Jump to content


Korato KTA 100 dual mono pojacalo snage vs Crimson CS 630C G-lab Power Amp


Preddrag

Recommended Posts

6 sati ranije, vaN_Helsing said:

+1за КТА 100. Ипак је то расни дуал моно са осам излазних транзистора по каналу.

 

27 minuta ranije, vaN_Helsing said:

Још један глас за Корато.  :thumbsup2

Je l' se tebi sabira ili množi? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno svima na predlozima. Za sada sam odustao od kupovine, jer ocito da za novac koji sam mislio uloziti u poweramp necu nikako biti zadovoljan. Na jednoj strani su dosta stari uredjaji, na drugoj nesto noviji, ali sa kvalitetom koji me nece zadovoljiti. Zato cu se potruditi da obezbedim jos par stotina evra i odabrati nesto drugo.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Kuršum said:

Interesantno da si to zaključio, a da nisi čuo nijedan od pominjanih.

Prvo, odakle znas da nisam cuo nijedan od pominjanih?

Drugo, postavio sam kriterijume koje treba da ispune odabrani poweramp-ovi, a to su godina proizvodnje, sinergija sa mojim zvucnicima i cena.

Nisam znao da je onaj Korato star, otprilike, 15-tak godina. Crimson, recimo, zadovoljava godinu proizvodnje, ali ocito je, kvalitet na niskom nivou, i ne bi zadovoljio moje kriterijume.

Ja cu pre da dodam 1000e na 600e i budem zadovoljan, nego da kupim uredjaj od 100e koji cu da slusam 3 dana i shvatim da sam bacio novac.

Za mene dovoljno...

 

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Krnjevac said:

Mene recimo interesuje sta je po tebi bolje od pomenutog Aragona?;)

Pa, ne znam, da li postoji hiljadu ili pet hiljada uredjaja boljih od, pomenutog, Aragona, ali mi je dovoljna bila tvrdnja Ringe Raje koji je kontaktirao prodavca i napisao ovde da je uredjaj precenjen za stotinak e.

Previse je daleko od mene uredjaj da bi proveravao stanje, a kolegi Ringe Raji verujem.

Da je best buy kupovina, Aragon ne bi bio na oglasima vise od par sati.

Za mene dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Preddrag said:

...ali mi je dovoljna bila tvrdnja Ringe Raje koji je kontaktirao prodavca i napisao ovde da je uredjaj precenjen za stotinak e...

Pogledao sam koliko se kreću takvi Aragoni po Evropi, ali i US Audio Mart i CanuckAudioMart… 4004 mkII se kreće oko 700 evra, a koliko vidim on je kao nov bio duplo skuplji od 2004. Da ne govorim o razlici u kvalitetu koja je takva da se sigurno isplati dodati novac.

E sad, trošak da ti neko donese iz USA ili Kanade nešto od 20 kg je još dodatnih ~200 evra sigurno, i to pod uslovom da imaš koga ko hoće da se maltretira i vodi računa o tome. Ali za takve stvari se isplati potruditi se.

Možda je onda stvarno bolje sačekati povoljniju priliku…

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krnjevac said:

Mislio sam bolje od pomenutog u navedenoj ceni......sto se tice toga sto stoji radi se verovatno o neznanju:)

Dotični Aragon, po meni, je trenutno najbolja opcija za kupovinu od svih oglasa za power amp-ove, ako se gleda odnos cena/kvalitet.

Ali... Prodavac nije spreman da spušta cenu, a traženih 720 EUR je, opet moje mišljenje, previše u ovom trenutku, za ovaj Amp. Bez obzira što je u pitanju, na osnovu slika, perfektno očuvan uređaj (spolja), prvi je vlasnik (ako je verovati prodavcu), a i može da se proveri na licu mesta sve (ovo je iz moje prepiske). Zamena nema, ca$h only opcija, dođi, proveri, uzmi i nosi...kraj.

Tako da...jeste dobar, ali ne za 720 EUR, što činjenica da par meseci stoji na oglasima i dokazuje. Da je cifra na oglasu 600 EUR, a prodavac spreman za dogovor, otišlo bi to koliko odmah (ja bih ga prvi kupio).

Link to comment
Share on other sites

Ja opet mislim da je bolje "preplatiti" 100 evra za vrhunski uredjaj u odlicnom stanju (ako je tako) nego se stekati i kupiti neko njesra samo da bi se "dobro proslo".

A te extra ponude zaista postoje i zaista budu na oglasu "5 minuta" i "odu" za tih 5 minuta, ali njih ne kupuju "kalkulanti" koji se cenjkaju u evro i premisljaju danima, vec odlucni ljudi koji koji znaju sta hoce i reaguju odmah (nazalost ponekad i preprodavci).

Ovo gore nije upuceno nikome "ad hominem", samo uopsteno komentarisem.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, den!s said:

Pogledao sam koliko se kreću takvi Aragoni po Evropi, ali i US Audio Mart i CanuckAudioMart… 4004 mkII se kreće oko 700 evra, a koliko vidim on je kao nov bio duplo skuplji od 2004. Da ne govorim o razlici u kvalitetu koja je takva da se sigurno isplati dodati novac.

E sad, trošak da ti neko donese iz USA ili Kanade nešto od 20 kg je još dodatnih ~200 evra sigurno, i to pod uslovom da imaš koga ko hoće da se maltretira i vodi računa o tome. Ali za takve stvari se isplati potruditi se.

