Jump to content


Usb 2.0 vs 3.0


mcnc

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Da li je neko mozda primetio da postoji razlika u zvuku kada se koristi usb 2.0 ili 3.0 za dac?

To mi je palo na pamet jer moj bezicni mis nece da radi preko usb 3.0, tj radi ali secka, kasnije sam procitao da 3.0 zna da pravi smetnje sa odredjenim uredjajima.

Zamenio sam port za dac sa 3.0 na 2.0 i na prvu loptu cini mi se da ima razlike, e sad, moguce da je placebo pa me zato interesuje da li je mozda jos neko probao? :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja kačim USB eksterni HDD koji je 3.0 na 2.0 port na laptopu i nemam problema sa seckanjem ili caktanjem diska. Sve radi normalno jedino sporije kopira failove nega kada ga vežem na 3.0 port na desktop računaru.

Ne čini mi se logično da USB 3.0 može da ima problem sa uređajem 2.0 jer 3.0 ima dodatnih 4 pina i drugačiji konektor ali potpuno kompatibilan sa 2.0.

Moguće da su ti na bežičnom misu oslabile baterije?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Ja kačim USB eksterni HDD koji je 3.0 na 2.0 port na laptopu i nemam problema sa seckanjem ili caktanjem diska. Sve radi normalno jedino sporije kopira failove nega kada ga vežem na 3.0 port na desktop računaru.

Ne čini mi se logično da USB 3.0 može da ima problem sa uređajem 2.0 jer 3.0 ima dodatnih 4 pina i drugačiji konektor ali potpuno kompatibilan sa 2.0.

Moguće da su ti na bežičnom misu oslabile baterije?

To je poznat problem, dosta štampača i skenera, recimo ume da pravi problem ako se koristi preko USB 3.0 porta. Uređaji koji koriste generičke Windows drajvere, kao recimo taj hard disk, obično nemaju takvih problema.

Link to comment
Share on other sites

@Zexx Sigurno si u pravu.

Što se tiče teme šta bi moglo bolje da svira, pa sigurno 3.0 jer ima mnogo veći bandwith pa je i protok i stabilnost podataka mnogo bolja, lakša i fluidnija.

Osim toga koriste se i kablovi naprednije konstrukcije sa većim protokom i boljom RF EMI zaštitom pa je logično da je sve bolje pa i zvuk, kao proizvod manjeg procenta digitalne greške i ukupne štroke u signalu.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da digitalni signal prenosi samo 1 i 0 nezavisno od standarda i ne bi trebalo da bude razlike ali...
Sad poslusah sistem jos malo i definitivno ima razlike.
Preko 3.0 zvuk utegnutiji ali i nekako klinicki sa ravnom pozornicom dok sa 2.0 vise se cuju instrumenti po dubini pozornice i zvuk je topliji.
Slazem se da bi 3.0 trebao da bude bolji standard u svakom smislu ali smatram da tu problem pravi sam usb 3.0 kontroler jer verovatno pati od pojedinih decijih bolesti pa otud da pojedini stampaci, skeneri, misevi nece da rade. Kod mene nisu bile problem prazne baterije, kad zakacim risiver od tog istog misa na 2.0 radi savrseno i sto je interesantno kad ga zakacim na 3.0 ali preko produznog usb kabla isto lepo radi. Dakle, neka smetnja definitivno postoji, barem na mom racunaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

@Zexx Sigurno si u pravu.

Što se tiče teme šta bi moglo bolje da svira, pa sigurno 3.0 jer ima mnogo veći bandwith pa je i protok i stabilnost podataka mnogo bolja, lakša i fluidnija.

Osim toga koriste se i kablovi naprednije konstrukcije sa većim protokom i boljom RF EMI zaštitom pa je logično da je sve bolje pa i zvuk, kao proizvod manjeg procenta digitalne greške i ukupne štroke u signalu.

Za audio apsolutno nije potrebno ništa brže od USB 2.0 standarda, čak i Hi-Res audio koristi tek manji deo raspoloživog protoka, teoretskog ili praktičnog, svejedno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/30/2017 at 13:04, Father said:

@Zexx Sigurno si u pravu.

Što se tiče teme šta bi moglo bolje da svira, pa sigurno 3.0 jer ima mnogo veći bandwith pa je i protok i stabilnost podataka mnogo bolja, lakša i fluidnija.

Osim toga koriste se i kablovi naprednije konstrukcije sa većim protokom i boljom RF EMI zaštitom pa je logično da je sve bolje pa i zvuk, kao proizvod manjeg procenta digitalne greške i ukupne štroke u signalu.

Sto se tice kablova tu se slazem da su napredniji i da imaju bolje izolatore, da ne moze spolajsnjost da utice na njih, ali oko samog protoka se bas i ne slazem, jar protok USB2 je daleko visa od bilo kojeg audio bitrate-a. I usb3 generalno samo ima svrhu kad se prenosi video+zvuk u bas modernim okruzenjima 4K itd.. za cist audio USB2 je vise nego dovoljan. A sto se tice samog prenosa, 0 i 1, ako se posalju postoji cheksum koji proverava da li je stiglo sve.. ako nije dolazi do drop-a i vidljivh artifekta, u svakom slucaju ako je kabal neispravan, ako je ispravan radi sve kako treba.. sustinski ili radi ili ne, nema tu bolji bas ili visoki, to u digitalnom nema...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...