Jump to content


Slusalice za posao


pera451

Recommended Posts

Potrebne su mi slusalice koje bih koristio na poslu.

Ideja je delimicno da uzivam u muzici, a delimicno da "pokrijem" zvuke iz okruzenja.

Ti zvuci nisu takvi da bi trebalo razmisljati o nekakvom noise-canceling-u, pristojne zatvorene slusalice bi trebalo da rese problem.

Nemam nameru previse da ulazem, jer cu biti cesto prekidan u slusanju, tako da o nekom velikom udubljivanju i audiofilskom slusanju nema ni reci.

Za njihov pogon imam na raspolaganju FX-AUDIO X3.

Znaci, treba mi ne previse skup workhorse - da radi posao.

Sta predlazete?

 

Link to comment
Share on other sites

Koss (porta-pro) kod nas ih nema u prodaji. Ali, verujmi, sto se tice prakticnosti i zvucnog utiska neces naci bolje ni za solidno vece pare. Bices zadovoljan da duze-duze vreme

Osim njih koristio sam i AKG 141, Grado 80i (krace vreme Grado 125), Senn HD201 (samo mesec dana).
Imam jos dva para slusalica viseg ranga, Koss PortaPro je definitivno best-by!

 

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim vec duze vreme beyerdynamic custom one pro na poslu i odlicne su, imao sam porblema sa kablom, odnosno jednim od prikljucaka, ali slusalice su jako udobne i odlicno neutralizuju spoljasnju buku. 

Za Novu Godinu sam uzeo jos Fiio Q1 i ta kombinacija se jako dobro pokazala. 

Koristim ih ponekad po ceo radni dan bez ikakvog zamora.

Link to comment
Share on other sites

Proci cu ovih dana pored Mitros-a, pa cu prvo da pogledam Sennheiser.

Verovatno bi to bio najbolji prvi korak, za probu.

S obzirom na to da jos ne znam da li ce cela prica uopste profunkcionisati ne bih se upustao u neka trazenja po inostranstvu i ulaganje vecih suma.

Ako profunkcionise, onda mogu da razmisljam dalje.

Naime, ovo o cemu govorim nije obicaj u mojoj firmi. U nekim drugima jeste (tipicni open space-ovi i sl.), kod nas je to malo neuobicajeno, iako ne postoji neki jasan code of conduct po pitanju muzike i buke uopste (lakse bi bilo da postoji).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Verujem, ali da ponovim - trazim (klasicne) zatvorene slusalice - ne in-ear. Ne mislim da ih nosim po dzepovima, treba da stoje na poslu :).

Mozda ce biti malo jasnije ako kazem da sam jedno vreme koristio klasicne antifone, uz sve probleme koje to stvara (ko ih je nosio zna o cemu pricam) :).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...