Jump to content


wireworld rca terminacija


jager

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I meni izgleda jako dobar. Meni je zamenio neki budjavi iz elektro radnje koji sam namontirao na ovaj narandzasti kao napojni da ga isprobam, ali kada sam ovoga hifi tining zlacka stavio, kad se ne slogirah sta se desilo. Ipak sa rezervom iznosim misljenje jer ce sigurno da oduva nekog mesingasa od 150din.

Link to comment
Share on other sites

Onda ispada je onaj od 150 din bio odličan. :D Šalim se naravno!

Pa i meni se čini da je jako dobar, upravo sam prebacio ovaj novi IC na phono preamp i slušam gramofon i taj novi HiFi Tuning.

Do duše malo na daljinu jer radim u drugoj sobi ali ipak se okreće! ;)

Link to comment
Share on other sites

On Tue Nov 07 2017 at 12:52, Father said:

Da se nadovežem...

Sklopio sam RCA interkonekt sa gore pomenutim Gold Tube™ RCA konektorom. Svira već četiri dana i moram priznati da je žešće pipav za terminaciju i da ima jako malo prostora za manevrisanje pri lemljenju. Mora da se bude izrazito pedantan i obazriv. Možda je za to kriv i kabl koji sam koristio, koji ima 2 žice 0.8mm za plus i dve za minus kojima sam dodao sa strane izvora još jednu drenažnu 0.8mm, koja uzemljuje RF/EMI zaštitnu foliju obavijenu u poslednjem unutrašnjem sloju.

Naravno i konektori i žica su novi i ne usvirani, ali toliko ludovanje zvuka još nisam imao prilike da posvedočim. Da ne ulazim u opisivanje, samo ću reći da se zvuk tek donekle smirio sinoć.

Ovako na prvu loptu, mogao bih da kažem da sam impresioniran dobijenim zvukom, jedino primećujem blago slabiju izražajnost u najnižem basu u poređenju sa dogo korišćenim kanibalovim RCA pomenutim u prethodnom postu. Osim toga, što smatram da treba još da se usvirava, kompletna zvučna slika je čujno rafiniranija i suptilno podignta na viši nivo slojevitosti i "tonskog daha". Dodatno se bolje primećuje tišina između instrumenata dajući još bolji fokus i definisanost u prostoru.

Iskreno ne znam da li da se radujem ili da plačem, jer ću svakako preći na njih, uzimajući u obzir pipav posao terminacije i to da ću ih postavaiti i na interkonekte phono sekcije. :unsure:

Evo i 2 slike:

P1000036.jpg.3a66345780220c79728308b8fcabef46.jpg

P1000042.thumb.jpg.f4be79d3cbb017a3ca37c9b209e5d536.jpg

Nakon 10 dana usviravanja i na digitalnom i na phono delu sistema imam da kazem da sam potpuno otkacio od srece kako se ovaj konektor zvucno ponasa. Neverovatna linearnost. Sve je sada na svom mestu i tako bogato i melodicno... 

Izvanredan cinc.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, ab said:

Jel probao na kraju iko "reference"?

Ako je do silver varijante ja bih samo taj bolji, inace sto da ne zlacanog.

Mislim da je taj silver Reference zagazio u vode "Zmiskog ulja" sa tim silikonskim prstenovima i patentima za gumicu za tegle.

Kada se stavi onaj oklop, ne da nema tu šta da vibrira nego ne može ni sloj teflona da se namota!

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, ab said:

"Izvinjavamo se - mlogo se izvinjavamo" - dok se ne proba ne znam ja da'l je Milki bolja barena paprika iz tegle zbog gumice ili celofana (teflona) ili je Milka zadovoljna zena kojoj sve polazi za rukom :)

Ajd pa javi, ja probao zlaćanog i meni baš po ukusu kako mislim da treba. :wub:

Ni preslano ni neslano. Taman kako treba. ;)

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2017 at 12:39, ab said:

Jel probao na kraju iko "reference"?

Ako je do silver varijante ja bih samo taj bolji, inace sto da ne zlacanog.

Reference koristi WW na njihovim najskupljim kablovima,

Primaju 11mm precnik kabla,imaju sloj teflona oko mase konektora,drugacije kuciste koje se montira sa prednje strane.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, ZoranF said:

Nije loš sa čistim srebrom al mislm da ću da se vratim na neotech nei 3004 , ipak ima neki šmek osim dobrog balansa ;)

Zamolio bih za detaljniji opis. Malo mi je razlog ne jasan!?

Dobrog je balnsa ali poseduje šmek. Kako je dobro izbalansiran ako poseduje šmek. Ako ga poseduje onda nešto prednjači u odnosu na nešto drugo, zar ne?

Iskreno nikada nisam nalazio srebro kao linearno, ali to je verovatno u mom sistemu tako od uvek bilo.

Za razliku od srebrnih žica i konektora koju si mi uvek bili preoštri i prskavi, od kako koristim kalaj bez olova sa dodatim visokim procentom srebra dobijam daleko balansiraniji zvuk od običnog kalaja. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...