Jump to content


NEARFIELD slušanje


Nomimasen

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 minuta ranije, den!s said:

Probavao sam sa izvlačenjem. Već mislim da mi ugrožava disperziju ovaj trosed na levoj strani.

A sa zakretanjem sam se igrao, tu ima prostora za izvlačenje boljeg. Imam i ja problem sa refleksijama od zidova. Moje znanje o tome je daleko manje od vas što o tim refleksijama polemišete, ali sam to jednostavno zaključio pomeranjem glave levo-desno. Menja se zvučna slika :ph34r:

Po zidovima imam dosta slika, iznad radnog stola je polica u 4 nivoa puna nekih drangulija… soba je dosta „napunjena“.

Od kog materijala je trosed?

Link to comment
Share on other sites

@beatgoeson

Inače slušam poprilično glasno :-). Živim u kući, imam komšije samo iznad :wink:

Zbog tog "glasno" neke izvikane kutijice su otišle kući...

 

ps. Ali te nisam razumeo: ako bih stavio zvučnike na duži zid (tamo gde je sada trosed), bili bi na sred sobe širine 3 metra. I onda kada se odmaknem od zida iza mene (normalno) dođem na 30 cm od zvučnika.

Šta onda? Da ih koristim kao stočić za kafu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, den!s said:

@Nomimasen

Štof, unutra sunđer. Ali nije pliš, nego kao neki keper...

826824_l.jpg

Samo što sam sklonio ove rukohvate sa strane, zarad akustike :wink:

Imam iskustva sa takvim trosedima. Čini mi se da ne bi bilo velikih problema da zvučnike izvučeš osetno bliže tvom. To bi, u suštini, bio manji problem od nekih drugih.

Dobar prostor. To nije mala soba.

Kada bi postojala mogućnosti rokade troseda i objekta iza mesta slušanja, pokušao bih da zvučike izvučem još dobar metar u prostor. 

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, den!s said:

@beatgoeson

Inače slušam poprilično glasno :-). Živim u kući, imam komšije samo iznad :wink:

Zbog tog "glasno" neke izvikane kutijice su otišle kući...

 

ps. Ali te nisam razumeo: ako bih stavio zvučnike na duži zid (tamo gde je sada trosed), bili bi na sred sobe širine 3 metra. I onda kada se odmaknem od zida iza mene (normalno) dođem na 30 cm od zvučnika.

Šta onda? Da ih koristim kao stočić za kafu? :lol:

Ne nego kao slušalice :P

A i nema kratkih refleksija :lol:

A možda i ima :wacko:

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, den!s said:

I onda kada se odmaknem od zida iza mene (normalno) dođem na 30 cm od zvučnika.

Ne treba da se odmakneš od zida, pogledaj postavke tvojih savetodavaca. Probaj radi fazona, nije to veliki posao, pa javi utiske. Znači, stolica na 70-80cm od zida, zvučnici upereni u tebe, na 1.5m udaljenosti i - razvali! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...