Jump to content


harman kardon hk ili avr


milan-hk

Recommended Posts

pozdrav 

imam jednu dilemu pa bi mala pomoc dobro dosla. kupio sam zvucnike jbg e80 i sad hocu da kupim i pojacalo. gledao sam harman kardon hk970 limited bleck edition, ovo pojacalo ima prioritet. 
:) i gledajuci oglase naletim i na par resivera koji su manje vise isto para ali malo prakticniji zbog radia.

pa sad u neki uzi krug ulaze

harman kardon hk970 limited bleck edition

Harman Kardon AVR 151s- skroz novo

Harman Kardon HK980

Harman/Kardon AVR-350

sta vi mislite sta uzeti

Link to comment
Share on other sites

Pazi velika je razlika između avr i amp. 

Avr ti daje fleksibilnost ako povezuješ sa TV, ima optički ulaz da dekodira, hdmi ulaze itd. 

Od ovih ponuđenih ja bih na tvom mestu uzeo 151S.

avr350 zaboravi, star je verovatno 10 ili više godina, pojačalo 980 sam slušao, baš mu je falio top, vokali su ok a bas drma i trese plus mulja. Ako se odlučiš za pojačalo pazi da nije neki krš iz uvoza i OBAVEZNO ali OBAVEZNO da ima daljinski svoj i pogledaj da li je otvarano i sl.

Link to comment
Share on other sites

Imaš nove: denon PMA720 za 230 eura i cambridge audio 351a za 300 eura sa ugrađenim DACom (usb ulaz).

Na moj izbor ima jak uticaj da li je novo, od prvog vlasnika/kupljeno kod nas ili kupljeno u "Njemačkoj/od preko" za 15-25 centi po kilogramu. Ja nikada ne bih kupio ovo treće, ne znam kakva da je cena a 350 eura da ne komentarišem.

Link to comment
Share on other sites

sad si me malo zagolicao sa tim denonom :D

ovo su oglasi koje sam ja gledao.

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-Hk-970-Lim-Edition-49067478-oglas.htm?filter_id=110419535

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK970-Linited-Black-Edition-48670453-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Harman-hardon-hk-970-tu-970-49275016-oglas.htm

mada i Thule ia60 sam gledao nisam nesto bog zna sta nasao po netu i kazu da je dobro pojacalo sa mozda i previse basa ali stvar ukusa i mora da se cuje. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Sloba said:

Imaš nove: denon PMA720 za 230 eura i cambridge audio 351a za 300 eura sa ugrađenim DACom (usb ulaz).

Na moj izbor ima jak uticaj da li je novo, od prvog vlasnika/kupljeno kod nas ili kupljeno u "Njemačkoj/od preko" za 15-25 centi po kilogramu. Ja nikada ne bih kupio ovo treće, ne znam kakva da je cena a 350 eura da ne komentarišem.

Taj HK6900 da uopste i moze da se nadje u pristojnom stanju (a nazalost ne moze!) ne bi kostao 350, vec 650 evra - jer je za par klasa iznad svih pojacala koja se ovde pominju.

Jbg...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Taj HK6900 da uopste i moze da se nadje u pristojnom stanju (a nazalost ne moze!) ne bi kostao 350, vec 650 evra - jer je za par klasa iznad svih pojacala koja se ovde pominju.

Jbg...

Nema sanse da se saglasimo...da ne pominjem da sam mladost proveo na Jugu :wink:

 

Elem, treba da dodje do zesce intoksikacije da bih dao 650 za tako nesto. To je vec zona polovnih roksan pojacala. Dati prosecnu platu u Srbiji za elektroniku nepoznatog porekla i nacina eksploatacije je po meni suludo. Toliko su pale cene da neke stvari na oglasima nemaju smisla i veze sa mozgom. Ali to smo mi, stizu nam i raspali dizeli iz eu/nemacke pa kako i ne bi kad su im  hifi i bicikle vec ovde...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Delija said:

Velika steta sto je u prilicno losem vizuelnom stanju - mada je pitanje i kakav je unutra.

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK6900-17-2kg-2x170W-8oma-ZVER-49262839-oglas.htm

Uredjaj je ocigledno brisan vlaznom krpom pa otuda ove mrlje na prednjem panelu (uopste mi nije jasno zasto ljudi to rade) ali rekao bih da nije u prilicno losem vizuelnom stanju s obzirom da je sa pocetka 90-tih. Koliko vidim ima 4-5 tackica sa gornje leve strane na obodu i ogrebotine na "SPEAKERS" i "VCR/TAPE" potovima. Takodje i desna strana Balance pota je malo zakacena. Realno preko 90 ljudi koje znam, a sigurno i dobar deo clanova foruma imaju uredjaje sa upadljivijim manama sto je i normalno na uredjaju koji je star preko 25 godina, a nije sminkan. Pretpostavljam da su potovi od tvrde plastike tako da sigurno sva tri mogu da se ispoliraju i budu kao novi ukoliko nisu duboko zagrebani. Mada pretpostavljam da ce to neki drugi prodavac kod kog ovo pojacalo bude zavrsilo. Ako je razlika izmedju 650 i 350 evra samo u ovom manama koje sam nabrojao onda imamo skroz drugacije kriterijume ;)

