Jump to content


Mcintosh MC 402 snagas dilema


covek vuk

Recommended Posts

Pozdrav svima....da li je neko mozda imao neka slusacka iskustva sa Mcintosh snagasem MC 402. To je koliko vidim zverina od 400w na 8 ohma sa svojih 50 kg....sve to ne mora nista da znaci za zvuk, pa vas zato pitam jer nisam nikada imao prilike da slusam svoje Bowerse Nautilus 801 sa ovim snagasem. Sada trenutno imam Bryston snagasa 4B SST i hteo bih da jos odem koji korak iznad, mada i nema potrebe, ali crv je crv kao sto vam je vecini poznato....Razmisljam i o novom Rotel snagasu RB 1590 za koji citam samo hvalospeve. Pre Brystona sam imao Rotela RB 1090 i to je bila odlicna kombinacija sa mojim zvucnicima. Sad se opet mislim da li je pametnije imati potpuno novog neotpakovanog Rotela RB1590 ili polovnog Mcintosha MC 402, ima ga na oglasima kod nekog lika iz Nemacke, ali je lik prilicno cudan...nema telefon, a poruke kad procita zamoli da mu se napise mail...cudno....Hvala vam unapred na vasem misljenju....

 

http://audio-database.com/MCINTOSH/amp/mc402-e.html

http://www.ultrasound-test.co.za/rotel-rb-1590-stereo-amplifier

 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo toga sam imao (kao i drugi sa foruma) i zdvojio bih upravo B&W 801 (najduže sam ih zadrzao). 

Sa Bryston 4B SST snagašem zaokružili ste sjajan sistem i razlike sveli na nivo ukusa ili "CRV" kako rekoste.

Znate kako se kaže kada su ukusi u pitanju, i tu Vam ničiji saveti eće pomoći.

Kada je ovo drugo u pitanju možda bi mogli da razmislite o sledećem.

Zadržite Bryston 4B SST (kojim ne možete biti nezadovoljni da nije crva) i "napravite za sebe nešto sa sopstvenim ukusom", znatno niže cene od kvaliteta.

Npr, konkretno ekonomski model Nelsona Pass-a sa kompanijom The First Watt se pokazao sjajnim. Verujem da su serije proizvedenih uređaja po njegovim DIY dizajnima premašile sve proizvođače što znači da su u potpunosti debug-ovane i mnogi su se već uverili izuzetnog zvuka.

Zamislite da se opredelite za nekog od inženjera zvuka poput Admina našeg DIY foruma g. A.P. (nadam se da mi neće zameriti na ovako rogobatno smišljenom imenu dela onoga čime se on bavi) da vam dizajnira nešto poput Pass F5 Turbo (u v2 ili u monoblock opciji) sa vašim ličnim pečatom u svemu. Da Vam Leonardo napravi kutiju (originalnu ili sa ličnim pečatom) opet bar na nivou vrhunskih "konfekcijskih".

Lepota ove ideje je što bi verovatno, u dogovoru sa "inženjerom" zvuka, mogli da utičete na boju zvuka što Vam u konfekcijskim rešenjima makar to bio i MCintosh MC 402, nije moguće jer ga ne "poznaju u dušu".

To bu vam moglo izgledati kao na ovom clip-u (ima ih više).

Morate priznati da nije neinteresantna ideja. 

Naravno, ovo ima i svojih mana. Predlog nije jeftiniji baš mnogo jer u cenu izrade Pass F5 Turbo morate uračunati i pola kvadrata prostora gde bi držali Bryston 4B SST, dok Vam crv ponovo ne proradi :).

Link to comment
Share on other sites

Što mora da ima ocenu, svi smo nekada prvi put prodavali. A koliko sam čuo uređaj je u inostranstvu, možda je to razlog !

A možda ima nešto što mi ne znamo, tako da  pitanje "šta  je problem sa tim komadom"  je na mestu!

Kolega Deki VS treba da pojasni svoju tvrdnju da uzalud ne nagađamo!B)

Link to comment
Share on other sites

Ne sporim ja nista od toga, samo imam malo drugacije iskustvo.

Ja sam jednom prodavao na KP i to nije kostalo 2000+ Evra. Moze se poceti i na drugi nacin.

To sa malom zajednicom ima i druge strane, pa cesto neko nesto zna, a ne sme da kaze, jer bi se znalo od koga je doslo, a u dobro povezanoj zajednici dobre stvari najcesce i ne stignu do oglasa - prava stvar lako nadje kupca nakon jednog telefonskog poziva.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, SUROKVL said:

Što mora da ima ocenu, svi smo nekada prvi put prodavali. A koliko sam čuo uređaj je u inostranstvu, možda je to razlog !

A možda ima nešto što mi ne znamo, tako da  pitanje "šta  je problem sa tim komadom"  je na mestu!

Kolega Deki VS treba da pojasni svoju tvrdnju da uzalud ne nagađamo!B)

Daklem, ako izostavimo MIkijev oglas 

McIntosh MA 7000 

Situacija sa Mc na KP je sledeća:

Završni pojačavač McIntosh MC402>

McIntosh MX <120 Av

McinToshC 2300 # AC

Pre-pojacalo McIntosh C48 izvrsno stanjea

Vezuje ih to što nema kontakta, ocena... Samo moja, možda i neopravdana zadrška prema takvim oglasima...

Btw. mislim da je Mc odlična sprava, čovek od koga sam kupio Tannoy Kingdom 12 je imao kompletnu Mc elektroniku, i tome se malo šta, u zvučnom kvalitetu, da zameriti, a i te male se zaborave kad se Vumetri razigraju u polumraku...:wub:

Daklem, samo i jedino šo bi reko Dučić "Moja sumnja strasna, i svetla, i plodna..."

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Deki VS said:

Daklem, ako izostavimo MIkijev oglas 

McIntosh MA 7000 

Situacija sa Mc na KP je sledeća:

Završni pojačavač McIntosh MC402>

McIntosh MX <120 Av

McinToshC 2300 # AC

Pre-pojacalo McIntosh C48 izvrsno stanjea

Vezuje ih to što nema kontakta, ocena... Samo moja, možda i neopravdana zadrška prema takvim oglasima...

Btw. mislim da je Mc odlična sprava, čovek od koga sam kupio Tannoy Kingdom 12 je imao kompletnu Mc elektroniku, i tome se malo šta, u zvučnom kvalitetu, da zameriti, a i te male se zaborave kad se Vumetri razigraju u polumraku...:wub:

Daklem, samo i jedino šo bi reko Dučić "Moja sumnja strasna, i svetla, i plodna..."

Eh, što ranije ne napisa , da ne habamo tastature :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...