Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

Kakva “takva” reakcija? 

Samo sam mislio da nije bilo potrebe za provaljivanjem i dovijanjem bilo koje vrste da bi se saznalo sta svira. Mnogi su pitali, ne znam sto je tebi bilo tesko 

Slazem se da je moglo i trebalo staviti oznake sta trenutno svira. Jednostavno nisam imao vremena. Poslednjih tri dana sam “carinio” Spendor A4. Malo je nedostajalo da ne stignu na vreme kao sto nisu stigli D9 i Young mkIII

Znam da nije bilo zle namere, opusteno. 

@edit

ne pusta mi post sa smajlija.... ne znam zasto.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, SUROKVL said:

Mnogo utiče akustika prostorije. Kod Sime u salonu SCM19 radi bolje bez suba i ima više nego dovoljno basa

Naravno kolega @SUROKVL Teško je dati, neki ozbiljan sud, slušajući kutije u hotelskoj sobi. Generalno, čulo se, da zvučnici imaju potencijala. Ne sumnjam, da kod Sime u salonu, rade bolje!

Link to comment
Share on other sites

Napokon nadjoh malo vremena da iznesem svoje utiske sa sajma...

Moje neko skromno misljenje je da je vecina uredjaja svirala manje ili vise prosecno. U dve sobe sam se malo razocarao, jedna na prvom i jedna na drugom spratu..... Aj da ih pomenem, Manger i Dayens. Mozda sam od Dayens-a ocekivao mnogo vise sto ne znaci da su bili losiji od nekih drugih.

Ono sto mi je ostalo negde u secanju je Lampizator i Audio Note, meni licno vrlo dopadljivo.

Soba gde me je zvuk raspametio posle svega sto sam imao da cujem na sajmu je ostavljena za kraj, Solaja Audio i naravno zvucnici koji savijaju.... Znaci razbili su sa zvukom. Gledam tamo svi doneli neke fensi skupe kablove debele ko ruka, strujne letve, skupe dac-ove, hahah, a ovamo koliko videh neki obican strujni produzni kabl i neke obicne, doduse srebrne zice, cd od pre hrista malo napimpovan i objasnili su ljudi. Mada malo me bune neke slike ovde jer to nisu ti kablovi na kojima sam ja slusao sistem u nedelju. Elem, Solaja i Beatgoeson svaka cast! Brzina, rezolucija i lampe koje celu pricu zaokruze svojim volumenom.... ma prelepo!
Citam neke komentare za Raal ribonac... Imao sam tu srecu i priliku da kod Ace ribona u par navrata cujem i Eternity omni i sada vecini poznat Ecobox Daydream open baffle kao i bookshelf sa Scanspeak-om i narvno ribonom. Ljudi to je to, to je ribon, tako to radi i tako to treba da radi, nego vecina nas "nema" visokotonac u sistemu pa nam se tako cini...bar ja tako mislim  :-D

Jos jednom sve pohvale za konstruktore iz poslednje sobe, ljudi kapa dole!!!

Link to comment
Share on other sites

Velika vrednost protekle izložbe je što su "Praviše", ne samo bili rame uz rame sa svetski vodećim i skupim, već su sudeći po prvim i većinskim utiscima bili ispred. Nadam se da će slušni rezultat biti sve više odlučujući pri izboru audio komponenti. Hvala im  za učešće na priredbi.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, vladovid said:

Najbolji zvuk na sajmu jeste bio u Solajinoj sobi, samo ne treba zaboraviti da taj sistem kosta oko 20.000 eur, a na zalost ti uredjaji jesu "vencanice"

Pogrešno si informisan - komplet (bez plejera) je oko 12000, nisam siguran u tačnu cifru. Verovatno ću napraviti komercijalnu varijantu zvučnika (estetski bolje urađenu), ona će biti skuplja.

Osim toga, nisu "venčanice". Jeste da mi je teško da zamislim da bolje svira sa nekom drugom postavom, ali je svaka od komponenti u ponudi za sebe. Znači - može neko da kupi samo pretpojačalo, samo pojačalo, ili samo zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

Meni su tako rekli na sajmu, kutije  6000, pojacalo 6-7000, pretpojacalo nesto slicno, cd je sredivao impuls,...

