Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

Na žalost nisam bio na Hi-Files Show-u.

Ali prateći temu stekao sam utisak da su Šolaja i beatgoeson zasluženo dobili najviše pohvala. 

Iako neću moći u ovom životu sebi da priuštim ststem tog cenovnog ranga, pomenutoj gospodi želim i finansijski uspeh. 

Svaka čast.

(Ja ću biti zadovoljan i ako mi se ukaže prilika da čujem takav sistem.)

 

Link to comment
Share on other sites

citam vesti o sajmu i kako bih rekao, izgleda da su moj drugar Aca @beatgoeson i gospodin sa najboljom srecnom kravatom  (:D)@solaja ispali najbolji vranci ...najveca prasina za njima se digla !

ostali su samo usput spomenuti a pomenuti dvojac odneo najvise pohvala i pokoju kritiku ... 

ja nisam cuo ali ima zelim puno uspeha ...Aca ce sigurno usminkati spoljasnost nebrusenog dragulja tako da ce bar deo kritika na izgled otpasti zauvek .

Srbija , mala zemlja bogata HIFIlicarima ...dao bog da po svetu postanemo poznati po tome ...

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ab said:

Pitanje za @beatgoeson-a i @solaja, koliki pecat zvuka je vukao zvucnik u Solaja setup-u na sajmu, odnosno kako taj setup zvuci sa nekim "klasicnijim" zvucnicima i zasto je izvor bio cd ako se vec islo na verodostojnu reprodukciju?

Bilo bi lepo kada bi ste odgovorili na ovo pitanje...jer trunku sumnje imam prema izvoru, taj karakter je apsolutno i od njega mogao doci, a ne od zvucnika?

Dakle pitanje se prenosi, pored prvog na koji i dalje zelim odgovor, i na to koliki pecat je Akai cd poneo u ovom setup-u?

Zahvaljujem na eventualnom odgovoru sem ako opet izostane. :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ivanp said:

Kad sam ja komentariso na taj način?

Znam da ti nisi. Zaboravi...:)

30 minuta ranije, lalelala said:

.Aca ce sigurno usminkati spoljasnost nebrusenog dragulja tako da ce bar deo kritika na izgled otpasti zauvek .

Hvala na lepim rečima. :rolleyes: Samo da razjasnim ovo oko dizajna. Zvučnici su prvenstveno napravljeni da "zvuče" a ne da "izgledaju". Unutrašnjost je prepuna delova, u nekom sasvim funkcionalnom rasporedu. Vidljivo kućište je deo tog sistema, samim tim je veoma limitirana mogućnost intervencija na spoljašnjem dizajnu. Kutije ne deluju velike, dok ne dođeš u situaciju da ih podigneš (40kg). Svaki pokušaj izvođenja neke estetske kerefeke koštao bi dodatnog volumena i težine.

Ono što će novi majstor uraditi - napraviće kutije koje ispunjavaju sve stolarsko-farbarske profesionalne norme. Spoljašnje konture se neće menjati.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ab said:

Bilo bi lepo kada bi ste odgovorili na ovo pitanje...jer trunku sumnje imam prema izvoru, taj karakter je apsolutno i od njega mogao doci, a ne od zvucnika?

Dakle pitanje se prenosi, pored prvog na koji i dalje zelim odgovor, i na to koliki pecat je Akai cd poneo u ovom setup-u?

Zahvaljujem na eventualnom odgovoru sem ako opet izostane. :)

Nismo probali sa drugim izvorom i nismo probali sa drugim pojacalom. Koliko ja znam Akai ima PCM konverter koji je jako dobro zvuceci konverter. Cd player ima dosta poboljsanja u odnosu na fabricki. Ceo setup je po meni zvucao jako, jako dobro. Slusao sam pojacalo na par zvucnika i takodje je radilo dobro. Zasto sa cd playerom ne bi bila verodostojna reprodukcija?

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, ister said:

Ponavljam se. Bio sam prisutan kada je gospodin Velibor Hajduković zamoli da se pusti CD koji je on snimio, sedo je iza mene. Pitao sam ga posle slušanja "I kakav je Vaš komentar?" čovek je jednostavno odgovorio "To je to".

 

12 sati ranije, Zexx said:

Je l' onaj gde je stolarska testera glavni instrument?:rolleyes:

CD je Gitara,glas,ti i ja - Bend Telepatija,Ljiljana i Misko Bevanda.

Bend Telepatija 002.JPG

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, beatgoeson said:

Znam da ti nisi. Zaboravi...:)

Hvala na lepim rečima. :rolleyes: Samo da razjasnim ovo oko dizajna. Zvučnici su prvenstveno napravljeni da "zvuče" a ne da "izgledaju". Unutrašnjost je prepuna delova, u nekom sasvim funkcionalnom rasporedu. Vidljivo kućište je deo tog sistema, samim tim je veoma limitirana mogućnost intervencija na spoljašnjem dizajnu. Kutije ne deluju velike, dok ne dođeš u situaciju da ih podigneš (40kg). Svaki pokušaj izvođenja neke estetske kerefeke koštao bi dodatnog volumena i težine.

Ono što će novi majstor uraditi - napraviće kutije koje ispunjavaju sve stolarsko-farbarske profesionalne norme. Spoljašnje konture se neće menjati.

Aco ne obaziri se na tu vrstu kritike ...da je neko proveo samo 30 minuta slusajuci kriticki pa da ti je rekao nesto ne zvuci dobro , to bih ozbiljno shvatio ... realno ovo je prototip koji treba da osvetli put gotovom proizvodu .

Naravno da kad se bude imalo vremena da ce sve sitnice kao sto su farba i paralelan polozaj visokotonca doci na svoje . Mislim da je cena sasvim OK odmerena ...za te pare jedva moze da se kupi dobar par novih zvucnika ali ne sa takvim drajverima i ne sa aktivnim bas resenjem . 

Sve u svemu jedva cekam da cujem ... dakle vidimo se i kod tebe i kod mene !

(kako sam se strucno samopozvao :-D)

Pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

Scepo hvala za slike i info o disku profesora Hajdukovica.

Sad imamo interesantnu situaciju, profesor Hajdukovic se pozitivno izjasnio o zvuku Kii zvucnika i pozitivno se izrazio o zvuku koji napravise gospodin Solaja i gospodin Beat  :)

Da citiram Deng SjaoPinga " kakve veze ima da li je macka crna ili bela ako vrsi svoj posao "

( Ja vec po defaultu podrzavam domacu produkciju )

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od kolega sa foruma poslušao Manger zvučnike. Vidim da imaju aktivne i pasivne. Cene su pristojne, zanima me kako zvuče, sa kojom elektronikom su uparene kakav je opšti utisak. Neće mi smetati ako izostane poređenje sa Kii i sa beat-no name zvučnicima. Manger ima i posebnu priču o čoveku koji ih je izumeo, projektovao i izradio. Stekao sam utisak da je vunderkind ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...