Jump to content


Izvor plus Fm tjuner


Reborn

Recommended Posts

Kenwood KT-5020 nikad nisam video na KP. Svi komadi koji su se na KP pojavljivali su KT-5020L. Vrednost im je 30€. Solidan tjuner, ali ništa posebno. Imao sam ga. Wega Modul 301T ga pojede za doručak.

Prodavci prećute L iza broja, pa vođeni hvalom sa fmtunerinfo.com dignu cenu besmisleno. Već sam pisao o tome da 5020 sa i bez L iza, imaju potpuno različite specifikacije.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Kuršum said:

Kenwood KT-5020 nikad nisam video na KP. Svi komadi koji su se na KP pojavljivali su KT-5020L

 

29 minuta ranije, Kuršum said:

Prodavci prećute L iza broja, pa vođeni hvalom sa fmtunerinfo.com dignu cenu besmisleno. Ve

Proverio na netu, u pravu je, nisu istih specifikacija. Na Ebay-u ipak traže malo više od 30 eur.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Kuršum said:

Kenwood KT-5020 nikad nisam video na KP. Svi komadi koji su se na KP pojavljivali su KT-5020L. Vrednost im je 30€. Solidan tjuner, ali ništa posebno. Imao sam ga. Wega Modul 301T ga pojede za doručak.

Prodavci prećute L iza broja, pa vođeni hvalom sa fmtunerinfo.com dignu cenu besmisleno. Već sam pisao o tome da 5020 sa i bez L iza, imaju potpuno različite specifikacije.

 

1 sat ranije, predragm said:

Proverio na netu, u pravu je, nisu istih specifikacija. Na Ebay-u ipak traže malo više od 30 eur.

 

5020L je bio model za evropu, a 5020 za američko i ostala vanevropska tržišta. Zato ih i nema kod nas.

Evo PDF user manual-a koji je zajednički za 5020 i 5020L modele, što već samo po sebi sugeriše da je u suštini u pitanju ista sprava:

http://www.fmtunerinfo.com/KT-5020user.pdf

Razlike u specifikacijama su možda samo na papiru, a tjuneri su u većem delu, ako izuzmemo LW područje kod L modela, isti?

Na kraju ovog user manual-a specifikacije jesu različite, ali obratite pažnju da merenja ova dva modela nisu rađena po istim standardima.

Za evropski 5020L je korišćen nemački DIN standard i pojedina merenja su rađena drugačije, te su zbog toga i dobijeni rezultati različiti?

Kada bi bili mereni po istim standardima bili bi isti?

Tamo gde nema razlika u standardima za merenje, specifikacije su identične:

 

Screen-Shot-2017-11-29-at-8_45.22-PM.thumb.gif.1744c5014aae8a1e42f461c51b67889e.gif

Link to comment
Share on other sites

Kupljen Denon 1500rd, nadam se da ce vec sutra biti kod mene. Mada koliko sam presao na FM mozda mi on bude prolazna varijanta do jednog Accuphase-a :-)

Kad smo vec kod toga, da ne otvaram novu temu a i vise puta se na forumu pricalo o tome, da li radio uopste i ima neku buducnost? Fm se nekako drzi mislim i delom zbog auto industrije, veliki je to broj automobila koji imaju Fm prijemnik da bi se takvo jedno markentisko trziste preko noci ugasilo. 

Da li ce zahvaljujuci popularizaciji lossness formata i lakseg skadistenja istih radio stanice opet emitovati kvalitetan zvuk, za koje ce imati smisla i potrebe za kvalitetnim hi fi prijemnikom. Ili ce kada jednom sve to predje na digitaliju biti manje vise nevazno koji je izvor signala. 

Link to comment
Share on other sites

Budućnost radia, ako ga uopšte bude, jeste DAB.

E sada, radio je već sada ozbiljno ugrožen stream-ingom. Stream, pa još i preko mobilnih mreža daje mogućnosti nemerljive sa bilo kojim vidom do sada zamišljnog broadcasting-a. Teško je predvideti dalji razvoj radio difuzije.

Btw, za rapidno opadanje popularnosti radija, po meni, zasužne su i same radiostanice, sa bulja kvalitetom programa (a tu ne mislim na kvalitet zvuka).

Link to comment
Share on other sites

Stigao ima dva dana. Na par stanica koje mene zanimaju prijem signala odlican nema ni tracak suma, mada mi je lokacija odlicna, kuca na uzvisenju nema nikakvih prepreka oko mene. I to mi hvata na obicnu zicu, nesto razmisljam ne znam da li bih dobio nesto vise u kvalitetu zvuka sa spoljnom antenom, vidim da Dual ima veliki broj antena u ponudi?

Sto se kvaliteta zvuka tice odusevljen sam, u poredjenju sa cd playerom ima mnogo topliji zvuk, sto mi je iz prve bilo malo cudno jer Nad se obucno vezuje za taj karakter zvuka. Visoki tonovi su dosta umireniji pa me ne umara ni posle celodnevnog slusanja. Jos jedan plus jeste nivo detalja, jeste to manje nego kada istu numeru pustim na playeru ali ovde ne iskacu iz cele kompozicije i nekako ne odvlace paznju, vec te jednostavno uvucu u pesmu. Glas voditelja deluje fenomenalno bukvalno kao da je u sobi, a najjaci utisak je kada su na 202 pustili par puta nesto sa vinyla e to zvuci lampaski, toplo, mekano. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...