Ako je amp stvarno odlican, a verujem da jeste moze da se zatrazi i neka vrsta probe, a da se u medjuvremenu pojacalo pogleda od strane majstora. Vidim da ima i slika otvorenog uredjaja sa rekao bih fabrickim kondovima. Bolje da se pogleda on ako vredi nego da se juri nesto drugo sto mu nije ni do kolena.

Ovo je isto stara skola i odlican amp ali ove mane koje se vide na HK ovde se ne bi ni primetile zbog uslova slikanja:

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-pma-900v-49395868-oglas.htm?filter_id=929

p.s. Ovde u praksi vidim nesto o cemu sam skoro pisao u nekoj drugoj temi, dva pitanja, "da li je otvarano' i "kakvo je unutra". Ako nije otvarano svi kazu bolje ne kupuj, ne znas kakvo je unutra, a ako je otvoreno da se vidi untrasnjost onda ne kupuj, otvarano je. Kako li vi devojke ili zene birate da mi je da znam :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je to postala praksa na forumu, ali mislim da bih kod nekih (vecih) kupovina bilo sasvim opravdano povesti nekog od nasih servisera (da ne pominjem imena) da to malo pogledaju, ako vec prodavac hoce da pojacalo otvara i ako je ono u blizini.

Mislim da niko ovde ne bi trazio neku nerealnu sumu za 1 sat svog vremena, a mislim da time moze da se dosta toga rascisti. Ljudi imaju seme mnogih uredjaja, uredjaj se lepo premeri i zna se koliko je sati i moze li nesto da se dotera trimerom ili je otislo izvan granica (svake) tolerancije.

Onda covek kupio-ne kupio zna na cemu je. Moze da napravi kalkulaciju da li mu cena ostavlja prostor za neko osvezavanje ili upgrade (sta god ko pod tim podrazumevao). Moze da odluci da li ce u nesto da se upusta ili nece.

Pod tim uslovima je odluku znatno lakse doneti, a i coveka posle ne grize crv tipa "sta sam zaista kupio" itd.

Link to comment
Share on other sites

Kupovina polovnog HI FI pojačala je ista kao i kupovina polovnog automobila . Odnosno kupac mora da računa na neka ulaganja u polovan uredjaj zato ga i dobija po povoljnoj ceni osim toga imaj te u vidu da ima razlike na Made in Japan i Made in China što se tiče dugotrajnosti delova. Za te JBL koje si ti kupio kupi bilo koje pojačalo jače snage što znači da ima bar preko 10 kila a ta bižuterija što si naveo harmani zaboravi to je više za neke kućne bioskope , uzmi neki Sony Denon ili najbolje Yamahu iz 90 ih pa ćeš se uveriti.

Link to comment
Share on other sites

harmana imam vec jedno 10-ak godina i malo vise u pitanju je bio resiver hk 3270. Koji je odlicno radio svo vreme kod mene a uzet je od drugog vlasnika. Prodao sam ga pre 2 nedelje. Tako da sam i dalje nekako za harmana. I verovatno ce biti hk970. Treba da idem da ga pousam. A malo je jos kolebaju 151s i denon jer ipak novo je novo. Icu da vidim pa ce mo videti :)a sva ta pojavala iz 90-ih sve je to dobro nema sta u tom cenovnom rangu ali brate nemaju daljinac to je problem :D:D:Dhehe 

Link to comment
Share on other sites

tu si u pravu :D

i jos jedno da pitam kolika je razlika kvaliteta  izmedju izmedju hk970 obicnog i limit black edition? jer od trgovaca svako hvali to koje prodaje. da tu jos malo razmislim i onda krecem da obilazim i slusam :D:D:D  hvala svima na savetima i odgovoru :) 

i kad pazarim kacim sve pa ko zna mozda nekome bude od koristi.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, milan-hk said:

i jos jedno da pitam kolika je razlika kvaliteta  izmedju izmedju hk970 obicnog i limit black edition? jer od trgovaca svako hvali to koje prodaje. da tu jos malo razmislim i onda krecem da obilazim i slusam :D:D:D  hvala svima na savetima i odgovoru :) 

i kad pazarim kacim sve pa ko zna mozda nekome bude od koristi.

Razlika je u boji, inače su uređaji unutra identični.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...