Jump to content


Dilema oko zvucnika.


strika

Recommended Posts

Pozdrav.Imam sledeci problencic.Imam pojacalo Denon PMA-1500AE kutije Infinity Reference 60  made in USA.Kutije su mi malo vece gabaritno pa bi ih zamenio za neke manje ali da zvuk i dalje ostane u nekom zadovoljavjucem kvalitetu (da od zvuka ne ostanu samo srednji i visoki).Ja nesto danima buljim po netu i zalepio se za Focal Aria 906 jer su ishvaljeni na gotovo svim forumima i testovima.Imate li vi neke preporuke za zvucnike koji bi se dobro uklopil sa gore navedenim Denonom?Unapred hvala na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Soba je nekih 12 kvadrata( 4x3 ).A uzeo bih stalke.Da to izgleda malo picanski.Mislim da ovaj Denon PMA-1500AE nije los.Pre njega na istim zvucnicima bio Denon POA-2200 i predpojacalo PRA-1500.I to je radilo za moje potrebe i ukus OK.Ali kako zivim u stanu idem na varjantu da to malo gabaritno smanjim zbog prostora(sada zena,deca....malo tesno :-) ).Naravno voleo bih da zadrzim neki pristojan kvalitet zvuka.Kako stalno slusam od pojedinaca da manja kutija ne moze da ima dobar bas(ne ocekujem da se sve trese)zato sam se i obratio za misljenje strucnijih ljudi na forumu i eventualno neku preporuku za zvucnike (da nije bas preskupa) a da se dobro uklopi sa ovim Denonom Pma-1500AE.Unapred hvala na pomoci,odgovorima i utrosenom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

Denon PMA-1500 se proizvodio u skoro neizmenjenom obliku i spolja i iznutra preko 15 godina. Počelo je sa 1500R, pa preko 1500R II i 1500AE, do 1520AE. Sigurno je bilo debelog razloga za to. Inače je to pojačalo moja tiha patnja.

Baš me zanima kako će se završiti priča o uparivanju sa novim parom zvučnika. Nadam se dobro.

 

E al džabe kad nisi slušo, što bi reko zgushter!!:D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, strika said:

Soba je nekih 12 kvadrata (4x3)…

U 12 kvadrata možeš da imaš bas, jer će ti sobni modovi i onako pojačati određene niske frekvencije. Ali možda da razmisliš o kompresionim kutijama ili kutijama koje su namenjene za postavku uz sami zid? To je vezano za samu postavku u prostoru, a uklapanje sa tim određenim Denonom, jedino da tražiš u skladu sa tovjim ukusom i iskustvom kakav ono karakter daje – ti najbolje znaš da li vuče na svetliju ili tamniju stranu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivanp said:

Denon PMA-1500 se proizvodio u skoro neizmenjenom obliku i spolja i iznutra preko 15 godina. Počelo je sa 1500R, pa preko 1500R II i 1500AE, do 1520AE. Sigurno je bilo debelog razloga za to. Inače je to pojačalo moja tiha patnja.

Baš me zanima kako će se završiti priča o uparivanju sa novim parom zvučnika. Nadam se dobro.

 

E al džabe kad nisi slušo, što bi reko zgushter!!:D

Zato se i dobro razmisljam oko zamene.Problem je sto u Kragujevcu nema nikoga ko malo ozbiljnije radi sa audio komponentama i zvucnicima.A posao mi ne dozvoljava da jurim nesto po strani.Kupovna zvucnika bez prethodnog slusanja je macka u dzaku.Tako da u naj goroj varjanti (ali samo zbog gabarita a ne zbog zvuka) mogu ostati na Infinity Reference 60 koje vec slusam.Sa njima Denon radi sasvim korektno.Naravno finansiski to bi mi bila naj bezbolnija varjanta :-).

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, den!s said:

U 12 kvadrata možeš da imaš bas, jer će ti sobni modovi i onako pojačati određene niske frekvencije. Ali možda da razmisliš o kompresionim kutijama ili kutijama koje su namenjene za postavku uz sami zid? To je vezano za samu postavku u prostoru, a uklapanje sa tim određenim Denonom, jedino da tražiš u skladu sa tovjim ukusom i iskustvom kakav ono karakter daje – ti najbolje znaš da li vuče na svetliju ili tamniju stranu.

