Jump to content


Jovo nanovo


dragec

Recommended Posts

8 minuta ranije, AlexBgd said:

Iz svega navedenog i oskudne ponude kvalitetnijih bookshelf kutija, bar što se tiče second hand-a, mislim da bi trebalo da razmisliš i o nekoj Dynaudio postavci, sa prednjim bass reflex port-om, ukoliko ti uposte odgovara karakter DY zvuka. Govorim ti ovo jer se trenutno na KP moze nesto probrati A42, A52, A60, A62, A122... 

Jako mi se sviđa Dynaudio, Focus 160 je ono što bih voleo da imam ali nemam prostora od zida. A60 slušao skoro kod druga, tamno mnogo, ipak je to entry level serija. Ne kažem da je loš zvučnik ali meni nije to to. A62 kažu da je malo poboljšan, možda ću njega da poslušam. Ono što bi možda moglo da prođe je Bowers CDM 7SE, manji florstander sa otvorom napred i opet Rotel 1070, uklopilo bi se u budžet, nego nemam pojma kako ti zvučnici rade, bilo je dosta priče o njima, ali ja ih ne čuh.

Link to comment
Share on other sites

Od dobro urađenog close to wall zvučnika u kompresiji teško da ima čistijeg bass-a.Ko ga nije slusao nek negde potrazi Linn izobarik i poslusa bass koji ide do 20hz,pritom na bilo kakvom nivou nema nikakvo rezonovanje.Pritom se lako moze regulisati pomeranjem na par cm više od zida.Sistem koji ne mrda zidove na Marcus Milera ima ozbiljan problem sa basevima,jednostavno takva je produkcija.Kom nije jasno nek ne propusti priliku ako nekad opet bude imao koncert kod nas.Damiću,nadam se da si ga nekad slusao pa ti je jasno o čemu pričam.Kad ga na snimku nema,ili nije tako produciran bass naravno da nema "mrdanja zidova".Izvodiš ovde zaključke o ljudima koje nikad nisi ni upoznao.Razumem da si zauzeo stav dr.bass-a za ovaj forum,imaš očigledno u tome iskustva,uputio si mas već sasvim dovoljno na tu temu ali čemu trpati baš u svaku temu i svaku sobu stav o 4 sabwoofera? Očigledno je sa slike da je prostor mali i nije music dedicated room.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, sondek said:

Od dobro urađenog close to wall zvučnika u kompresiji teško da ima čistijeg bass-a.Ko ga nije slusao nek negde potrazi Linn izobarik i poslusa bass koji ide do 20hz,pritom na bilo kakvom nivou nema nikakvo rezonovanje.Pritom se lako moze regulisati pomeranjem na par cm više od zida.Sistem koji ne mrda zidove na Marcus Milera ima o,imaš očigledno u tome iskustva,uputio si mas već sasvim dovoljno na tu temu ali čemu trpati baš u svaku temu i svaku sobu stav o 4 sabwoofera? Očigledno je sa slike da je prostor mali i nije music dedicated room.

Što jes 'jes' daleko je ispravnije i korektnije baš u svaku temu trpati kompresiju, close to wall, Linn, Naim itd 

By the way, pomenuti Izobarik nema baš mnogo veze sa kompresijim, no hard feelings, cheers;)

Link to comment
Share on other sites

Iz mog iskustva, "tamno" ne bi trebalo da te brine, ukoliko je to problem, jer uvek postoji neka mogućnost da se to reši primenom odredjene kablaže (strujni, zvučnički, interkonekt...), ili pak zamenom ožičenja unutar zvučnika, kao i MKP kondezatora na samoj skretnici.

E sad, kombinacija Rotel - B&W je navodno perfect match, sestrinske firme, ali meni je tu uvek nešto smetalo, i skoro da sam siguran da je do Bowers-a. B&W cdm 7se nikada nisam slušao.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, AlexBgd said:

E sad, kombinacija Rotel - B&W je navodno perfect match, sestrinske firme, ali meni je tu uvek nešto smetalo, i skoro da sam siguran da je do Bowers-a. B&W cdm 7se nikada nisam slušao.

Uz Bowerse lepo ide i Marantz, meni se to baš dopalo. Ma ništa, juriću ono što sam imao i pokajao se što sam prodao a to su samo dve kutije, Matrix 2 S2 i taj Audio Physic. U međuvremenu planiram da čujem jo što-šta pa ću odlučiti.

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2017 at 13:00, dragec said:

budžet je 600 EUR za pojačalo i 600 EUR za zvučnike. Može i malo više od te sume, ne planiram ništa da kupujem dok ne čujem, zaista se ne žurim, kući imam šta da slušam. Svaki predlog je dobrodošao.

 

23 sati ranije, dragec said:

Promenom želim da dobijem bolji bass, ostalo na ovim zvučnicima je više nego ok.

 

22 sati ranije, gvlada said:

Са тим рспоредом сав бас "бежи" на позицију одакле се фоткало. Ако се распоред не може мењати, пробати са неким суб нпр рел.

 

3 sati ranije, damic said:

Ako zelis da dobijes bolji bas, jedino resenje je dodatak subova, minimum dva, moze i vise. Vidim da ti je soba mala, dakle sub u kompresiji. Ovi sto ti pricaju da bi masniji bass pomutio zvucnu sliku, zaobidji ih, nemaju pojma.

3 sati ranije, dragec said:

Sve je to super nego ja nemam mesta ni za jedan subwoofer a kamoli više njih, treba u toj sobi i da živim a ne da se saplićem o bass binove :D Ipak govorimo o prostoru od 17 kvadrata.