Možda je onda stvarno bolje sačekati povoljniju priliku…

 

 

Koja je razlika u kvalitetu između ova dva snagaša ?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ja opet mislim da je bolje "preplatiti" 100 evra za vrhunski uredjaj u odlicnom stanju (ako je tako) nego se stekati i kupiti neko njesra samo da bi se "dobro proslo".
A te extra ponude zaista postoje i zaista budu na oglasu "5 minuta" i "odu" za tih 5 minuta, ali njih ne kupuju "kalkulanti" koji se cenjkaju u evro i premisljaju danima, vec odlucni ljudi koji koji znaju sta hoce i reaguju odmah (nazalost ponekad i preprodavci).
Ovo gore nije upuceno nikome "ad personam", samo uopsteno komentarisem.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Suva činjenica!

Uostalom, ne vredi izgleda ništa preporučivati, jer se mišljenje više ljudi koji daju preporuku za isti proizvod, očito ne uvažava.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, RingeRaja said:

Slažem se, ko hoće da ima baš Aragon platiće ga i 800 EUR.

Ali pravog kupca treba naći, a očigledno da ih baš i nema toliko, jer da ima, otišao bi još letos ;) 

Pravi ili krivi kupac, pitanje je…

Svako ko je sam zaradio novac, ne daje ga tek onako jer se nekom hoće i može da traži (razlozi mogu da budu razni, pa i taj da ceni svoje jer ga je i sam skupo platio).

A to i nije roba koja ode brzo. Polako, kupiće ga neko možda i zbog imena Aragon :wink:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, den!s said:

Razlika u kvalitetu u smislu da će kod pada impedanse kutija bolje „držati“ niske frekvencije ovi duplo jače snage i duplo većih trafoa.

To je vrlo uopštena formulacija

.Konkretno kod ova dva snagaša razlike u kvalitetu  nema,  samo razlike u snazi. A ta razlika kod većine zvučnika ne dolazi do izražaja, čak i kod teže pokretljivih, s obzirom da 2004 ima toliko snage i stabilan je na najnižim impedansama. Uostalom sa padom impedanse duplo duplira snagu. Sve ostalo, izrada, kvalitet komponenti je identično, čak i kutija, a zvuče isto!

Cena novog i cena polovnog nisu direktno u korelaciji, tako da polovan 4004 nije duplo već do 200E skuplji

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, SUROKVL said:

To je vrlo uopštena formulacija

Jeste, ali kao i ostale formulacije ovde na forumu.

Ali ljudi koji kupuju Aragon 4004 ili 8008 imaju razloga zašto kupuju iako...

2 minuta ranije, SUROKVL said:

...2004 ima toliko snage i stabilan je na najnižim impedansama. Uostalom sa padom impedanse duplo duplira snagu. Sve ostalo, izrada, kvalitet komponenti je identično, čak i kutija, a zvuče isto!

 

Koliko vidim često ih spajaju za planarne kutije, čak ih i zovu Krell za siromašne :wink:

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, perodeformero said:

Suva činjenica!

Uostalom, ne vredi izgleda ništa preporučivati, jer se mišljenje više ljudi koji daju preporuku za isti proizvod, očito ne uvažava.

Apsolutno si u pravu, ovo je po ko zna koja tema gde pokretač traži savet a nije sam sa sobom raskrstio da li kupuje ili ne, nego posle X komentara i saveta  kaže kako se predomislio i tema treba da se zaključa. Ili kupi nešto deseto što u temi nije ni pomenuto. Slažem se apsolutno da ne treba više ništa preporučivati. 

Takođe opšte je rasprstranjena pojava tzv. racionalizacije, to jest da se ne piše na osnovu činjenica nego na osnovu želja po sistemu "što je babi milo to joj se i snilo"

Ringeraja bi rado kupio Aragona da je ispod cene, realno i ja bi i većina ovde bi, ali hajde malo realnosti. Da li trenutno za 700E,( ja sam već napisao i tvrdim da je to realna cena), imate ne bolju nego adekvatnu ponudu? Ne mora za 700, hajde za 800, 900 ?

Korato se ceni 590E to je OK? Tu nemate zamerke?.Realno ako smatrate da je Aragon 600E, onda Korato ne treba da bude preko 400. Da ne pominjem gomilu komercijalnih precenjenih snagaša i praviša.

 Ali to nije baš tako, vrlo olako pojedini da ne imenujem, obezvređuju tuđe uređaje, kada oni prodaju svoje nisu ni malo galantni naprotiv

Prema tome cena nečega se ne formira na osnovu toga koliko bi neko platio. Ima tamo po Amerikama za 400$. Ok, kupite tamo taj komad na 110V donesite ga platite shiping i ostale dažbine za uređaj od preko 20kg i super.Samo da vidim kako ćete njega da proverite i da utvrdite stanje i koje vlasni i koji po redu? A taj Aragon upravo zog imena, tj. ne znanja i ne može da se proda. Da piše DENON SONY ili Technics odavno bi se prodao, ali za duplo para!

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, den!s said:

Jeste, ali kao i ostale formulacije ovde na forumu.

Ali ljudi koji kupuju Aragon 4004 ili 8008 imaju razloga zašto kupuju iako...

 

Koliko vidim često ih spajaju za planarne kutije, čak ih i zovu Krell za siromašne :wink:

Pa lepo napisah , ima zvučnika kojima i 200W nije dovoljno, ali ih je malo. Ima ljudi koji vole snagu apriori. A ima i onih koji imaju oba snagaša pa mogu da ih uporede kod sebe i daju objektivnu informaciju. 

Donosio je kolega Kilder svoje Magnaplanare znamo iz prve ruke kako to radi!:)

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, perodeformero said:

Suva činjenica!

Uostalom, ne vredi izgleda ništa preporučivati, jer se mišljenje više ljudi koji daju preporuku za isti proizvod, očito ne uvažava.

Izvinjavam se samo prvi pasus prošlog mog posta ima veza sa tvojim pisanjem. Nisam hteo da seckam tekst pa sam sve objedinio u jedan post

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...