Jump to content


Pomoc oko gramofona


Miroslav1

Recommended Posts

4 sati ranije, Father said:

Pa šta ću ponelo me da ispoštujem "Projektni zadatak" danas je sve u dudžetu. Potpuno se slažem osim ovoga oko prodaje, što ne da deci da malo skrečuju ako se kod njega ljubav rodi za nečim boljim.

Što bi prodavao, to je za trgovce, naše je da uživamo i jurimo sopstvene snove! :rolleyes:

 

I toska je odlična, pogotovo što me vraća u prošlost, kada se setim kako je bilo ekstra posle časa Fizike, a nisam pitan, i tog akumuliranog stresa, olabaviti na Muzičkom uz neko muzičko štivo! :)

Cuti, zena bi me obesila kad bi dao vise para za to. Ja joj reko do 50evra i to dva dana se svadjala samnom. :D A sta one znaju sta je muzika. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minuta ranije, Miroslav1 said:

Cuti, zena bi me obesila kad bi dao vise para za to. Ja joj reko do 50evra i to dva dana se svadjala samnom. :D A sta one znaju sta je muzika. :D

Pokaži joj koliko košta ovaj, pa će da se smiri. :)

https://www.aussiehifi.com.au/products/michell-gyrodec-se-spider-edition-turntable?variant=45078109959

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam, to je najveci problem. A mi ovde nemamo servise u mom gradu. U sustini ja sam gledao kako se namesta skapirao sam sta i kako. Samo mi treba onaj papir ne tnam kako se zove. Video sam da se skine sa neta i na stampac se ikopira i izbusi se rupa i dabije se na sredinu ploce na onaj metalni siljak. I posle se na safofe steluje. Jq mislim da bi mogo to sam. Samo ne mogu da nadjem to sto treba da istampam. Ako neko moze da mi nadje za glavu i iglu at 91 bio bih mu veoma zahvalan. I samo oko zica mi nije jasno koja boja gde ide. :D

Link to comment
Share on other sites

Ako je razmak šrafova standardan, a verovatno jeste, možeš da je montiraš.

Jedino što ne možeš da uradiš je fino štelovanje pomeranjem glave napred-nazad u headshell-u, već ti preostaje da se nadaš da je AT glava po geometriji slična originalnoj Philips GP 400 zvučnici.

Sa druge strane, ta AT ima sferičnu iglu koja nije toliko zahtevna po pitanju podešavanja, pa će uz malo sreće sve možda biti sasvim OK. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ti reče da si gramofon dobio bez glave?

Ako je ipak imaš, super! :)

Originalne Philips GP 4xx zvučnice su čak bile dosta cenjene. Ta GP 400 je verovatno bolja od AT 91.

Problem je naći kvalitetnu zamensku iglu pošto se originalne odavno više ne proizvode.

Imaš ih i na KP:

https://www.kupujemprodajem.com/Igla-za-gramofon-946-D-60-25751635-oglas.htm

 

25751635_57df97ff0e1c63-354508331.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zamenske igle za razne stare glave prodaje i covek na Tosinom Bunaru.  Zvrcnes telefonom i pitas da li ima i koja je cena.

Garantujem da nije nista losiji od ovih uvoznih, kupovao sam kod njega za Shure 75 a sa KPa za Audio Technica glavu... za igle cija je cena 20tak eura... mislim da nema razlike u kvalitetu nikakve.

Kod coveka sa KPa, koji je pouzdan, cekas 2/3 nedelje a ovaj iz Beograda mozda ima pa ti posalje odmah.

Gramofonske Igle, Tosin Bunar, BG,  Tel. : 011/2102559   &  065/3131321

Uvazene kolege sa foruma kakvo je Vase misljenje o coveku sa Tosinog Bunara ?

Ja sam kupovao igle a cuo sam da radi i servis gramofona pa me zanima povodom zamene rucke na Techniscu 1210  ?

Link to comment
Share on other sites

 

8 sati ranije, 空也 said:

Ti reče da si gramofon dobio bez glave?

Ako je ipak imaš, super! :)

Originalne Philips GP 4xx zvučnice su čak bile dosta cenjene. Ta GP 400 je verovatno bolja od AT 91.

Problem je naći kvalitetnu zamensku iglu pošto se originalne odavno više ne proizvode.

Imaš ih i na KP:

https://www.kupujemprodajem.com/Igla-za-gramofon-946-D-60-25751635-oglas.htm

 

25751635_57df97ff0e1c63-354508331.jpg

Bez igle ima glava philipsova, original glava, nasao sam neku iglu na kp trebalo bi da je ta. https://m.kupujemprodajem.com/Igla-za-gramofon-946D65-26903329-oglas.htm#mhs0-1513150655060

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...