Jump to content


Koji dac kupiti


Vlajo

Recommended Posts

44 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Bespotrebno ''hrabra'' izjava koja nema posebnu svrhu osim puke patkometrije, koja je inače sama po sebu u HiFiju besmislena.

Slušao sam AI (od radne do finalne verzije) kao i sve iteracije Young-a (uključujući i 3) u više sistema i radi se o poređenju dva vrhunska DAC-a  čiji rezultat može da bude samo to da je nekome više po ukusu jedan ili drugi...

Sama činjenica da se AI uopšte ''poredi'' sa Young-om je velika pohvala za Giđgu kao konstruktora.

Te pohvale tipa ''ubija sve redom višestruko skuplje...i sl.'' samo Giđgi prave medveđu uslugu, podižeš ljudima (potencijalnim kupcima) očekivanja do nebuloznih razmera pa očekuju nekakav ''vatromet'' umesto ''samo'' vrhunski DAC jedan od najboljih i klasi...

Malo pre si @observer -u zbog činjenice da je kupio DAC bez slušanja napisao: '' .. enough said....ne mozemo da diskutujemo '' a sad bi da ''takmičiš'' AI sa Young-om 3 a nisi nikada čuo Young-a.

PS sa ili bez napajanja ne bih preporičio nikome da se olako k_rči sa Y3 ;)

Aleksandre, moj komentar je zasnovan na iskustvu, zato sam to i napisao, a ne nacuo sam od ovog ili onog itd.. Young 3 nisam slusao i voleo bih da ga cujem, kako ce jedan konverter da se pokaze u sistemu zavisi od vise cinilaca, videcemo u kom  pravcu ce da ide prica.  Ako navedeni konverteri sa kojima je uporedjivano, nisu dovoljni da na pravi nacin opisu kvalitet AI konvertera i izazovu kako vi kazete vatromet, ne znam sta je onda. Zao mi je sto je moja opklada pogresno protumacena, zato tamo i stoji smajli da bi se bolje razumeli. 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, ab said:

Zasicenje informacijama, mozgu trebalo vremena da obradi primljeno :P

Za to vreme si slusao svoj AI i brisao bafer starim i dobro znanim nakon cega je bilo sve u najboljem redu kako dolikuje. Ujutru nabacio smesak i u nove radne pobede.

nisi ti samo Serlok ti si i Frojd!

 

p.s.nisu svi mozgovi spori

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, petarst said:

Ako navedeni konverteri sa kojima je uporedjivano, nisu dovoljni da na pravi nacin opisu kvalitet AI konvertera i izazovu kako vi kazete vatromet, ne znam sta je onda. 

 

Puko nabrajanje konvertera svakako nije dovoljno da izazove vatromet.

Bilo bi lepo navesti više detalja - kakva je bila metodologija poređenja, u kakvim su sistemima bili poređeni, šta je bilo u ulozi transporta, koji softver, itd, itd,

... i najvažnije, kakve su tačno bile razlike u zvuku između poređenih konvertera.

Ono što je nekom najbitnije u zvuku nekog uređaja, nekom drugom može biti nisko na listi prioriteta.

Od uobičajenih izjava da je nešto obrisalo pod sa nečim, slaba vajda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, petarst said:

Simo, Vlada je sve u prethodnom postu objasnio ( ako se dobro secam slusao sam M51, copland 215, Naim neki njihov top model, hugo tt, Vega, Luxman ne secam se modela, znam da je jako skup, Ayre itd. U proteklih godinu dana sam poslusao enromno mnogo sistema, mnogih se vise i ne secam. Nije me mrzelo da nosim DAC i plejer i da ih uporedno slusam.  Na  primer ovaj uredjaj nas je sve odusevio kako svira, ali je visestruko skuplji od AI. 

http://www.weiss.ch/products/man301

Petarst, 

gde si slusao ovaj Weiss? Kakvi su utisci, ako moze sto detaljnije (ako gusi temu, molio bih da opises u nekoj narednoj)? 