Izvinjavam se ako cene koje sam cuo nisu tacne

A izraz "vencanice" se upotrebljava za stvar koju kad kupite. ne mozete vise da je prodate, ili mozete je da prodate za znacajno manju sumu novca (najvise se koristi u autoindustriji, ali se primenjuje i za drugu tehniku), nije se mislilo na ceo sistem, vec na svaki uredjaj ponaosob. Meni je veoma zao sto je tako na nasem trzistu

Jos jednom kazem, najbolji zvuk na sajmu, ubedljivo

 

Link to comment
Share on other sites

Kako nam je Krga rekao Kii Tree kosta tacno 12.600 Eura, ali zvuk koji Kii daje je totalno vestacki, napumpan, bez duse,  mene je zabolela glava posle 10 min slusanja. Pri tom, nije mi prvi put da slusam Kii Tree, slusao sam ga i pre 2 godine kada se pojavio, i tad je bio los.

Zvuk u Solajinoj sobi je bio 200% bolji od Kii

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladovid said:

pojacalo 6-7000, pretpojacalo nesto slicno

Ne, to je bila cena za oba uređaja zajedno. Ne znam tačno koliko je pojedinačno, jer je bio sajamski popust.

41 minuta ranije, sondek said:

Kad će da bude sledeća javna prilika da se čuju zvučnici ili još bolje set up.

Jedan moj klijent je (su)vlasnik nekih viđenijih kafea i restorana u Novom Sadu, kad sam mu se pohvalio, sam se ponudio da napravimo nešto. Pa eto, videću da li će g.Šolaja moći nekako da se organizuje, možda napravimo neku svirku.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladovid said:

Meni su tako rekli na sajmu, kutije  6000, pojacalo 6-7000, pretpojacalo nesto slicno, cd je sredivao impuls,...

Izvinjavam se ako cene koje sam cuo nisu tacne

A izraz "vencanice" se upotrebljava za stvar koju kad kupite. ne mozete vise da je prodate, ili mozete je da prodate za znacajno manju sumu novca (najvise se koristi u autoindustriji, ali se primenjuje i za drugu tehniku), nije se mislilo na ceo sistem, vec na svaki uredjaj ponaosob. Meni je veoma zao sto je tako na nasem trzistu

Jos jednom kazem, najbolji zvuk na sajmu, ubedljivo

 

Pretpojacalo kosta 4.500,00 evra pojacalo ce kostati 2.500,00 evra sto je zajedno tih 7.000,00 evra + zvucnici. To je manje od cene Galusovih zvucnika.Malo ili mnogo? Neka neko kupi  Kii pa neka pokusa da ga kasnije proda, nisam bas siguran da ce to da uradi lako i brzo. Danas sam razgovarao sa gazda Micunom iz Ptice-Ulice i nesto smo fiksirali termin 3. Decembar da napravimo promociju setupa sa proteklog soua.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vladovid said:

Kako nam je Krga rekao Kii Tree kosta tacno 12.600 Eura, ali zvuk koji Kii daje je totalno vestacki, napumpan, bez duse,  mene je zabolela glava posle 10 min slusanja. Pri tom, nije mi prvi put da slusam Kii Tree, slusao sam ga i pre 2 godine kada se pojavio, i tad je bio los.

Zvuk u Solajinoj sobi je bio 200% bolji od Kii 

Kao sto je rekao prof.Velibor Hajdukovic,objasnjavajuci svom rodjaku,dok si bili u sobi sa Kii zvucnicima:

*Godinama smo slusali jedan koncept i mislili da je to pravo i navikli se na to

Kada se pojavilo ono pravo,mislimo da je to pogresno.*

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoranzu said:

Kao sto je rekao prof.Velibor Hajdukovic,objasnjavajuci svom rodjaku,dok si bili u sobi sa Kii zvucnicima:

*Godinama smo slusali jedan koncept i mislili da je to pravo i navikli se na to

Kada se pojavilo ono pravo,mislimo da je to pogresno.*

Ovo je dobar komentar ali molim te razjasni ako mozes sta je profesor Hajdukovic mislio , naime da li mu Kii odgovara ili mu ne odgovara ?

Pitam iz radoznalosti

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vladovid said:

Kako nam je Krga rekao Kii Tree kosta tacno 12.600 Eura, ali zvuk koji Kii daje je totalno vestacki, napumpan, bez duse,  mene je zabolela glava posle 10 min slusanja. Pri tom, nije mi prvi put da slusam Kii Tree, slusao sam ga i pre 2 godine kada se pojavio, i tad je bio los.

