Jump to content


Da li je UFO bend koji je napravio jedan od najjačih lajv albuma ikada?


WildRanger

Recommended Posts

Ako ste slušali ovaj album šta kažete? Da li ovaj album može da parira npr. albumu Made in Japan od Parpla?

R-894171-1305881316.jpeg.jpg

Za mene je ovo jedan od najjačih lajv albuma. Ustvari meni se ovaj album čak i više sviđa od MIJ, nekako mi za razliku od njega nema uopšte smornih momenata, tj. nepotrebnih dugačkih solo deonica. 

Ima dosta muzički predobro odrađenih pesama na ovom albumu. Šenker je na celom albumu izdominirao svojom svirkom, pogotovo u pesmi Rock Bottom. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vlajo said:

Tako je.

DP nema alternativu tog ranga !

Kada je reč o lajv albumima naravno da ima konkurenciju(po mom mišljenju):

The Who - Live at Leeds 

UFO - Strangers in the Night 

Iron Maiden - Live After Death 

Judas Priest - Unleashed in the East 

Thin Lizzy - Live and Dangerous 

Rush - Exit Stage Left 

Scorpions - Tokyo Tapes 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, WildRanger said:

Ako ste slušali ovaj album šta kažete? Da li ovaj album može da parira npr. albumu Made in Japan od Parpla?

R-894171-1305881316.jpeg.jpg

Za mene je ovo jedan od najjačih lajv albuma. Ustvari meni se ovaj album čak i više sviđa od MIJ, nekako mi za razliku od njega nema uopšte smornih momenata, tj. nepotrebnih dugačkih solo deonica. 

Ima dosta muzički predobro odrađenih pesama na ovom albumu. Šenker je na celom albumu izdominirao svojom svirkom, pogotovo u pesmi Rock Bottom. 

 

Blah, ništa specijalno.

Koncert mora da nosi sa sobom energiju da bi bio smatran dobrim. Neki moj izbor:

 

 

2 najbolja koncerta ikad su održana u Moskvi.

 

2 koncerta sa Vemblija:

 

pa:

 

 

takođe, bilo koji Fatboy Slin nastup na Brighton beach

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, TurboMaximus said:

Mica Trofrtaljka at Birtija

Budući da je naslov neodređen po pitanju žanra, predlog bi ti bio regularan da je izdat ovakav album - UFO bi bio ozbiljno ugrožen, što se mene tiče.

Ipak sam ostao u okvirima roka i srodnih žanrova i predložio neke značajne albume (osim već predloženih)... nekako mi UFO uvek zvučao solidno, ali tako da mi se slabo javljala želja da ih ponovo preslušam. Ovaj Rock Bottom je, ipak, baš dobra pržiona. B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...