I ja sam razmisljao o  kutijama uz sam zid kako bih dobio na dinamici i basu.I naravno zbog kvadrature sobe takva opcija bi i bila najbolja.Problem je sto u Kragujevcu nema nikoga ko malo ozbiljnije radi sa audio komponentama i zvucnicima.A posao mi ne dozvoljava da jurim nesto po strani.Kupovna zvucnika bez prethodnog slusanja je macka u dzaku.Tako da u naj goroj varjanti (ali samo zbog gabarita a ne zbog zvuka) mogu ostati na Infinity Reference 60 koje vec slusam.Sa njima Denon radi sasvim korektno.Naravno finansiski to bi mi bila naj bezbolnija varjanta  :-) Mada znajuci sebe necu se tek tako smiriti.U svakom slucaju hvala na savetu.Dosta mi znaci misljenje nekog iskusnijeg.U koliko dodje do promene kacim slike i video.Jos jednom hvala na ulozenom vremenu i trudu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivanp said:

Striko, ovako bez slušanja. Javlja mi se. "Narani prasiće, ne diraj dugmiće".

Плаг ен плеј што би се рекло.

Da,da....Ali CRV kopa i ne da mira.Na zalost.Najvise sam postavio pitanje jer se naslusah prica kako manje kutije ne mogu dobro da zvuce.Kao nemaju basa vec samo srednje i visoke.Ma sta bude bice :-) .A ja i dalje ne mogu oci i usi da sklonim od  Focal Aria 906.Postavio covek par video klipova.Nesto mi se kod njih extra svidja a nisu ni malo jeftine ( za standard obicnih smrtnika).Oko 1000 evra par.Ma kako bude.Ako iskrsne nesto dobro i da moze da se proba ovde u Kragujevcu menjacemo ako ne teramo ovako do daljnjeg (jer daleko od toga da nisam zadovoljan sa Infinity kutijama) :-) 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, strika said:

... :-) Mada znajuci sebe necu se tek tako smiriti. U svakom slucaju hvala na savetu...

Nema na čemu, a smirivanja nema :wink:

Kako si opisao situaciju, meni je najlogičniji sled bio neke kutije koje idu zida (kompresija, recimo?) i ne po svaku cenu kutije na stalcima. Ali ti baš takve i imaš :D

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, miletrosak said:

Sto neprobas bas u Kragujevcu JM-LAB Electra 906-sa stalcima .Imas ih na KP.

Znam.Cuo sam se sa Zoranom.Ali nikako da se organizujemo zbog obaveza.Sto mojih sto njegovih.Cucu se sa njim opet ovih dana.Mada Focal Aria 906 ima puniji ton makar po klipovima sto sam gledao i slusao po netu.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, strika said:

Da,da....Ali CRV kopa i ne da mira.Na zalost.Najvise sam postavio pitanje jer se naslusah prica kako manje kutije ne mogu dobro da zvuce.Kao nemaju basa vec samo srednje i visoke.Ma sta bude bice :-) .A ja i dalje ne mogu oci i usi da sklonim od  Focal Aria 906.Postavio covek par video klipova.Nesto mi se kod njih extra svidja a nisu ni malo jeftine ( za standard obicnih smrtnika).Oko 1000 evra par.Ma kako bude.Ako iskrsne nesto dobro i da moze da se proba ovde u Kragujevcu menjacemo ako ne teramo ovako do daljnjeg (jer daleko od toga da nisam zadovoljan sa Infinity kutijama) :-) 

Našlusao si se gluposti.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, TurboMaximus said:

Našlusao si se gluposti.

Pa i ja sam predpostavio da se radi o glupostima.Ali sam ipak hteo da cujem misljenje ljudi koji su ozbiljnije u tim vodama.I naravno zahvalan sam svima koji su izdvoili vremena i dobre volje za odgovore i savete jer mi dosta znace.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam te kutije Infinity Reference 60 i njih sam slusao u 16 m2 dok ih nisam premestio u veci prostor. Jako dobro se snalaze u manjim prostorijama jer je kompresija u pitanju i mogu do zida da se postave. Nemoj menjati te zvucnike jako lepo sviraju detaljno meko a pogotovo visoki ribonci . Ja sam ih slusao sa Sony ta fa 3 es pojacalom i to odlicno zvuci .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...