Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

Poštovane kolege forumaši predstaviću Vam dva sistema preko kojih slušam muziku.

Analogni: 

1. Pro-Ject 6 Perspex + Ortofon MC Quintet Blue

2. Leben CS600

3. Spendor A6

Digitalni:

1. Laptop+ M2TECH hiFace Two

2. Naim DAC

3. Naim NAC 282

4. Naim NAP 200

5. Audience ClairAudient 1+1 V2

6. REL Acoustics T9i

Kablovi: Naim, HiDiamond, Cardas, Yarbo, Audioquest

Polica obična, klub stočići 

20171105_085032-816x460.jpg

20171105_085452-816x460.jpg

20171105_085056-816x460.jpg

20171105_085112-816x460.jpg

20171105_085126-816x460.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dva krajnje interesantana sistema,letnji i zimski :) Rado bih i sam imao dva sistema tog tipa tj kombinaciju lampi za zimu i tranzistore kad prigreje iako Naim i nije nikad zvučao kao tranzistorac.Jedan sto se amplifikacije tice slican imam(82/250),pa preostaje dobar lampas.Slusao sam tu 282/200 kombinaciju kod sebe i moja sugestija ako već nisi je da probas neko dodatno napajanje,neki stari tip hicap-a ili teddy pardo su najjeftinije varijante.To predpojacalo poprilicno transformiše u pozitivnom smislu,bukvalno prodiše.Ja koristim dualteddy cap koji je zamena za 2 hicapa i napsc koji je i full kapacitet tog predpojačala.Možda nekom sa strane drugačije izgleda,ali razlike u kvalitetu naimovih predpojačala i jesu samo po kvalitetu i stabilizaciji napajanja po sektorima.

P.S.Ode priča na najmanje bitno,odlični zvucnici i pravilan odnos ka izvoru zvuka su za respect.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Dva krajnje interesantana sistema,letnji i zimski :) Rado bih i sam imao dva sistema tog tipa tj kombinaciju lampi za zimu i tranzistore kad prigreje iako Naim i nije nikad zvučao kao tranzistorac.Jedan sto se amplifikacije tice slican imam(82/250),pa preostaje dobar lampas.Slusao sam tu 282/200 kombinaciju kod sebe i moja sugestija ako već nisi je da probas neko dodatno napajanje,neki stari tip hicap-a ili teddy pardo su najjeftinije varijante.To predpojacalo poprilicno transformiše u pozitivnom smislu,bukvalno prodiše.Ja koristim dualteddy cap koji je zamena za 2 hicapa i napsc koji je i full kapacitet tog predpojačala.Možda nekom sa strane drugačije izgleda,ali razlike u kvalitetu naimovih predpojačala i jesu samo po kvalitetu i stabilizaciji napajanja po sektorima.

P.S.Ode priča na najmanje bitno,odlični zvucnici i pravilan odnos ka izvoru zvuka su za respect.

Hvala na sugestiji. Razmišljao sam o prelasku na NAP 250 pa bi tada dodao napajanje za NAC 282. Želja mi je da dodam napajanje dac-u pre toga. Slažem se da Naim ne zvuči kao tranzistorac

 

1 hour ago, Father said:

Da li je Phono preamp ispred laptopa na malom stočiću na izvlačenje?

Nisam primetio da si ga naveo? 

 

Jeste preamp mc/mm. Nisam ga naveo, dopuniću spisak fotografijom. Iznad je Naim mm preamp

20171107_154101_crop_368x368.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, djolodjolo said:

Prelepo, meni je fascinantno da iz tih malih kutija zapravo izlazi nesto valjano a cini mi da ih ima jos jedna kolega :)

PS: Ne dozvoli da te uhvate u masinu sa akustikom sobe i kako ti ona stolica iza vufera lose utice na Hz itd :D

Da, ima ih Siroma , Branko . Kad već pominješ fotelju odlučio sam da je tu postavim posle merenja i detaljne analize dobijenih grafika :rolleyes:

Hvala ti na ljubaznim rečima :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Hvala na sugestiji. Razmišljao sam o prelasku na NAP 250 pa bi tada dodao napajanje za NAC 282. Želja mi je da dodam napajanje dac-u pre toga. Slažem se da Naim ne zvuči kao tranzistorac

 

