Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

3 minuta ranije, RingeRaja said:

Laiku ne vredi, ali nekome ko zna šta da gleda itekako.

Pitaš da uslika detaljno, to će da bude prva štih proba u vezi toga da li ima ili ne šta da krije. Ako ne bude pravio problem, velika je verovatnoća da je ili sa pojačalom sve okay ili ni on ne zna (ako je kupio polovno) da je možda budženo. Obrni-okreni, barem možeš da budeš siguran da prodavac nije prevarant.

Mislim da preteruješ. Posebno što je čovek sa foruma i što sam ti već napisao da je korektan momak. Nije preprodavac. A i da si čitao redom temu, video bi da ga je kupio pre 5 godina. Do sada bi valjda shvatio da l' je budženo.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Kuršum said:

Mislim da preteruješ. Posebno što je čovek sa foruma i što sam ti već napisao da je korektan momak. Nije preprodavac. A i da si čitao redom temu, video bi da ga je kupio pre 5 godina. Do sada bi valjda shvatio da l' je budženo.

Ovo sam mu napisao da ozbiljno shvati kupovinu polovne HiFi opreme kod nas, pošto su većina onih koji ovo prodaju na KP ustvari uvaljivači, a ne prodavci. Naravno, ima i fine gospode koja prodaje, pa čak i preprodavaca koji prodaju dobru robu (tada je to obično debelo precenjeno), ali je KP minsko polje, za čas se zezneš.

Ne mora da čeka 12 godina, kupovinu može da završi očas posla...Evo, ovaj HK je definitivno interesantan, mislim da je to i Pompi zaključio do sada. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Kuršum said:

Šta bi pompi sa tom diskuskusijom koju si očekivao? Očekuješ da se odvija bez tebe? Ili ti se ne sviđaju predlozi?

Posto se pocetnik malo oslobodio, (zahvaljujuci starijim clanovima), evo da kaze nesto na ovu temu.

Sto se tice pojacala ne znam sta da kazem. Kazete da je ok, ne razumem se, verujem vam. Jedino, koliko sam shvatio, novije je generacije. Sto se tice zvucnika mrezice su malo vise pohabane. U Jagodini su 50e skuplji ali na izgled ocuvaniji. Pre bih uzeo od proverenog pohabane a za 50e kupio 5 lp-a. Drugo, vidim da su refleksi pozadi, pa bi trebalo malo vise truda oko pozicioniranja. I trece, u stvari prvo sto je mene, (laika), iznenadilo je to sto su JBL. Citajuci forum zakljucio sam da ti zvucnici nisu za mene jer nisu topli pa sam odmah tu marku odbacio. Tako da sam se iznenadio kad sam ih video kao preporuku od iskusnog clana.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece Kursum trosim trenutno taj 6500, dobar uredjaj, ne bih imao ni jednu zamerku, 680 je mozda i bolji ali za moj ukus ima malo vise masniji bas sto mi bas i ne lezi. Ako se ispostavi da je taj na oglasima dobar komad, sigurno se neces pokajati.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Spachek said:

Kao sto rece Kursum trosim trenutno taj 6500, dobar uredjaj, ne bih imao ni jednu zamerku, 680 je mozda i bolji ali za moj ukus ima malo vise masniji bas sto mi bas i ne lezi. Ako se ispostavi da je taj na oglasima dobar komad, sigurno se neces pokajati.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Hvala. Poslusacu iskusnije i sutra zatraziti fotografije.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Kuršum said:

De li si to pročitao?

Pa, ne znam tacno, citao sam neke stare postove gde kazu da su kruti, metalni i sve kontra od gentle. Ma, verovatno ja to nisam dobro razumeo, nego vidoh da mi je zamereno sto ne diskutujem, hahaha...

Link to comment
Share on other sites

Baš bi voleo da vidim gde to piše i koji je stručnjak napisao.

A pošto si početnik, da ti kažem da forum nije naučna knjiga. Razni tu pišu. Ko god se registruje može da piše. Takođe, brendovi zvučnika se ne dele na tople i hladne.

I po treći put ponavljam, nisam načisto da je predloženi model za tvoju sobu. Pre bih išao na ranije pomenuti l16 ili neki iz te priče, ako naiđe do 150€. U prvom postu sam više razmišljao o tome da ti uklopim u budžet.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Kuršum said:

Baš bi voleo da vidim gde to piše i koji je stručnjak napisao.

A pošto si početnik, da ti kažem da forum nije naučna knjiga. Razni tu pišu. Ko god se registruje može da piše. Takođe, brendovi zvučnika se ne dele na tople i hladne.

I po treći put ponavljam, nisam načisto da je predloženi model za tvoju sobu. Pre bih išso na l16 neki iz te priče, ako naiđe do 150€.

Ok, hvala. Aj prvo to pojacalo. Trazicu sutra fotke.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Kuršum said:

Baš bi voleo da vidim gde to piše i koji je stručnjak napisao.

A pošto si početnik, da ti kažem da forum nije naučna knjiga. Razni tu pišu. Ko god se registruje može da piše. Takođe, brendovi zvučnika se ne dele na tople i hladne.

I po treći put ponavljam, nisam načisto da je predloženi model za tvoju sobu. Pre bih išso na l16 neki iz te priče, ako naiđe do 150€.

Evo, kod Krleta

https://www.kupujemprodajem.com/JBL-L16-Decade-made-in-USA-54011519-oglas.htm?filter_id=161100574

Nego, bas je veci od 7 incha, da li to nije problem?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Spachek said:

Posten i pouzdan prodavac, vise puta sam kupovao od njega i definitivno je onako kako je i navedenu u oglasu

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Ne sumljam. Kad covek nekoga poznaje onda moze i da garantuje za njega. Nego buni me taj bas. Procitah negde da ne bi trebalo da bude veci od 7 incha zbog srednjih, (kod dvosistemaca). Doduse, moram priznati da na oko ne ostavljaju neki utisak sto ne znaci da je tako i na uvo, naravno.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, pompi said:

Znam da je kod Krleta, video sam ih i već sam ti napisao u nekom od prethodnih postova da mi je sumnjiv taj lepak oko dustcap-ova na basovima, koji se vidi na slikama. Pitaj ga šta je to.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Kuršum said:

Znam da je kod Krleta, video sam ih i već sam ti napisao u nekom od prethodnih postova da mi je sumnjiv taj lepak oko dustcap-ova na basovima, koji se vidi na slikama. Pitaj ga šta je to.

Primetio sam i ja to. Lici mi na lepak.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...