Jump to content


Milošev dvodelni muzički sistem


džonibigud

Recommended Posts

18 minutes ago, Nomimasen said:

Sugestija - eksperimentiši sa podlogom ispod uređaja. Stočići i slično nisu adekvatni

Hvala ti. Potpuno se slažem sa tobom. Duže vremena razmišljam o adekvatnim policama. Najverovatnije ću poručiti da se izrade dve. Fabričke, firmirane, bar one koje mi se sviđaju su meni preskupe. Pre bih uložio u opremu:)

Link to comment
Share on other sites

Bez trunke razmišljanja preporučujem rad kolege turbomaximusa,narocito obzirom da koristiš gramofon i gramofonski dodatak.Iz ličnog korisničkog iskustva,nisam jedini na forumu koji je ima.Koristio sam ranije zidni Target, ali ovo je u pitanju vrhunska izrada i cena za srpski džep.Slazem se da je cena stranih firmiranih polica uglavnom nebulozna,i sam sam imao velik otklon prema policama upravo zbog cena.Uopšteno tako je nazalost sa kompletnim hifi-em,kapitalizam u svom robovlasničkom maniru prodaje uređaje od par hiljada evra čija izrada pomoću robova iz kine vrlo često i manje od 10% od cene. Postavivši samo jednu sliku sistema na njoj na stranom forumu među korisnicima vrhunskih gramofonskih set up-ova vrlo interesantnih komentara je bilo baš oko police.

Uzivaj u odličnom sistemu,zapravo sistemima.Fino je videti na drugim temama da se pored dobre hife sluša i dobar odabir muzike.

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sondek said:

Bez trunke razmišljanja preporučujem rad kolege turbomaximusa,narocito obzirom da koristiš gramofon i gramofonski dodatak.Iz ličnog korisničkog iskustva,nisam jedini na forumu koji je ima.Koristio sam ranije zidni Target, ali ovo je u pitanju vrhunska izrada i cena za srpski džep.Slazem se da je cena stranih firmiranih polica uglavnom nebulozna,i sam sam imao velik otklon prema policama upravo zbog cena.Uopšteno tako je nazalost sa kompletnim hifi-em,kapitalizam u svom robovlasničkom maniru prodaje uređaje od par hiljada evra čija izrada pomoću robova iz kine vrlo često i manje od 10% od cene. Postavivši samo jednu sliku sistema na njoj na stranom forumu među korisnicima vrhunskih gramofonskih set up-ova vrlo interesantnih komentara je bilo baš oko police.

Uzivaj u odličnom sistemu,zapravo sistemima.Fino je videti na drugim temama da se pored dobre hife sluša i dobar odabir muzike.

Cheers!

Hvala ti na ljubaznim rečima i preporuci. Kontaktiraću kolegu sa foruma turbomaximusa preko pp.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sondek said:

Bez trunke razmišljanja preporučujem rad kolege turbomaximusa,narocito obzirom da koristiš gramofon i gramofonski dodatak.Iz ličnog korisničkog iskustva,nisam jedini na forumu koji je ima.Koristio sam ranije zidni Target, ali ovo je u pitanju vrhunska izrada i cena za srpski džep.Slazem se da je cena stranih firmiranih polica uglavnom nebulozna,i sam sam imao velik otklon prema policama upravo zbog cena.Uopšteno tako je nazalost sa kompletnim hifi-em,kapitalizam u svom robovlasničkom maniru prodaje uređaje od par hiljada evra čija izrada pomoću robova iz kine vrlo često i manje od 10% od cene. Postavivši samo jednu sliku sistema na njoj na stranom forumu među korisnicima vrhunskih gramofonskih set up-ova vrlo interesantnih komentara je bilo baš oko police.

Uzivaj u odličnom sistemu,zapravo sistemima.Fino je videti na drugim temama da se pored dobre hife sluša i dobar odabir muzike.

Cheers!

Moze li neka fotografija police?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod audio namestaja, kolega sa foruma surokvl je profesionalni stolar a uz to i pasionirani audiofil. Vise puta sam bio u ptilici da se uverim u sjajne vizuelno akusticke performanse njegovih polica.”Sand box” koji smo koristili na predhodnom HiFiles sajmu a na kome su stajali i svirali Chord DAC-ovi njegovih je ruku delo. Posetioci su mogli da se uvere u izuzetan estetski kvalitet.

Upravo zato je i dogovoreno da na sledecem nastupu njegove police budu deo prezentovanog audio lanca.

Sto se tice brendiranih polica, tradicionalno se ne slazem sa Sondekom pa se u skladu sa tim ne mogu sloziti ni ovaj put - npr Finite Elemente Spider polica vredi svaki ulozen Euro, po mom misljenju. To sto je skupa je plod okruzenja i standarda u kojem je nastala a ne “lopovluka”. Sto nas narod kaze: “Nije cerko pijaca skupa, nego si se ti lose udala” .

Link to comment
Share on other sites

Ćuti Džoni, nije za tebe!!!!

Kad bi mogo pokojni Frojd da napravi neku analizu u vezi izbora avatara članova i pisanja ( ponašanja) na forumu. Prepotencija (bahatost) grupe ljudi na forumu koja izbija iz svake reči (ma šta reči, iz znakova interpunkcije) mi ide na tuksona.

Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎/‎12‎/‎2017 at 14:07, džonibigud said:

Poštovane kolege, najljubaznije vas molim da ne nastavljamo diskusiju o policama. Police su bitne, svestan sam te činjenice ali nisu prioritet. Kada dođe vreme pozabaviću se istim.

šobre, bilo bi interesantno, doduše malo bajato, al' nadasve poučno, za međuredno čitanje :) vi'š li mi inerpukciju sine, k'o upisana :)

a tvoj sistem mi se sviđa - potpuno se razlikuje od mog, počevši od veličine membrana, upotrebe cevi, hladnjaka i gvožđa, ali vidi se da ga trošiš u veselju.. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...