Jump to content


wireworld rca terminacija


jager

Recommended Posts

Kako bi zapravo pravilno trebalo da se terminiše ovaj konektor ? Tražim negdje sliku il zapis da vidim kako se najbolje riješava masa ...mogli su to jednostavnije da riješe al ajd. Kabel je 3 x 0,5 , idu dvije za masu .Dal da zaletujem za tijelo pa krimpujem manja klješta il bočno sa strane, dvoumim se :)

 

CAM01769.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam malo ciganin i palim se na tozla, pa sam nekako napikirao ovaj WW Gold Tube™ RCA konektor. Verujem da je iste konstrukcije i delova kao i onaj prezentovan s početka teme.

Iako nisam oduševljen konstrukcijom kada sam ovde video kako izgledaju bez fensi oklopa, ipak me zanimaju u zvučnom smislu, jer je kod ovih koje ja mislim da kupim, OFC bakar presvučen srebrom pa zlatom.

Ima li iskustava neko sa pozlaćenim modelom i da li je mesto sa linka najpovoljnije sa cenom za, podrazumeva se, originalni konektor, ili je "kod Dejana" povoljniji?

On 10/28/2017 at 14:33, RingeRaja said:

A termo bužir si svakako dobio kad si kupio konektore kod Dejana (ako si kupio kod njega).

 

Link to comment
Share on other sites

Taj fancy oklop je aluminijumski i jako je dobar za RFI/EMI.

Dejan = Maza = M-Kabl

Medjutim, za razliku od ovde predlaganog, reference serija koja nije bas malo skuplja ima bitan dodatak u vidu "Ground Isolation Ring"

200_SilverReferenceCutaway.thumb.jpg.4cd2cc04d55d8d3ef760fbad15c40173.jpg

Obicna verzija iz ove teme ima ovakvu situaciju:

199_SilverRCACutaway.thumb.jpg.ced83dc1d318cbd558cc2c5c8618d680.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala @ab

Od čega je taj dodatni prsten izolator uzemljenja. Možda Teflon koji ide okolo konektora, a između mase i aluminijumskog shell-a?

Ako je nešto tog tipa mogu i ja nakon terminacije da obmotam par puta teflon okolo celog konektora i navučem spoljni Shell i eto ti Groundig isolator ring? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...