Vidim da u Bosni imaju zastupnika, ali je sajt toliko zaglupljen da ne mozes nista da iskopas. 

Hvala i izvinjenje ostalima ako sam u blagom off topic-u. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, vladat1 said:

Kakav im je ovo sajt. Linkovi ka proizvođačima :)

Najbolji način da uradiš besplatnu SEO optimizaciju sopstvenog sajta, kucaj "weiss audio srbija" u Google pretraživaču, pa pogledaj na kom mestu među rezultatima je distributer...;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, observer said:

 Za 750 eura nov 2qute, gde to ima? :)

 

24 minuta ranije, Sonichammer said:

U bajci :D

(750 evra + 20% PDV)+carina+provizija za paypal+troškovi transporta+rizik (npr. da su baterije pri kraju i da ih treba zameniti)...do koje računice smo došli?

Kada se uzima polovan proizvod treba SVE parametre uzeti u obzir.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Aleksandar75 said:

 

(750 evra + 20% PDV)+carina+provizija za paypal+troškovi transporta+rizik (npr. da su baterije pri kraju i da ih treba zameniti)...do koje računice smo došli?

Kada se uzima polovan proizvod treba SVE parametre uzeti u obzir.

Mračiš kao i uvek, ali dobro...

Da si pročitao oglas, video bi da su baterije zamenjene.

A sve ne mora da ide kako si ti napisao, može da se donese, ima ko to radi - i manje izađe i kudikamo sigurnije.

Ali se slažem, novo je novo, polovno je polovno.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, RingeRaja said:

Mračiš kao i uvek, ali dobro...

Da si pročitao oglas, video bi da su baterije zamenjene.

A sve ne mora da ide kako si ti napisao, može da se donese, ima ko to radi - i manje izađe i kudikamo sigurnije.

Ali se slažem, novo je novo, polovno je polovno.

Konsekventan si kao i uvek: prvo mračim ali se na kraju slažeš :D

Link to comment
Share on other sites

On 22.11.2017. at 15:49, ab said:

Ok, jel slusao neko na kraju ovaj dac u svom sistemu kriticki?

Gostovao par dana kod mene.

Marantzovski zvuk? Nemam pojma... zvučno je odličan. Malo naglašeniji bas u odnosu na visoke (govorim o krajnjim ekstremima) i izuzetno muzikalan. 

Sa kockicom kao usb/spdif konverterom kreira izuzetnu pozornicu. 

Nije detaljan na prvu, međutim, detalji ne nedostaju, samo nisu izbačeni u prvi plan.

Prilično me iznenadio sa muzikalnošću. 

Sviđa mi se. :)

Edit: bilo poodavno pa da se napiše

Marantz hd dac1

Link to comment
Share on other sites

On 22.11.2017. at 12:00, Zvukoljub said:

Kao pokretač teme, Vlajo je postavio pitanje.

Monitor se javio sa svojim mišljenjem.

Ja sam se nadovezao sa sopstvenim iskustvom i stavom da je irDAC i danas jedan od najboljih u klasi. Dakle, nisam rekao da je apsolutno najbolji u klasi (kako to uopšte utvrditi?). To što se više ne proizvodi ne menja stvar u mojim očima (ušima), isto kao što mnogi audiofili i danas najviše vole 1451 i ko smo mi da ih ubeđujemo u suprotno? Takođe, u klasi iznad ne mislim da je 2Qute bespogovorno bolji od HD12 ili Younga, sva tri su odlične sprave i odlučuju nijanse, afiniteti i funkcionalnost (kome je potrebna). Kad smo kod te klase, ona se ne završava sa ta tri DAC-a, tu je recimo i NAD M51 koji razbija kako svira. I onda opet dolazimo do različitih ušiju, afiniteta, ostatka sistema itd.

Tvrdnja da je jedan uređaj apsolutno bolji od drugog, a da su pritom u istoj klasi, veoma je diskutabilna.

U toj klasi je i audiolab mdac plus i niko ga ne pominje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...