Veljko997

Problem s auto pojacalom

Recommended Posts

Pozdrav svima, nov sam na forumu, ne znam gde drugde da trazim pomoc. Kupio sam polovan woofer s pojacalom, kad je stiglo proverio sam i pojacalo je imalo kvar koji je majstor resio. Povezao sam na napajanje od kompjutera i muzika je bila odlicna. Danas sam razvukao kompletnu instalaciju kroz auto i povezao u gepek, sve pazljivo provereno. Kad sam pustio muziku s radia radilo je lepo, ali, da mi se ne bi istrosio alumulator, resio sam da upalim auto. Pri paljenju auta izgoreo je osigurac koji je na + kablu od akumulatora. Nije mi to bilo jasno jer je sve lepo radilo pre paljenja. Osigurac na pojacalu je ostao citav ali je nakon par pokusaja pojacalo zasmrdelo. Odnecu opet kod majstora, nadam se da ce ga srediti ponovo ali me zanima sta da uradim kad stigne pojacalo? Da li je neko imao slicnih problema? Hvala unapred

Провери каблове до звучника али предходно провери и сам бас звучник. Наравно претрести снагаш обавезно!

Provericu sve kad stigne od majstora, cudi me samo to sto je sve radilo super dok nisam upalio auto, da li nece opet da se desi ista stvar kad povezem? Ne bih ponovo vracao majstoru...Da li postoji mogucnost da je problem u imstalaciji u autu? Kako da znam?

Ако је осигурач од акумулатора до снагаша изгорео то значи да са снагашем нешто није било у реду јер тек са правим напајањем је показао мане.

ПЦ напајање је само за "неку" пробу.

Cuo sam se sa majstorom, rekao je da je kompletno napajanje u pojacalu izgorelo, kao da je bomba pala unutra. Zamenio je sve to i povezao ali nema zvuka na izlazima. Prednapajanje je unisteno i on to ne moze da popravi, tako sam ga razumeo. Da li se isplati da ga odnesem u servis ili da razmisljam o nekom drugo pojacalu?

22 minuta ranije, Veljko997 said:

A mozes li mi malo pojasniti sta je to prednapajanje? Prvi put cujem za taj izraz.

Не, први пут чујем.

Da ne otvaram novu temu, imam jos jedno pitanje u vezi pojacala. Kada je moj auto ukljucen, alternator puni akumulator na skoro 15V, da nece pojacalu smetati taj napon posto ona rade na 12V?