Jump to content


Grundig Fine Arts Two - Izbor pojačala


Sagitarius

Recommended Posts

Zainteresovao si me za onaj hk680 citao sam na TNT o njemu i cini mi se da bi to bilo ok. Ako se pojavi u ponudi to bih uzeo uz probu maravno. Znaci mi to sto ima i daljinac

Koristim Behringer U-Control Uca222 zvucnu jer sam citao da je ok za taj novac.

Hvala puno na savetima tebi kao i svima.

Ako ima neko iz bg taj hk ili nesto od navedenih pojacalai voljan je da se malo druzimo nek se javi

Bilo bi mi komplikovano koristiti tu Behringer miksetu. A i malo je ruzna..

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Sagitarius said:

Bilo bi mi komplikovano koristiti tu Behringer miksetu. A i malo je ruzna..
 

On je bio predlog kao kompromisno rešenje, a da dobiješ solidan snagaš za manje više predviđeni budžet.

Ipak, imajući u vidu da ti i komfor i estetika u ovom hobiju znače, možda malo i nauštrb zvuka, onda je za tebe definitivno neki integralac rešenje. Ako se setim nečeg pametnijeg od HK680, a da se uklapa u tvoj budžet, dojaviću.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2017 at 9:51, steva said:

I, šta bi na kraju?

Pa.. nije jos kraj. Zamenio sam i kablove po savetu jednog clana foruma i zvuk je bolji. Da me ne grize savest postavio sam zvucnike jedan dan ispred police i ... nista. Zvuk je identican, tako da polozaj nema veze.

Ne zellim da se zeznem pa pazljivo razmatram neke od predloga ucesnika rasprave. U uzi izbor je usao HK 680 (znaci mi daljinac), ali ga nema trenutno u ponudi (ako neko zna nekog..) i gledam neke Denone (980r, 1500r 1520 1560) jer po karakteristikama vidim da oni pripadaju toj grupi strujno sposobnih pojačala...

Zbog odlaska na odmor sam bio u cajt-notu pa ne stigoh da probam neka pojacala u ponudi. Kad se vratim s mora i kad uzmem drugo pojacalo napisacu utiske.

Hvala svima na korisnim savetima i predlozima (Kuršum, Steva, Damic,Tehnics...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ovako,

posle vise od desetak dana slusanja mogu samo da kazem da sam vise nego zadovoljan. Mogu slobodno reci da je ovo naj bolja muzika koju sam do sada imao. Zvuk je upravo onakav kakav je trebao biti od prvog dana. Bas je izrazen taman koliko treba, nije prenaglasen, vec jasno definisan. Slusao sam muziku (flac) , gledao filmove (Popcorn i Kodi) i slusao zvuk sa SBB-ovog uredjaja za tv. Nemam gramofon ni cd pa predpostavljam da bi se sa tih uredjaja dobio jos kvalitetniji zvuk.

U svakom slucaju za moje potrebe i moj ukus ovo je fantasticno. Jedina zamerka (ako to tako moze da se nazove) je ta sto sad losiji fajlovi zvuce jos losije :). Naime iman neke stare snimke Italo muzike koji su mi dragi, ali posto ovo pojacalo ne prasta, sve se cuje pa los kvalitet snimka dolazi do izrazaja.

Jos jednom zelim da se zahvalim svim clanovima foruma koji su pomogli u izboru pravog pojacala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Da ne nacinjem novu temu jedno pitanje. Imam Yamah RXV457 AV risiver. Da li nju mogu da povezem sa pojacalom koje sam uzeo i da je koristim kao da tako kazem sabirni centar posto ima digitalne ulaze i ostale analogne ulaze..
Koji izlaz da iskoristim da je povezem sa Denonom?32f411f21c2c213415631072e07d16d6.jpg

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sagitarius said:

Da ne nacinjem novu temu jedno pitanje. Imam Yamah RXV457 AV risiver. Da li nju mogu da povezem sa pojacalom koje sam uzeo i da je koristim kao da tako kazem sabirni centar posto ima digitalne ulaze i ostale analogne ulaze..
Koji izlaz da iskoristim da je povezem sa Denonom?32f411f21c2c213415631072e07d16d6.jpg

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

VCR Out mozes da koristis kao out za Denon pojacalo pod uslovom da nije snagas u pitanju nego klasicno hifi pojacalo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...