 

Pridružujem se predlozima da je najbolje dodati sub(ove). Vidim da misliš da bi ti sub(ovi) bili problematični zbog male površine sobe, ali mislim da oni zauzimaju manje mesta nego što se misli...

Lično sam imao predrasude i razrešio sam ih tek probom u svom sistemu, tako da je sledeći upgrade u tom pravcu...

U krajnjoj liniji probaj pa se uveri sam.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, prophet said:

Kutije matore, ali bas mnogo, slusao sam ih, to je solidno, old school zvuk, bice potrebno sigurno neko osvezenje, taj visokotonac t27 ako se secam je onako, malkice bolji od t33a, lampas sta znam, to dok neko ne pregleda lampe u kakvom su stanju opet ne znam na cemu sam, a ne pise ni cena. Radije bih nesto novije proizvodnje sa daljincem.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, dragec said:

Kutije matore, ali bas mnogo, slusao sam ih, to je solidno, old school zvuk, bice potrebno sigurno neko osvezenje, taj visokotonac t27 ako se secam je onako, malkice bolji od t33a, lampas sta znam, to dok neko ne pregleda lampe u kakvom su stanju opet ne znam na cemu sam, a ne pise ni cena. Radije bih nesto novije proizvodnje sa daljincem.

Stvar tvog izbora, naravno. Da obrazložim predlog, da ne misliš da je dat napamet, pre svega sa tehničkog i soničnog aspekta a i zbog drugih koji ovo čitaju. Ergonomiju i estetiku na stranu.

Zvučnici:

Treba naravno proveriti stanje upravo zbog godina. Sa druge strane ako su dobro očuvane cena koja se traži je smešna. Visokotonac je vrlo dobar. Zatim kutije su dobre za tvoj prostor. Sa 12.5W stvaraju 96db vazdušnog pritiska što je za kućne uslove prilično glasno. Pojačavaču iz predloga u rezervi ostaje još 66% snage. Pasivni radijator sa prednje strane. Sve to radi jako solidno, a u kombinaciji sa EL34 PP radi jako jako dobro. 

Kao referenca, recimo da B&W 602 sviraju nekoliko klasa lošije. Tu pre svega mislim na visoke i bas, a i srednji su za neku nijansu bolji na KEF-u.

Pojačavač:

U pitanju je Trafomatic iz vremena kada su radili za WLM koji ih je samo rebrendirao. Topologija mi deluje ok imajući u vidu da su u predstepenu ecc82. Cena je 1/4 originalne. Tako da deo oko stanja lampi i ispravnosti ne treba da te brine, to prodaje čovek koji se u to dobro razume. Slušao sam upravo taj primerak. I da, to je da kažemo novija proizvodnja. uglavnom dosta mlađe od polovnjaka sa KP.

 

Suma sumarum, ostaje ti 200 i kusur evrića u džepu a dobijaš puno muzike za te novce i ne brigaš o akustici, basovima i sl.

 

 

Pozdrav

 

.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, prophet said:

Pojačavač:

U pitanju je Trafomatic iz vremena kada su radili za WLM koji ih je samo rebrendirao. Topologija mi deluje ok imajući u vidu da su u predstepenu ecc82. Cena je 1/4 originalne. Tako da deo oko stanja lampi i ispravnosti ne treba da te brine, to prodaje čovek koji se u to dobro razume. Slušao sam upravo taj primerak. I da, to je da kažemo novija proizvodnja. uglavnom dosta mlađe od polovnjaka sa KP.

Kolika je cena? Ne piše na oglasu.

Link to comment
Share on other sites

Kef je dobar ali je mnogo mator, ne bih to uzimao makar i dobio za nijansu losiji zvuk ali da bude iz zvucnika koji nisu stariji od 10-15 godina. Ovo preko 30 godina staro uzeo bih samo za drugu sobu, eto da stoje pa ponekad kad mi dune da ih prikacim i malo slusam, za glavni sistem ne bih. Taj bas na kefu ide duboko i ima punch ali hoce da zamulja, kazem vam da sam ih slusao, donosio sam ih i kod sebe pre par godina, tad sam imao Vincent sv233 od 200w na 8ohm, solidno je to ali posle nedelju dana sam ih vratio, traze i stalke da im se naprave, ima jos tu nekih stvari koje mi nisu legle. Tako da ima dosta stvari za i protiv, hvala kolega Prophet u svakom slucaju. Sve opcije su i dalje u igri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo na kraju sam pazario B&W CM1, jako moćni mali zvučnici sa neverovatnom zvučnom slikom, basa ima više nego dovoljno, pošto su mali imam prostora da ih više isturim u prostor nego neke veće kutije koje sam imao. Pojačalo je pozajmljeno, Marantz PM80 Mk2, biće na probi a možda i ostane jer mi se dopada kako radi sa njima, stalci su takođe neki pravljeni i takođe pozajmljeni, praviću namenske metalne sa šiljcima po meri i visini za moju sobu, za sada sam više nego zadovoljan! Eto da se manem onih grdosija što sam imao do sada, malo i bookshelf varijantu da probam.

cm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ska62 said:

Elegantni , kvalitetni , ukras u sobi , čestitam :cheers .

Hvala, lepi su zaista, a i B&W mi je jedna od omiljenih firmi. U planu je eksperimentisanje sa pojačalima, eventualno ću dobaciti neki bi-wiring kabl da probam. Stalci naravno moraju da se nabave lepši i kvalitetniji, tako da slatke muke tek slede... :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...