu , ona jeste za igru (zezanje) ali ponekad rezultati te igre budu iznenađujuće dobri . 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Green said:

.Nisam imao prilike da ga upoređujem sa drugim SPDIF konverterima ili nekim skupljim dig.player-ima  ali bih voleo ... čisto da vidim gde mu je zaista mesto.Ne sumnjam da ima bolje ali za 200 eur ta neka druga kombinacija moraće dobro da se "oznoji" da bi "pojela Allodigione malinu".

 

Taman super! :)

Možeš da svratiš do mene da na Naim nDAC-u uporedimo Allo Malinu sa MacMini + M2Tech + Amarra kombinacijom.

Ja se sve nešto premišljam da nabavim Allo Digione, pa bi mi prilika da ga pre toga čujem jako mnogo značila! :)

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, misko018 said:

Ne oglašava se pokretač teme. :) Ima li nečega u užem izboru (osim eventualno Audio Alchemy)?

Ako je radi o Audio Alchemyju mogu da kažem i neku reč o njemu.

Imam Dac in the box. Da bi svirao kako treba potrebno je par prepravki.

1 Pristojno napajanje od bar 1,5A (moje je 2,5A)

2 Promena OPA za neki bolji ( kod mene je sad OPA2111)

3 Odvajanje napajanje OPA od ostatka elektronike. Sa +-5V prebaciti na +-15V. Tek tada se dobije na swingu i dinamici.

Ja sam prezadovoljan zvukom ovako tweakovanog Audio Alchemyja. U stok varijanti nije ni prineti tweakovanom.

 

Link to comment
Share on other sites

Čitam šta se piše. Tema pripada svima, a verujem da će svako ko se interesuje za nju pronaći nešto korisno, tako da nema govora o uzurpiranju. 
Za sada sam pauzirao nabavku, dok ne odlučim na šta konkretno da se fokusiram. Dodbio sam i ponudu od člana Garson za njegovu dyi lampuceru dac. Deluje fino skockano to unutra. Takodje ima i jedan zanimljiv dyi dac na KP: https://www.kupujemprodajem.com/Diy-dac-24bit-192khz-HITNO-54385829-oglas.htm?filter_id=110419535
Kapiram da teško neko može konkretno da kaže nešto o ovim dyi uredjajima, ali ih možda vredi poslušati barem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...