Jump to content


Audio diskovi -> Flac -> EAC podešavanja


KorteZ

Recommended Posts

Dragi drugari,

Razmišljam da svoju kolekciju CD-ova prebacim u FLAC.  Nisam siguran da li sam sve podesio kako treba, pa bih zamolio nekog ko ima više iskustva i znanja da proveri log datoteku koja se nalazi u prilogu ove poruke. Ne bih voleo da radim sve ispočetka ako saznam da podešavanja nisu kako treba.

Da li je bolje da audio disk u FLAC formatu bude jedan fajl ili da on bude podeljen po pesmama. Ovo me pre svega interesuje zbog korišćenje network player-a (kojeg još uvek nemam). Na šta bih još trebao da obratim pažnju prilikom prebacivanja moje CD kolekcije? Svi saveti i sugestije dobro došli.

Hvala unapred

Aleksandar 

Joy Division - Unknown Pleasures.log

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, KorteZ said:

Dragi drugari,

Razmišljam da svoju kolekciju CD-ova prebacim u FLAC.  Nisam siguran da li sam sve podesio kako treba, pa bih zamolio nekog ko ima više iskustva i znanja da proveri log datoteku koja se nalazi u prilogu ove poruke. Ne bih voleo da radim sve ispočetka ako saznam da podešavanja nisu kako treba.

Da li je bolje da audio disk u FLAC formatu bude jedan fajl ili da on bude podeljen po pesmama. Ovo me pre svega interesuje zbog korišćenje network player-a (kojeg još uvek nemam). Na šta bih još trebao da obratim pažnju prilikom prebacivanja moje CD kolekcije? Svi saveti i sugestije dobro došli.

Hvala unapred

Aleksandar 

Joy Division - Unknown Pleasures.log

Meni ovo izgleda ok. Vazno je da si stavio stepen kompresije flac-a na 8 i da si kljucio accurate proveru.

Ja sam tako prebacio svoju kolekciju u flac ali sve vise verujem da bi bilo bolje da sam sve konvertovao u wav format. Nema potrebe stedeti na prostoru na disku kada su cene ovakve kakve su danas.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, DejanM said:

Da li je bolje da audio disk u FLAC formatu bude jedan fajl ili da on bude podeljen po pesmama

Meni je praktičnije da bude podeljen po pesmama, možeš da kombinuješ plej liste a i neki plejeri ne podržavaju cue fajl za puštanje pesama.

Link to comment
Share on other sites

Meni NIJE u redu.

Ovo je vrlo bitno: Defeat audio cache: YES

NIJE vazno da je stepen kompresije 8, vrati na difotnu poziciju (5) sem ako imas jako mali HDD pa hoces da (malo) ustedis prostor.

NEMA razlike u zapisu FLAC/WAV ima razlike u popunjavanju skladisnog prostora. WAV ce naravno mnogo brze popuniti skladiste.

Deli na pesme iz prakticnih razloga. CUE fajl generisan u EAC-u ionako (najverovatnije) moras da editujes.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...