Jump to content


wireworld rca terminacija


jager

Recommended Posts

8 sati ranije, Father said:

Zamolio bih za detaljniji opis. Malo mi je razlog ne jasan!?

Dobrog je balnsa ali poseduje šmek. Kako je dobro izbalansiran ako poseduje šmek. Ako ga poseduje onda nešto prednjači u odnosu na nešto drugo, zar ne?

Iskreno nikada nisam nalazio srebro kao linearno, ali to je verovatno u mom sistemu tako od uvek bilo.

Za razliku od srebrnih žica i konektora koju si mi uvek bili preoštri i prskavi, od kako koristim kalaj bez olova sa dodatim visokim procentom srebra dobijam daleko balansiraniji zvuk od običnog kalaja. :rolleyes:

Vidim da nisi probao monokristal pa ti praštam :D . Imao sam taj kabel prije nego što sam mijenjao zvučnike , prodao ga drugaru i skoro sam ga pozajmio da ga opet čujem u novom setup-u  . Kabel ne ističe ni jedan dio spektra i sve to prezentuje s lakoćom i jednom zavodljivom notom koja je karakteristična za monokristal , nema agresivnosti i zvuku daje slatkoću i melodičnost ... e to je taj šmek ;) koji srebro nema . Iskustva sa posrebrenim kalajem su slična tu nema šta da dodam .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

23 sati ranije, ZoranF said:

Nije loš sa čistim srebrom al mislm da ću da se vratim na neotech nei 3004 , ipak ima neki šmek osim dobrog balansa ;)

Ahaaa,  za neotech si mislio da imaju smek koji srebro ne poseduje. Ja sam ukapirao da mislis na srebro da ima smek iako je dobro izbalansiran. :rolleyes:

A imao sam iskustva sa UPOCC bakarnim provodnicima neutec kupljenim u kanibalu pa jos umotanim sa RF/EMI folijom, isti koncept kao ovaj sto sada koristim samo dve zice (65pf)... koriscenim za phono interkonekte, ali unistio ih narandzasti sa stovarista (125pF). Ja sa neutekom (mislim na zicu) ni trunku otmenosti i slatkoce ne cuh. Jos kada na phono narandzasti postavim par zlacanih WW ima da bude pakao! 

Link to comment
Share on other sites

Kada sam otisao da kupim nisu imali onaj moj omiljeni, pa mi ovaj nekeko najvise zalicao.

Realno nisu losi iako su pokusaj, ali i oni u kanibalu nemaju pojma da li je i kakav je bakar u pozlati a nagadjaju da je teflon u izolaciji... Mislim,  dosta neozbiljno moram priznati od njih. :unsure:

Samo da dodam da su bili nesto oko 1300din.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...