Jump to content


Marantz sr5009 i Technics su-v470


zoranius

Recommended Posts

Imao bih pitanje za iskusnije članove. Za probu sam povezao AV receiver Marantz sr5009 sa Technics pojačalom su-v470 da vidim kako će to da zvuči. Po uputstvima koje sam našao ovde na forumu, povezao sam na Marantzu pre-out izlaz sa aux ulazom u pojačalo, front zvučnike sam sa Marantza prebacio na Technics. Međutim bilo šta da  pustim preko Av receivera, na pojačalu na aux ulazu ne dobijem nikakav zvuk.
Da li je uopšte moguće na ovaj način povezati ovo staro pojačalo ili ja negde grešim i nešto nisam dobro uradio?
Unapred zahvalan

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekakav banalan previd si napravio. Pregledaj sve još jednom. Sa front pre-out izlaza RCA kablovi na aux ulaz od pojačala. Treba malo pojačati (koliko to će da se vidi empirijski) i jedno i drugo da bi se čuo zvuk. I ja slušam tako. Osim ako Technics nešto nije u redu?!?

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, zoranius said:

Imao bih pitanje za iskusnije članove. Za probu sam povezao AV receiver Marantz sr5009 sa Technics pojačalom su-v470 da vidim kako će to da zvuči. Po uputstvima koje sam našao ovde na forumu, povezao sam na Marantzu pre-out izlaz sa aux ulazom u pojačalo, front zvučnike sam sa Marantza prebacio na Technics. Međutim bilo šta da  pustim preko Av receivera, na pojačalu na aux ulazu ne dobijem nikakav zvuk.
Da li je uopšte moguće na ovaj način povezati ovo staro pojačalo ili ja negde grešim i nešto nisam dobro uradio?
Unapred zahvalan

 

 

Ako si ga priključio na PRE OUT, verovatno moraš na daljincu da uključiš ZONE2, a ako koristiš FRONT pre out izlaze u sekciji "Power amplifier", mislim da bi moralo da radi bez ikakvih dodatnih intervencija, s tim da se podrazumeva da bi Marantz trebalo bude u stereo modu.

Link to comment
Share on other sites

@zoranius Da li si hteo samo da iz Marantz-a prosledis zvuk u Technics i koristis ga kao klasicno stereo pojacalo ili si hteo da Technics koristis kao snagas za frontove, a Marantz kao njegovo predpojacalo?

Ovaj Technics nema opciju da radi kao snagas, jedino da probas na "POWER AMP DIRECT" ulazu, a ne na "AUX". Mozda se desiti da glasnocu u tom slucaju kontrolise Marantz tako da ipak Technics mozes koristiti kao snagas na neki nacin.

Link to comment
Share on other sites

Ideja je bila da Technics radi kao pojacalo snage za front zvucnike (cisto za probu jer ne verujem da ima bolji zvuk od Marantza makar i AV receivera). Probacu sa povezivanjem preko pre out izlaza za frontove da vidim prvo da li ce da radi a onda i kako. U ovoj pogresnoj varijanti povezivanja sam probao i na power amp  direct ali nisam dobio nista jer na daljinskom nisam ukljucio zone 2.

Inace sam nekada davno imao prastari Marantz stereo receiver iz zlatne serije i  on je imao zvuk kakav Technics nikad nije moga da da :(. Ali je Technics je bio lepsi i delovao jace pa se neizivljeni 22-godisnjak tada zaleteo.

Drugar je tada imao prastari Sansui stereo receiver ciji zvuk i sada ne mogu da zaboravim i to na nekim zvucnicima koje je tada napravio njegov cale koji nije bio nikakv poseban strucnjak za zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam tako sto sam povezao sa pre out izlazima za front i proradilo je. Inace je sve radjeno za probu ako bih isao na nabavku intgrisanog pojacala za slusanje muzike. Nema Marantz toliko los zvuk u stereo modu (nisam slusao negde neke bolje uredjaje pa sam za sada zadovoljan), ali sam hteo da vidim kako ce da zvuci kada se ovako poveze. Probao sam i remux film sa dts zvukom u ovoj kombinacij i nije lose. Kod muzike mi deluje malo prastaviji zvuk. Kod malo losije produciranih pesama (sve su flacovi) osetno se losije cuje nego sa Marantzom. Sve u svemu bolje zvuci nego sto sam ocekivao od 26 godina starog Technicsa.

