Jump to content


Zvučnici do 350 evra


Bogdan2017

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

19 minuta ranije, perodeformero said:

Ovi prvi su 200e par, skoro upola jeftiniji nego novi, ne bih mnogo razmišljao...;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perodeformero said:

Jedno pitanje,kakav bas imaju ovi zvucnici? To mi je dosta bitno. Da nisu oni vise za nastupe uzivo? Jel ima nesto na 4 oma,da ga izguram do kraja?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Bogdan2017 said:

Jedno pitanje,kakav bas imaju ovi zvucnici? To mi je dosta bitno. Da nisu oni vise za nastupe uzivo? Jel ima nesto na 4 oma,da ga izguram do kraja?

Ovaj prvi zvučnik je osetljivosti 98 decibela, imaš li predstavu koliko je to?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sa odgovarajuci kutijama za PA mozes da pravis zurku i sa 45W pojacalom, to je funkcionisalo u kaficu gde sam radio, Sony pojacalo i PA zvucnici 15" na terasi.  Dakle imas pojacalo , imas preporuke gore za Martin Wisman zvucnike, uz jos malo informacija znaces sta ti treba za zurke.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malopre, ozvucenja su sva u jednoj grupi, Martin wisman ima puno, JBL jako skup mada bi ti oni zavrsili posao, mozes da potrazis i JBL Hi Fi kutije, vecih gabarita polovne i to sam video da radi na zurkama uspesno sa pojacalima za klubove.  Neki aktivni DJ bi ti sigurno dao vise korisnih informacija.

Termini za kucno slusanje u wattima i za rad u klubu to je kao da pricas o razlicitim pojmovima, otud moze nastati nesporazum.

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da je porediti ozvučenje u klubu i u sobi od 10kvm besmisleno.

Prvo, klub ima sigurno više od 10kvm.

Drugo, u klubu se pojačalo "panji", kod kuće ne.

Treće, prostor u klubu je obično prilično popunjen, uglavnom ljudima, kod kuće i ne baš.

Četvrto, u klubu se uglavnom pušta muzika koja pomera bubrege sa bass-om, kod kuće kako kad.

 

Mala digresija... Skoro sam bio na svadbi, sviralo se bukvalno sve, od klasike, do najgoreg turbo folka. Interesantno je da dok je trio (čelo, violina x 2) svirao, ozvučenje uopšte nije odvrtano preterano, zato što su muzičari bili jako dobri, nije bilo falša skoro pa uopšte. Kada je na scenu stupio band, otčepili su ga preko svake mere, zato što su muzičari bili...paaaa...da ne lajem mnogo, ali devojka koja je pevala je i pored otčepljenog ozvučenja jasno falširala da je to bilo nesnosno.

Link to comment
Share on other sites

Covek je rekao kakvo pojacalo ima i da su mu prioritet kucne zurke a potom slusanje u sobi od 10m2. Licno mislim da su zvucnici sa 12" basovima vise nego dovoljni za tako nesto. 

Zadnja zurka koju sam pravio je radjena sa onim sto sam tada imao a posedujem i sada B&M AP17.  Izgurali su zurku bez problema, nije bila velika, imam averziju da koristim kucne zvucnike za zurku  da slucajno ne bi crkli. Stari Fisher trosistemci su imali 2 premotavanja pre nego sto je neki dri...c  zaklao membranu. 

MIslim da je prikladno da za zurke koristi PA zvucnike, to rade i oni koji iznamljuju ozvucenja, date su i odgovarajuce preporuke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...