Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

5 minuta ranije, Toza said:

Yggdrasil mi je bio prvi pik, ali pošto je više nego duplo skuplji od gustarda, ipak sam se odlučio za gustarda.

Jedva cekam utiske za Gustarda, mislim da niste nimalo pogresili.

Dobra stvar kod tih kineza da nema mnogo zvanicnih review-ova, ali zato ima dosta utisaka po forumima. Kad vec ne mozemo da ih cujemo kod sebe.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, džonibigud said:

Od svih mogućih argumenata u našoj diskusiji ti si uspeo da se pozoveš samo na taj da sam ja nov na forumu. Nisam znao da ovde ima nosilaca spomenice "najstariji forumaš".

Kažem ti ja, još mnogo ti ne znaš.

 

47 minuta ranije, džonibigud said:

Kad neko da lako o jednom odličnom proizvodu kao što je to 2Qute , lošu ocenu,  treba da razmisli što je toliko vremena izgubio na ovom forumu...

Ko je davao lošu ocenu? Ko je kompetentan da priča nekome na šta on troši svoje vreme?

Ti si pobrkao neke lončiće opasno, rekao bih ja :-) Ali mlad si, ima još nade za tebe.

 

Kvalitet izrade 2qute DACa je ravan velikom broju DACova od 300-350 evra.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je dovoljno bilo da čujem x12.

Izuzetna scena (već rekoh), ogromna po svim dimenzijama, izuzetna rezolucija i transparentnost. Mikro i makrodinamika zaista sjajni i jedino što mi je falilo je sočnost i punoća tonova i po malo mi je smetalo što instrumenti na samom kraju scene s lijeve i desne strane ne zvuče kako očekujem tj. sama scena nije savršeno ocrtana na "krilima". Slikovitije, falio je onajbkonačni utisak rekreacije prostora u kom je snimano.

I to sve preko usb ulaza. Preko spdif je zvučao kao sasvim prosječna sprava u toj cjenovnoj klasi.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, den!s said:

A kako si kupio, ako nije tajna?

Direktno iz Kine, poštom?

 

 

Nije tajna naravno.

Direktno iz Kine me je odbijalo i za Gustarda, tako da je to otpadalo. Isao sam nekoliko puta u Holandiju, pa sam pogledao da li tamo kojim slucajem ima da se kupi, i ispalo da je postoji zvanican distributer (ne znam da li neko jos u evropi distribuira, zvanicno). Tako da sam ga uzeo tamo (shipping je bio 10e) i poneo sa sobom u povratku. :D

Najbolje od svega, distributer mi je odmah odbio VAT od 21%, tako da sam ga platio dosta povoljno, a usteda nije mala na tu cifru. I kod nas sam imao srece, na aerodromu me nisu cimali na carini. :)

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, den!s said:

Kvalitet izrade 2qute DACa je ravan velikom broju DACova od 300-350 evra.

 

Den!s možeš ovo ponoviti još sto puta, to i dalje neće biti istina. Nisi rekao ništa o tome kako si i pod kojim uslovima čuo 2 Qute. Komentare o mojoj mladosti shvatam kao kompliment, netačan kao i ostale tvoje postove koji se tiču naše diskusije. Ostavljam mogućnost da sistem u kome si slušao 2Qute nije dovoljno podešen i da ima određenih problema kod reprodukcije muzike, ali dobro sve se da popraviti. Tačno je da ja ne znam dosta toga ali dosta toga i znam. Razlika je između nas dvojice da ja ne dajem budalaste ocene. Moja oduševljenost 2Qute dacom je iskrena, zato mi smeta da neko tako lako  opiše 2Qute u negativnom svetlu i poredi ga sa "velikim brojem dacova od 350 evra". To je neozbiljno. 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, džonibigud said:

…Razlika je između nas dvojice da ja ne dajem budalaste ocene. Moja oduševljenost 2Qute dacom je iskrena, zato mi smeta da neko tako lako  opiše 2Qute u negativnom svetlu i poredi ga sa "velikim brojem dacova od 350 evra". To je neozbiljno. 

Ali jedna veća razlika je što ti ne znaš da daješ budalaste ocene, i misliš da su tvoje ocene kompetentnije od mojih… :rolleyes:

Ostavi se dečijih fora o tome sa čime sam poredio, kako, gde, zašto, itd…

Mogli bismo o tome koliko instrumenata sviraš, koje muzičko obrazovanje imaš, kojom mernom opremom ste testirali, u kojim uslovima… Kakvo vam je raspoloženje bilo – pošto je psihoakustika veoma veliki uticaj u svemu tome.
Te fore smo prevazišli :-)

To što tebi i tebi sličnima „zasmeta“ je već poznata priča na ovom forumu, ali pošto si ti nov, ti nemaš pojma o tome :-(

Ali na žalost ti ne mogu pomoći oko tog smetanja, i dalje će ti smetati…

 

Link to comment
Share on other sites

Den!s i delje izbegavaš odgovor na postavljeno pitanje. Svaka tvoja pretpostavka je pogrešna. Pretpostavljam da si profesionalni muzičar. Moram ti reći,  to te ne čini kompetentnim da diskutuješ o jednom uređaju. Pošto pominješ psihoakustiku možda si lekar psihijatar koji se bavi muzikom. I dalje nisi dovoljno kompetentan da bi sa takvim "autoritetom" nešto ocenjivao. 

Ja se ne služim forama. Mislim da ti neke fore nisi prevazišao a da za veći broj fora nisi ni čuo.

Ponoviću, smeta mi tvoj stav i težnja da o nečemu tako lako govoriš u negativnom svetlu. Iza ovog proizvoda stoji ozbiljan inženjerski posao. Razvoj, projektovanje, izrada, ispitivanje... Da li si čuo za ove "fore"?

