Jump to content


SBB, Genius 5.1 zvucnici, bez AVR-a...


Nabukodonosor

Recommended Posts

Pozdrav svima. Pitam za drugara. On bi hteo da napravi neki koliko toliko kucni bioskop, ali nema AVR. Ima 48" LED tv, Sony, ima opticke izlaze na njemu, za ostalo ne znam. Takodje ima SBB kablovsku i njihov STB i Genius wooden 5.1 zvucnike. Moje tj. njegovo pitanje je, koji je najbezbolniji, tj. najjeftiniji nacin da dobije 5.1 zvuk na ovim zvucnicima sa SBB-a a da ne kupuje AVR, ili can i nove zvucnike? Kao sto znate ili ne znate SBB STB ima samo HDMI izlaz.

Link to comment
Share on other sites

On ‎18‎.‎08‎.‎2017 at 17:48, Nabukodonosor said:

Pozdrav svima. Pitam za drugara. On bi hteo da napravi neki koliko toliko kucni bioskop, ali nema AVR. Ima 48" LED tv, Sony, ima opticke izlaze na njemu, za ostalo ne znam. Takodje ima SBB kablovsku i njihov STB i Genius wooden 5.1 zvucnike. Moje tj. njegovo pitanje je, koji je najbezbolniji, tj. najjeftiniji nacin da dobije 5.1 zvuk na ovim zvucnicima sa SBB-a a da ne kupuje AVR, ili can i nove zvucnike? Kao sto znate ili ne znate SBB STB ima samo HDMI izlaz.

Jedna opcija je da TV poveze optickim digitalnim kablom sa eksternim DACom a da taj DAC onda poveze analognim kablom sa Genius zvucnicima. Glasnocu bi u tom slucaju kontrolisao na TVu ili na samim Genius. To ne bi bio pravi kucni bioskop nego stereo "razvucen" na 5 kanala.

U ovoj varijanti bi morao da dokupi eksterni DAC. Danas na trzistu i polovnih i novih DACova moze da se nadje dosta jeftinih varijanti, tako da ta investicija ne mora da bude veca od 100 eura.

Link to comment
Share on other sites

Druga opcija bi mogla da bude direktno povezivanje SBB kutije na Genius. Ona je moguca ako SBB kutija ima analogne audio izlaze, koje onda povezes ili direktno ili preko adaptera sa Geniusom. U tom slucaju otpada kupovina eksternog DACa (jeftinije). Glasnoca se onda kontrolise na Geniusu.

Link to comment
Share on other sites

4682 је њихов најбољи рисивер и нема га више у понуди, једини који је "главни" у правом смислу речи док све остале које нуде, било као главне или не, су секундарни у мрежи коришћења и са мање расположивих функција.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...