Jump to content


Pompi moli za pomoc!


pompi

Recommended Posts

1 hour ago, Peter said:

Ima podloske od stirodura

Hmmm.... rebus...  stvarno nisam siguran sta bi moglo biti a da ne lupam gluposti , nadam se da ce neko drugi nastaviti pa da se resis brujanja.  Ne znam da li ima neke veze sto su kod mene cvrste letve a kod tebe stirodur, i on bi trebao da radi izolaciju

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, opet ja ali ovoga puta ne da pitam nego da kazem.

Zena i dete spavaju a ja pijem pivo (zajecarsko, naravno) i slusam Yes-Fragile, danas stigla ploca. FENOMENALNO!!! I to sa starom iglom! Yes mnogo volim, ovaj album nikada nisam shvatao nesto mnogo ozbiljno ali sada ovako sa ploce kad ga cujem... ima sta da se cuje. Ma, nemam reci! Uzivam!

Jos jednom hvala svima koji su tome doprineli!

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Peter said:

Ima podloske od stirodura.

Mislim da podloške ispod nogica gramofona neće rešiti brum koji nastaje od rotacije motora koji je na osovini tanjira i prenosi se na zvučnicu pri reprodukciji.

Podloške su za sprečavanja vanjskih vibracija da se prenesu na gramofon.

Možda da se proba sa zamenom mata na tanjiru, pa da se vidi rezultat.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zek said:

Možda da se proba sa zamenom mata na tanjiru, pa da se vidi rezultat.

Kod mene je na primer pluta/guma mat 2mm,  dakle malo tanji od mata koji zadnjih godina prodaju kao zamenu za stari debeli mat ( ovo sto prodaju je 3mm guma ).

Dakle koji je tacno problem treba utvrditi, ako imas problem sa masom to se cesto manifestuje kao zujanje ili "pec pec" zujanje na tren pri kontaktu ruke i rucke gramofona ( ovo zadnje mozda bude rezultat statickog elektriciteta...mislim ), imao sam zujanje mase na prethodnom gramofonu usled lose izvedenog prevodjenja petopolca na rca.

Imao sam i lelujanje membrane sa Luxman L2 pojacalom, tu sam morao da smanjujem bas i upalim subsonic filter i koliko znam problem za tako nesto je DC na izlazu pojacala ili lose pogodjena komplijansa rucke/glave ( imao kolega sa foruma, ima na starim postovima ).  To sa lelujanjem imam i sad kad prikacim Luxa, dok sa lamapashima nemam nikakav problem.  Ovo se javljalo samo na levom zvucniku.

Tesko je provaliti sta je sta kad pisemo samo tekst.

Link to comment
Share on other sites

Da dopunim sa upaljenim Nakamichi Bx2 dekom u sistemu sa Lux pojacalom i ITT DD gramofonom, koji je imao lose uradjeno prebacivanje petpolca na rca,  javljao se klasican ground loop.

Nije od Naka, provereno, ali isto tako sve upaljeno u isto vreme pojacavalo je postojeci problem sa masom iz gramofona.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo ljudi! Kako ste?

Pustah ja malo mp3 preko ove "nove opreme". Nije mi trebalo dugo da shvatim da nema blage veze sa zivotom. Ne budem len, skinem FLAC plug-in za NERO pa narezem audio cd. Cini mi se da je na 1411kbps. Pustim i gle cuda. Nije kao ploca ali mislim da je mnogo bolje nego mp3, (ukoliko se ne tripujem). Emitujem sa nekog starog DVD playera Mustek, (bar 15 godina star). Najmanja ponudjena brzina mi je bila 16. Da li zbog rezaca, (LG-a starog 10 god), ili cd-r Verbatim 52x, 80 min, ne znam. Evo, upravo ga slusam i reko bih da ima razlike. Sta vi mislite o tome? Neka sugestija?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Mozda je i mp3 lose uradjen pa se razlika povecava

Ja sam radio mp3. Trudim se da skinem dobar FLAC, pssssttt... pa sam ga sa xrecode prebacivao u mp3. Tako sam ranije slusao. Onda sam resio da se malo posvetim flacovima i nisam se pokajao. Kad je u jednom fajlu sa istim programom ga raspakujem. Sada sam tako raspakovane pesme i narezao. Da, cini mi se podnosljivim obzirom da covek ne moze da ima sve sto zeli na plocama.

Link to comment
Share on other sites

Ima i FLACova radjenih tralala, nisam znao da si sam radio mp3, nekad se moze naci nekih zaista losih primeraka.  Ja licno gledam da nadjem u najvisem mogucem kvalitetu, mada ni sa FLAC formatom to jednostavno nekad nije slucaj.   Imao sam Talking Heads i Grace Jones sa original diskova prebacene u WAV, za sebe i crkao hdd.  Nisam vise mogao doci do originala pa skinem najbolje FLACove koje sam nasao i nije to to, cuje se razlika,  doduse kad poznajes parce muzike kao u ovom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Ako nekim slucajem DVD player ima mogucnost citanja DVD Audio diskova mozda bi mogao da procita dvd disc narezan sa vecom rezolucijom , pod uslovom da je snimljen u odgovarajucem formatu,  ovo je teorijski posto se u praksi nisam ovim bavio.

Sto se tice vinyl ripa, najbolje da proveris sam da li ti tako nesto lezi uopste, ima ljudi koji to zele a i nekih kojima se to ne svidja.  Kad naletis na takav rip obicno su negde date informacije o tome koji je gramofon koriscen, itd. moze da se isprati ceo proces,  rezultati su diskutabilni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...