Jump to content


Integrisano pojačalo koje je ostavilo (jak/pozitivan) utisak na vas...


Infidel

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mene interesuje da li treba pojačalo gledati samo kao tehnički deo hifi sistema, sa što boljim tehničkim karakteristikama, topologijom ili je deo koji daje sonične karateristike. Zašto ovo pitam? Jednostavno što ostatak lanca (player, dac, kablovi, zvučnici...) može da promeni celokupan karakter reprodukcije. Kod mene se, promenom drajvera u Foobar-u, dobijaju velike razlike u karakteru zvuka, tako da nisam siguran da li uopšte pojačalo može zvučno da oduševi.

Mene oduševljava Roksan K2, zato što iz njega izlazi tišina (naravno dok radi :lol:)... ako to tako mogu da predstavim.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, AlexBgd said:

Mene interesuje da li treba pojačalo gledati samo kao tehnički deo hifi sistema, sa što boljim tehničkim karakteristikama, topologijom ili je deo koji daje sonične karateristike. Zašto ovo pitam? Jednostavno što ostatak lanca (player, dac, kablovi, zvučnici...) može da promeni celokupan karakter reprodukcije. Kod mene se, promenom drajvera u Foobar-u, dobijaju velike razlike u karakteru zvuka, tako da nisam siguran da li uopšte pojačalo može zvučno da oduševi.

Mene oduševljava Roksan K2, zato što iz njega izlazi tišina (naravno dok radi :lol:)... ako to tako mogu da predstavim.

Pojačalo drastično i fundamentalno utiče na zvuk, daleko,neuporedivo više odrecimo kablova, drajvera u Foobaru itd...

Link to comment
Share on other sites

Breeeee, samo neke ajend uređaji. Čovek stiče utisak da bez 1000e, za amp, nema slušanja muzike.

Od jeftinih:

Marantz PM-40SE, samo sa zvučnicima od 8 Ohm!!!

Akai Am-55

Kenwood KA-990

Denon PMA-7xx ili 8xx, uglavnom amp sa 2 trafoa. Ne mogu da se setim tačne oznake :(

A ako baš hoćete nešto jeftino, 50-60e, onda DUAL PA-5030 i jači mu bata PA-5060

Link to comment
Share on other sites

Skoro svaki put, kada bi doživeo WOW efekat (oduševljenje) na prvo slušanje, kada je u pitanju pojačalo, kasnije bi ta impresija nestajala i zvuk bi mi sve više smetao. Dugo sam se pitao zašto je to tako, i shvatio da je za oduševljenje kod prvog kontakta sa pojačalom zaslužena veća glasnoća koju sam koristio prilikom testiranja uređaja, a da ja kod kuće u 80% slučaja slušam muziku, takoreći, pozadinski. Zbog toga verujem da mnogim, možda sjajnim pojačalima nisam dao šansu, i vrlo verovatno da sam se ogresio o njih :(...

Zato sada ne slušam uređaje u radnji ili na sajmovima, već kupujem pojačalo isključivo nakon višenedeljnog slušanja sa ostatkom sistema, u svojoj prostoriji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlajo said:

Kako postići da neko dozvoli višenedeljno slušanje uredjaja koji se namerava kupiti ?

 

:wave2

Ja sam sada razradio šemu, tako što sam u'vatio zeta i sestru za gušu da kad dolaze iz Malmea za Beograd donesu po neku komponentu (za zvučnike, doduše neće ni da čuju). Obično imam 10-ak dana za probu i slušanje, pre nego što uređaj vrate prodavcu, ukoliko odlučim da ne kupim. E sad, loša strana je što dolaze samo dva puta godišnje :angry:.

Link to comment
Share on other sites

XTZ Class A 100 D2
Za relativno skroman iznos, odlično pojačalo. 20kg,dac,daljinski,2x120w na 8 oma, 2x180w na 4 oma, do 2x50w u A klasi... U svojoj klasi cene (350-450e) teško je naći bolje all in one rešenje, kome treba.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, kiLDer said:

XTZ Class A 100 D2
Za relativno skroman iznos, odlično pojačalo. 20kg,dac,daljinski,2x120w na 8 oma, 2x180w na 4 oma, do 2x50w u A klasi... U svojoj klasi cene (350-450e) teško je naći bolje all in one rešenje, kome treba.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

Ništa bez Kineza...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...