Jump to content


Resavanje problema na staroj 16 oma mixeti


Kole1984

Recommended Posts

Pozdrav drugari nov sam na forumu tako da molim sve iskusnije koji znaju mnogo vise o hifi i dr tehnici da mi unapred oproste za mozda glupa pitanja u vezi sa nekom od problema koje cu da vam iznesem.Evo ovako da pocnem.Pre petnaestak godina dobio sam na poklon staru Davoli mixetu sa sest kanala.Bio sam mladji i nije me interesovalo toliko da osposobljavam celu vec sam isao na opciju da je osposobim za rad sa racunarom i to je to nisam imao potrebe za sest kanala itd.Odneo sam je kod majstora i on je otklonio sustanje koje je bilo toliko jako mislim u maximumu jacine same mixete.Posle preuzimanja mixete prvo sto sam zeznuo je modulisan ton dosta jak na ulayu za mikrofon izgoreo sam predpojacala tj integralna kola na predpojacivackim modulima.Obisao sam tj odkacio predpojacivacke plocice jer je fiyicki to moguce i onda sam dobio apsolutno bezsumnu mixetu cak i na max mastera,neverovatno.Posle nekog vremena doznam da su u zivotu zvucnici razglasni koji su isli tj koji su u neko srecno vreme pratili po svadbama tu mixetu.Naravno otisao sam kod coveka koji mi je prodao cetiri zvucnika od 12 inca odrao me ali vredelo je.Na tavanu coveka koji mi je poklonio mixetu nasao sam i kutije presvucene sivim skajom.Nekako u to vreme poceo sam da pustam muziku po zurkama itd i to je sve islo nekih 7 godina.Potom sam se povukao i mixeta mi je bila velika za transport i prebacio sam elektroniku u kuciste starog racunara.Do prosle godine je sve bilo OK sada je izgleda mixeta dobila po izlazima verovatno od stajanja.Upravo to je i prvi deo mog pitanja.Zeleo bih da je osposobim ali nisam vican tome.Ujedno to pojacalo mi je uspomena jer je covek koji mi je poklonio mixetu jako mi drag bio a u medjuvremenu je preminuo.Evo nekoliko pitanje znam da vas masa ima koji bi mogli da mi pomognete

1.Mixeta je na 16 oma da li postoji prepravka da bude na 4 ili 8 oma

2.Da li ovaj sklop moze da se nabudzi sa nekim jacim tranzistorima (sada su 2n3055) jer mi je majstor rekao da moze da se ubaci jos jedan pojacivacki modula da ovaj trrafo to moze da izgura ma sta to znacilo.

IMG_20171123_202852.jpg

IMG_20171123_202934.jpg

IMG_20171123_203110.jpg

IMG_20171123_203122.jpg

IMG_20171123_203008.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...