Nap 200 je odličan i vrlo stabilno drži pod kontrolom i zahtevne zvučnike.Ako očekuješ neku veću energičnost i kontrolu vise razlika nije u tom pravcu.Pravo obrnuto 200-tka pravi veći vatromet,250 je suptilniji i neutralniji amp,za nijansu i zatvoreniji pa mu i treba jedan otvoren i transparentan preamp kao sto je 282 i odličan su match,kao sto su i 202 i 200 jedno za drugo.Napajanje tek čini da taj preamp zazvuči vrhunski.Ja sam zapravo bio pomalo razocaran kad sam ga cuo bez.Kad čuješ taj preamp sa napajanjem nema nazad,kod nijednog ranijeg nije toliki pomak...Kombinaciju sa dva hicapa sam cuo samo sa svojim preampom(nac 82),koji je vrlo sličan,ali sam na kraju zavrsio sa dualteddy pardo koji je zvučno najbolji.Te razlike uopšte među napajanjima nisu suptilne što je i logično jer se radi o razlici između 1 ,2 i 4 analogna napajanja istog predpojačala...a uz Teddypardo i nečeg više u dizajnu napajanja.To nešto više je na kraju i sam naim nakon mnogoo tvrdoglavih godina priznao,kroz DR seriju napajanja.

Obzirom da sam se ja dosta namučio i vremena i para natrosio mogu ti ponuditi prečicu koju ja nisam imao, da čuješ razliku ako si zainteresovan.Imam još uvek i hicap sačuvan,pa su sve kombinacije moguće.Meni je trebalo 3-4 godine da skontam sve varijacije na zadatu temu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Krca44 said:

Prelepi sistemi,  analogni mi se narocito svidja, ako mozes napisi molim te par reci o tome kako saradjuje Leben/Spendor ili citav analogni sistem  :)

Pozdrav, Krca

Odgovoriću ti na sledeći način. Navešću ti muziku iz određenog perioda,  autore, grupe i izvođače koje slušam sa velikim zadovoljstvom preko vinyl lp a i analognog sistema.  Neke od njih,  ne sve, bio bi presugačak spisak.

Barok, klasika, romantizam, muzika 20tog veka

Standardni džez i drugi podžanrovi, noviji (ECM produkcija)

Filmska muzika

Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC, U2, Radiohead, Coldplay, Muse...

Ambijentalna, elektronska, world...

Ne bih nabrajao više. Kombinacija koja čini analogni sistem je za "univerzalnu primenu"

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, džonibigud said:

Hvala ti na ponudi. Veoma cenim tvoje mišljenje iskren da budem. Karakter zvuka 250-ice ne poznajem. Prema tvom opisu više bi mi onda odgovaralo da 200 ostane u sistemu uz dodavanje napajanja za 282. Rado bih isprobao napajanje HiCap i onda odlučio oko nabavke dualteddy pardo napajanja.

Ako ne osetis nemir dok slusaš,prija ti energičnost i "vatromet" koju pruza taj combo onda  mozda i najbolje resenje, samo dodatak napajanja.On ucini visoke tonove relaksiranijim ali i dosta slojevitijim sa boljim odjekom činela i znacajno bolji srednji ton.Dualteddypardo dodatno eliminise peak u mid bass-u koji naim ima i neverovatno pročisti visoke tonove u odnosu na hicap.Meni takav nedostatak basa uopste ne fali i mislim da je to inace najveća mana naim zvuka.Ovako iako ga je prividno manje on je samo čistiji i dublji.Obzirom na sub to ćes lako da uštimaš.Ako sam ja navikao za par dana sa kompresionim zvucnicima,naknuće svako,a ostali benefiti su tu i ostavljaju hicap u retrovizoru.Uostalom to su i promene koji ljudi vide i sa novim DR hicapom.

Jedan Izvanredan,a jefin apgrejd je naim graham hidra za powerkablove

Link to comment
Share on other sites

Funkcija hidre je nastavak Star earth filozofije svih naim pojacala.Sva uzemljenja unutar njihovih uređaja su spojena u jednoj tačci na stampanoj ploči.Hidra je samo nastavak toga i potpuno umrezavanje svih uređaja sto se uzemljenja tiče dodatno.U pitanju je jedan UK dealer koji to pravi od naim kablova,s tim sto je ipak onaj glavni koji ide u zid za nijansu deblji.Neverovatno kako to ima opšte pozitivan utisak na zvuk.Preporuka je da se koristi samo za naim uređaje,zapravo bezbednosno upozorenje. Ja ga koristim i za linn dac i cd plejer.Bolji je svaki deo spektra.Probao sam nekoliko strujnih uz mršav uticaj na zvuk koji ja lično ne bih platio,očigledno sve te silne stabilizacije napona u uređajima imaju efekta.Ali ova hidra je nesto drugo,uostalom od istih kablova je.Opisao sam na linn&naim republika odmah po slusanju razliku u zvuku uz Ebehard Weberov Yelow fields.Ja to kad čujem odmah skinem s dnevnog reda,veće promene u sistemu pamtim.

Bude hidri često po Pfm oglasima jer svakom naimašu na kraju broj kutija vremenom raste,pa treba i nova hidra :lol: 60-90funti je ok da se plati to polovno.

poslaću jednu sliku da vidiš kako izgleda taj star earth unutar ampa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...