Zamoliću te još jednom da mi odgovoriš na postavljeno pitanje, i time završavam diskusiju sa tobom.

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2017 at 13:24, lalelala said:

NAD M51 trenutno u USA na popustu samo 999usd ...odlican DAC + preamp sa nesto skromnijim mogucnostima u pogledu DSD-a .

Svojevremeno  ga je JA iz Stereophile uporedjivao sa najboljima bez obzira na cenu ... na oglasima moze da se nadje i za manje jer NAD nema neku reputaciju . Nisam slusao bas sve ove druge (CA&Chord) sto spominjete ali volim kod NAD-a pored zvuka, ozbiljan izgled , redovno pakovanje u veliku kutiju ...

Upravo je ovo prednost za nekog ko je u potrazi za dobrim DAC-om, makar bio i NAD koji je nezasluzeno na “niskoj ceni” kod dobrog dela audiofila.

Samo kad se setim kako je lepo radio njihov CD plejer iz srednje klase (cini mi se model NAD C545BEE, retail bio oko 400€), shvatim koliko je dobrog zvuka moguce dobiti za nepuno novaca.

Pored pomenutog NAD M51, dodao bih i moj licni predlog Arcam FMJ D33 koji smo svojevremeno slusali kod @SUROKVL i koji je na mene ostavio sjajan utisak (courtesy by @Sonichammer). Nije bas na nivou referentnog Hegel DAC H30 (opasno zvuceca spava :)).. ali za trazene novce se dobija mnogo dobrog zvuka!

Naravno, sve navedeno samo ako nije prioritet ezotericnan izgled/status, jer su obe komponente prosecnog izgleda.

P.S. Kako prolazi vreme, sve vise shvatam razumnost razmisljanja na ovaj nacin, tj. kako za manje novca dobiti sto vise dobrog zvuka. Mislim da su @SUROKVL i @patason dobri primeri da je takav put ispravan i moguc, cuo sam vise puta njihove sisteme. Jedino sto je za isti potrebno dovoljno vremena i strpljenja, tj. odsustvo cuvenog audiofilskog neizdrza. :)

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, džonibigud said:

Razvoj, projektovanje, izrada, ispitivanje... Da li si čuo za ove "fore"?

Zamoliću te još jednom da mi odgovoriš na postavljeno pitanje, i time završavam diskusiju sa tobom.

Ti mora da si inženjer, bravar, tehnolog ili stolar?

Strah me da ti odgovorim na pitanje, jer šta posle imam da kažem o kvalitetu izrade koji sam pomenuo: kvalitetu konektora, aluminijuma, graviranju, samom kvalitetu pločica i delova… kad ćeš da me sasečeš sa iskustvom, gore navedenim?

:-(

 

Link to comment
Share on other sites

 OK, Den!s, džonibigud , imate po usmenu opomenu. 

 Licne stavove ste dali, necu ih brisati, dalje ponavljanje istih, ad nauseam, ili dalje rasprave ad hominem ko sta i zasto moze i ne moze da komentarise ce biti uklanjanje. Svako citiranje postova ova dva clana od nekog treceg ce takodje biti uklanjano. Takodje, uklanjanje ce biti praceno sankcijama. 

 Imate stavove, fino. Dali ste koje ste argumente imali, fino. Ne mislite da onaj drugi ima argumente, odlicno. Dalja rasprava ide u neprimerenom toku, zato je zavrsavate sad i ovde. Imate privatne poruke ako vam se dopisuje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkrgovic said:

 OK, Den!s, džonibigud , imate po usmenu opomenu. 

 Licne stavove ste dali, necu ih brisati, dalje ponavljanje istih, ad nauseam, ili dalje rasprave ad hominem ko sta i zasto moze i ne moze da komentarise ce biti uklanjanje. Svako citiranje postova ova dva clana od nekog treceg ce takodje biti uklanjano. Takodje, uklanjanje ce biti praceno sankcijama. 

 Imate stavove, fino. Dali ste koje ste argumente imali, fino. Ne mislite da onaj drugi ima argumente, odlicno. Dalja rasprava ide u neprimerenom toku, zato je zavrsavate sad i ovde. Imate privatne poruke ako vam se dopisuje. 

Poštovani potpuno ste u pravu. Prihvatam opomenu. Kolegi Den!s i ostalim kolegama sa foruma se izvinjavam zbog nešto oštrijeg tona u postovima.

Svima želim sve najbolje u Novoj Godini.:)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni neki dacovi izgledaju kao da su ih deca pravila na časovima "tehničkog" pa im nešto nije baš išlo.:D Naravno da to nije bitno kad opako sviraju. Što bi reko onaj gušter, džabe kad nisi slušo!! Nemam ni volje pojedine da slušam taman da imam para da ih kupim. Uvek bi se osećao kao da me je prodavac zavrno. Onako burgijalo bi mi u glavi.:D

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Ne znam, meni neki dacovi izgledaju kao da su ih deca pravila na časovima "tehničkog" pa im nešto nije baš išlo.:D...

Iskreno, nije mi baš jasno zašto neko pravi DAC koji liči na MSI low-cost grafičku karticu zapakovanu u plaksiglas kućište, a pretenduje (cenom od recimo 1.000 evra) na neku publiku kojima sistem košta više hiljada evra?

Znam da u dizajnu trenutno postoji trend nekih hipsterskih retro fazona, ali kod spoljašnjeg dizajna nekih komponenti kao da je promašena ciljna grupa… Ili se ide na po svaku cenu nešto drugačije?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...