Zvuk u Solajinoj sobi je bio 200% bolji od Kii

Molim te reci  da li se sećaš koju si muzičku numeru slušao u tih 10 minuta pa te je tako jako zabolela glava?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, solaja said:

Pretpojacalo kosta 4.500,00 evra pojacalo ce kostati 2.500,00 evra sto je zajedno tih 7.000,00 evra + zvucnici. To je manje od cene Galusovih zvucnika.Malo ili mnogo? Neka neko kupi  Kii pa neka pokusa da ga kasnije proda, nisam bas siguran da ce to da uradi lako i brzo. Danas sam razgovarao sa gazda Micunom iz Ptice-Ulice i nesto smo fiksirali termin 3. Decembar da napravimo promociju setupa sa proteklog soua.

Gospodine Solaja ja veoma poštujem Vaš rad. Verujem da su uređaji koje projektujete i izrađujete vrhunski. Moram da Vas pitam, posle ovakvog Vašeg posta par pitanja, jer me Vaš stav i pisanje veoma iznenađuju.

Zanima me da li je cilj Vaše prezentacije bio da dokažete da Vaš izloženi setap svira bolje samo od Kii Three, jer vidim da druge zvučnike i sisteme uopšte ne pominjete? Manger zvučnike ste mogli da uporedite sa vašim izloženim ali niste, svako poređenje se usmerava prema Kii Three.

Drugo pitanje je , kakve veze ima da li će neko ko kupi Kii zvučnike posle iste moći lako da proda!!? Da li ste se zapitali sa kojom lakoćom će te Vi moći da prodate Vaše pretpojačalao i pojačalo od 7000 evra, a pogotovu zvučnike od 6000 evra. Ja Vam naravno želim puno uspeha u tome, nemojte misliti da sam zlurad, naprotiv.

Mislim da mali broj ljudi kod nas uopšte shvata koncept i kvalitet Kii zvučnika, oni su jednostavno ispred svog vremena. Vladovid je osuo paljbu po njima jer ga je posle 10min zabolela glava!? Mislim da su mnogo stručniji ljudi dali svoj sud o Kii zvučnicima i da nije red da ih neko tako lako i bez pravih argumenata ocrnjuje. Sama činjenica da se o njima ovoliko diskutuje, govori da su oni zatalasali audio svet i da će najverovatnije pomeriti granice i potpuno izmeniti shvatanje šta je to vrhunski audio sistem.

Ja nisam još uvek čuo Kii a ni vaš sistem pa ne mogu da iznesem zaključak koji mi se od ta dva sistema više sviđa. Mišljenje koje sam izneo o Kii zvučnicima i o Vašem radu je na osnovu viđenog, pročitanog i onog što sam mogao da čujem preko interneta.

Pitaću Vas samo još jedno pitanje, da li ste Vi slušali Kii, mislim na slušanje koje traje duže vremena i ako jeste kakve ste ste zaključke doneli.

Zamoliću Vas da mi ne zamerite na ovom što sam izneo u ovih par rečenica ali, ponoviću, veoma ste me začudili onim što ste napisali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

izvinite zbog skretanja sa teme ali nameće mi se jedna analogija prošlogodišnjeg i ovogodišnjeg sajma: 

-i prošle i ove godine je bila soba sa jednim novoprikazanim domaćim hajfajem. Pa sam se zato setio.

Šta se dešava sa Acoustic Invader-om? Bili su mi jako simpatični prošle godine pre svega po količini dobre energije koja se osećala u njihovoj sobi. 

Onda je sledilo vruće-hladno na Forumu, to jest red hvale red kuđenja, malo novosti sa puta po Švajcarskoj a sada baš ništa medijski. Da li je Giđga napravio nešto od svega toga dobrog pitam se pitam se?

Bilo bi mi drago ako je odgovor potvrdan.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Krca44 said:

Ovo je dobar komentar ali molim te razjasni ako mozes sta je profesor Hajdukovic mislio , naime da li mu Kii odgovara ili mu ne odgovara ?

Pitam iz radoznalosti

Profesor se pozitivno izjasnio i na sajmu je potvrdio da Kii ima realan zvuk,

Koliko sistema na sajmu je po zvuku uopste licilo na ono sto cujemo  u svetu oko nas.

Gde ili sta u prirodi proizvodi sistave visoke ili mu treba 7 subwoofera?

Realan zvuk malog sastava u Skadarlijskoj basti  lose bi prosao na forumu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...