Jump to content


Integrisano pojačalo koje je ostavilo (jak/pozitivan) utisak na vas...


Infidel

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tema je "obrazovnog karaktera".

Skoro sam razgovarao sa kolegom sa foruma i zaključili smo da i nema toliko interesantnih stvari - mora da smo zaboravili nešto!? Naravno, ne govorimo o "cost no object" uređajima.

Jedno od pojačala koje mi pada na pamet (ali u pravom sistemu) je Audio Innovations S500.

 

Link to comment
Share on other sites

Naim nait 1.Malo shoebox(20cm) pojacalo koje je na sajtu quad esl oznaceno kao bolji partner esl57 od quad405.Namerno navodim to poređenje koje je objavljeno u jednom uporednom testu zbog vrlo skromne snage pojacala od svega 15w.Naime ono je strujno sasvim sposobno da sa lakoćom pogoni te zvučnike od 82db efikasnosti i padom impedance u nekim visim delovima frkventnog opsega na 1 ohm.Naspram visestruko snaznijeg Quad 405 koji isporucuje struju od 3ampera nait isporučuje 10amp.Obzirom da je tema obrazovnog karaktera izneo sam ove podatke u nadi da se kod zahtevnih zvucnika ne pominju samo 3 stvari,a to su snaga ,snaga i snaga pojačala.Već je valjda bitno i kako je amp strujno resen.Da citiram starog vlasnika Exposure "Amp je toliko dobar koliko mu je dobro napajanje".

Mislim da je u manjim prostorima spreman da pruzi neverovatno lep zvuk i da mnogi kojima nije opsesija menjanje uređaja mogu godinama da budu sa njim zadovoljni.Ja sam ga slusao u takođe David i Golijat situaciji sa Bowers&Wilkins 801 i Stabi/Stogi na izvoru.Zamenuo je u tom sistemu Magnum 150.Zvuk je bio odlican i punio je prostor od 30w lagano sa potom do 11h.Nisu se cula nikakva izobličenja.Vokali su zvučali sjajno.Melodično i ritmično u svakom momentu.

Pravljeno je jedno poređenje na PFM forumu sa odvojenom kombinacijom sa skipim 135 naim mnoblokovima i sa pokretljivom kombinacijom zvucnika razlike gotovo da nije bilo.Naime tadašnja filozofija je bila da su veća pojacala tu samo zbog zahtevnijih zvučnika i većih prostora,a zvuk treba da ostane isti.

Sto se phono sekcije tiče ona je izvanredna,MM je i potpuno je ista kao kod njihovih predpojačala sve od 1 do 7.I ono se najcesće kombinovalo uz Lp12 Sondek gramofon,u sklopu source first filozofije.

Mala snaga mu je najslabija strana,ali kad su na zahtev Julijana Verekera povećali snagu sav se dobar zvuk iz njega izgubio i ono je takvo pusteno u prodaju.Meni je od naimovih integralaca on i dalje ostao najzanimljiviji,jednom reči legenda.Nažalost zbog velike kolekcionarske vrednosti danas je preskup,pa prevazilazi SH vrednost nekih odvojenih kombinacija koje su bile kao nove mnogo skuplje.

Ako vam negde dođe pod ruku obavezno ga probajte.Bez predrasuda,to tad nije bio moćni fokalnaim već manufaktura gde se grebalo iz sve snage.

Mislim da je to amp pre svega za vinildžije.

mojih 2c

Link to comment
Share on other sites

Karan KA-I 180, prilikom prve prezentacije u Vox Trade salonu. Zvucnici Dynaudio tadasnji Contour podnostojeci, Meridian 506.24 ( mozda 508 ), posle promenjen sa Electrocomapniet njihovim prvim modelom, mkII inkarnacija.  Jasno se culo koliko je Meridian bolje radio u tom sistemu.  Zvuk u prave tri dimenzije, sirina, dubina, visina, prirodno,  da ga kupis i zaboravis na pojacala, takav je bio moj utisak.

Link to comment
Share on other sites

 

1 sat ranije, ab said:

Moze li malo vise o slusnom utisku i okolnostima za Gryphon Diablo?

Hvala.

Slusao u audio salonu u kombinaciju sa Mojo S zvucnicima i to svira fantasticno...varijanta sa DAC-om...prostor, brzina, slam, definicija,...sve na mestu. Bash brutalan kombo - do duse i cena je takva...

Isti karakter zvuka i sa 120-com ali se oseca malo inferiornosti u odnosu na 300ku...ali ne bih se bunio ni da mi taj stoji na polici.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

I da, svidja mi se @sondek-ov post iznad. ;)

Odlicni parametri za izbor dobrog pojacala, a ako se vec dodje do takvog nema puno razloga menjati ga cesto ako imamo u vidu da dobar amp i ne treba da unosi tj.vaznije da ne oduzima od muzike.

@golumhvala, fantasticno izgleda i brand mi unosi poverenje iako ga nikada nisam slusao, ne sumnjam - zadovoljstvo ga je cuti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...