Frontovi su B&W 683 s2 pa ako neko ima neki predlog za nabavku integrisanog pojacala za slusanje muzike povezanog sa Marantz av receiverom mozda bih usao u nabavku.

Link to comment
Share on other sites

Pa i pretpostavljao sam da zelis da Technics koristis kao pojacalo snage samo nisi lepo objasnio na pocetku. Reci mi samo da li si ih povezao kao sto sam ti rekao na "POWER AMP DIRECT" i da li kontrolu glasnoce radi Marantz? Technics bi u tom slucaju trebalo da se ponasa kao obican snagas i da jedinu ulogu ima On/Off taster.

SU-V470 je pocetni model u seriji, a za to sto zelis najbolje je naci kvalitetno pravo pojacalo snage medjutim cene na KP obicno nisu bas realne.

Inace zanima me kolika je razlika u kvalitetu  zvuka na Technics-u kada svira samostalno i kada je povezan preko Marantz-a? Imao sam prilike da probam neke njhove snagase i na fabrickim predpojacalima svirali su blago toplije sa malo ucebanim visokim (sto nije slucaj od serije 2000 pa na dalje) medjutim kada se prikljuce na neki drugi pre-amp pa cak i bolje stereo pojacalo koje moze da sluzi u tu svrhu zvuk je primetno bolji. Mislim da je i za losiji zvuk nekih njihovih pojacala kriv prenstveno integrisani pre-amp.

p.s. Proveri kakva su podesavanja u Marantz-u, mislim na EQ i Audyssey ukoliko si radio kalibraciju. Mozda zbog njih SU-V470 svira malo prastavije kao sto rece jer generalno Technics zvuk osim kod kvalitetnijih modela uvek vuce na topliju stranu.

Link to comment
Share on other sites

Povezao sam na Power amp direct i Marantz radi sve tonske kontrole. Na Technicsu je samo volume u funkciji i podesen je  na neki nivo. Ne mogu bas da uporedim kako svira Technics samostalno jer mi je muzika na externom disku sa koga ne znam kako bih pustio direktno na pojacalo. Od tog Technics uredjaja ostao mi je tjuner st610 koji je povezan na pojacalo i svira kod klinca u sobi i dek rs-b665 koji stoji zapakovan (zao mi da ga bacim a nicemu ne sluzi).

Sve je radjeno testa radi kako ce da zvuci. Nisam bas neki audiofil da bih po svaku cenu kupovao pojacalo (snagas ili integralno) bez probe i bez meni osetne razlike u kvalitetu zvuka u stereo rezimu. To nisam ni ocekivao u ovoj kombinaciji ali u nekoj drugoj mozda bude. U svakom slucaju bih prvo probao.

O integralcu sam razmisljao jer danas sutra mogu da ga prebacim u drugu sobu u zaseban sistem.

Nesto bas ne volim polovne stvari (verovatno nisam u pravu ali sta cu) tako da bih gledao nesto od novih uredjaja.  Ako znate nesto novo za preporuku po normalnoj ceni (sad sta je normalna cena, to je diskutabilno).

Link to comment
Share on other sites

Hajde malo da nešto razjasniš:

- zašto bi uopšte uvodio još jedno integralno pojačalo, ako ti Marantz korektno svira u stereo modu (a ima i dosta snage i nova je mašina)

- koji su zvučnici sada kao frontovi

- koji je budžet za novo pojačalo

- šta je primarni izvor zvuka (CD plejer, komp, nešto treće)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...